Bayern - Besiktas. Robert Lewandowski wyrównał rekord i zebrał najwyższe noty

Tomasz Dębek
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski imago/Nordphoto/EAST NEWS
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Bayern rozbił Besiktas 5:0 i awans odebrać mu może tylko kataklizm. Pierwsze skrzypce w bawarskiej drużynie grał Robert Lewandowski, który strzelił dwa golę i zaliczył asystę. Polak został najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii klubu z Monachium, a za występ zebrał najwyższe oceny.

Zadanie Roberta Lewandowskiego i spółki znacznie ułatwił chorwacki obrońca Besiktasu Domagoj Vida, który już w 16. minucie dostał czerwoną kartkę. Na rozwiązanie worka z bramkami Bayern czekał dość długo, ale było warto. Gole strzelali Thomas Müller (43. i 66. minuta), Kingsley Coman (52.) i Robert Lewandowski (79. i 88.). Müller oraz "Lewy" dołożyli do swojego dorobku po asyście. W pierwszej połowie kapitan reprezentacji Polski został też ukarany żółtą kartką.

Środowy "Bild" docenił znakomity występ Bawarczyków. Trzech zawodników - Lewandowskiego, Müllera i Comana dziennik ocenił na "1", co oznacza "klasa światowa". Niewiele niższe noty otrzymali Mats Hummels, Joshua Kimmich i James Rodriguez (wszyscy "2"). Najsłabiej, na "4", oceniono grę Arturo Vidala.

Kolejne trafienia "Lewego" pozwoliły mu przejść do historii. Polak został najskuteczniejszym obcokrajowcem w barwach Bayernu, wyrównując osiągnięcie Giovanego Élbera. Obaj mają na koncie po 139 bramek. "Lewy" do takiego wyczynu potrzebował jednak zaledwie 180 meczów (średnia 0,78 gola/mecz), Brazylijczyk - 265 (0,52). Tylko pięciu zawodników w historii Bayernu było strzeliło dla klubu więcej goli niż urodzony w Warszawie napastnik. Wyprzedzają go Dieter Hoeness (145 goli), Roland Wohlfarth (155), Thomas Müller (170), Karl-Heinz Rummenigge (218) i Gerd Müller (564).

Obserwuj autora artykułu na Twitterze

Jarosław Niezgoda: Patrzymy na siebie, chcemy wygrać wszystko

Materiał oryginalny: Bayern - Besiktas. Robert Lewandowski wyrównał rekord i zebrał najwyższe noty - Portal i.pl