2

AEK Ateny

0

• Koniec spotkania. Bayern zgodnie z planem pokonał AEK. Ciekawe, czy tak łatwo poradzi sobie z Borussią?

• Lewandowski schodzi chyba tylko dlatego, żeby publiczność podziękowała mu za występ. Na sekundy melduje się Wagner.

• Rozpoczął się doliczony czas. Bayern kontroluje końcówkę. Kibice powoli opuszczają stadion.

• Na chwilę wchodzi też Sanches. Zastąpił Gnabry'ego.

• Rafinha zmienił Ribery'ego. Bayern kończy w tempie żółwia. AEK jest zrezygnowany; 0:4 w dwumeczu.

• Kolejna szansa dla Bayernu. Kimmich uderza nad bramką.

• I jeszcze Boye za Mantalosa.

• Kolejna zmiana po stronie gości. Na boisku zameldował się Galo.

• Podsumujmy: 100 występów w pucharach, 56 goli:

• Świetne wykończenie Lewandowskiego. Polak zamyka dośrodkowanie od Kimmicha z rzutu rożnego. Gol nr 49 w Lidze Mistrzów, nr 56 w setnym występie w europejskich pucharach!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! LEWANDOWSKI!

• Bayern długo wymienia piłkę na połowie AEK-u. Brakuje wykończenia akcji strzałem.

• W miejsce Alefa pojawił się Moran.

• I jeszcze jedna kartka. Lambropoulos za faul na Muellerze.

• AEK wyszedł z akcją. Neuer łatwo wyłapał jednak piłkę.

• Simoes przerywa akcję faulem, a to kończy się dla niego kartką.

• W drugim meczu tej grupy Ajax doprowadza do wyrównania. Jest 1:1 w Lizbonie.

• Tym razem zablokowane uderzenie Kimmicha. Ciasno, naprawdę ciasno w okolicach szesnastki. Bayern jednak nie rezygnuje.

• Lewandowski wygrywa pojedynek w powietrzu. Uderza głową, lecz słabo.

• Ribery... Rywal uderza go w szyję, a Francuz robi zamach na jego głowę.

• Gnabry z dystansu. Była moc, nie było precyzji. Od bramki Barkas. Za chwilę nastąpią chyba pierwsze zmiany.

• Z wirtualnej tabeli wynika, że Bayern z 10 punktami prowadzi w grupie E.

• Ależ szansa! Kimmich do Goretzki, ten oddaje piękny strzał z powietrza, ale w środek, ale lekko - jedną ręką wybija Barkas. Interwencja zdecydowanie na notę.

• Gnabry mija rywala w polu karnym. Piłkę oddaje Lewandowskiemu, ale tego pilnowało aż czterech obrońców. Strata i ponowna próba ataku po zgarnięciu piłki.

• Kimmich wrzuca, Lewandowski nabiega na główkę. Wrzutkę przecina jeden z obrońców, który był bliski trafienia samobójczego.

• Fatalnie Mueller. Ani to nie było lobowanie, ani próba poszukania Gnabry'ego. Niemiec przeprosił już kolegę i zespół.

• Gnabry oddaje strzał sprzed szesnastego metra. To była kiepska próba. Pomocnik nie wywalczył nawet kornera.

• Pierwszy raz zaatakował AEK. Alef jednak najpierw stracił piłkę, a potem jeszcze sfaulował przeciwnika.

• Druga część właśnie się rozpoczęła.

• Przerwa. Bayern zgodnie z planem prowadzi 1:0. Wracamy za kwadrans.

• Bardzo źle zachował się Boateng. Ten faul zasługiwał na kartkę.

• Na spalonym złapany również Lewandowski. Za chwilę ostatni gwizdek w pierwszej połowie. Wynik bez zaskoczenia.

• AEK pozbawiony piłki. Właściwie ogranicza się do wybijania jej w kierunku Ponce, który nie ma większych szans w walce z Boatengiem czy Hummelsem.

• Piłka zaplątała się między nogami Lewandowskiego. A oto jego statystyki z europejskich pucharów (Lech, Borussia, Bayern). Prawda, że robią wrażenie?

• Mniej więcej sześciu-siedmiu piłkarzy AEK-u ustawionych na 20-30 metrze.

• Gnabry płasko i mocno w pole bramkowe. Jeden z obrońców zdołał wybić.

• Bayern nie zachłystuje się prowadzeniem. Jest skupiony na zdobyciu kolejnej bramki. Na razie posiadanie piłki na poziomie 60 procent.

• UWAGA! Mueller w polu karnym, oddaje strzał, ale tym razem Cosić na posterunku. Bardzo dobra interwencja na wślizgu.

• Trafienie Polaka jest jego 48 w Lidze Mistrzów (w tej edycji 3). Dogonił więc Ibrahimovicia i Szewczenkę, za moment prześcignie Di Stefano (49) i swojego idola, Henry'ego (50).

• Dodajmy, że Lewandowski strzelił tak jak najbardziej lubi, czyli na dwa tempa: najpierw "położył" bramkarza, potem wybrał sobie róg.

• Decyzja o podyktowaniu jedenastki jak najbardziej dyskusyjna. Gdyby w fazie grupowej można było korzystać z VAR-u, to arbiter po analizie pewnie podjąłby inną decyzję.

• Bramkarz rzucił się w prawo, piłka poszła w jego lewą stronę. Świetny strzał Lewandowskiego, Bayern na prowadzeniu.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! LEWANDOWSKI! To jego setny występ w europejskich pucharach.

• Żółtą kartkę otrzymał Cosić. To przez niego sędzia zagwizdał.

• RZUT KARNY DLA BAYERNU!

• Piłka krąży między zawodnikami Bayernu, ale bez powodzenia. Tak samo zresztą jak kolejny rzut rożny, którego wykonywał Kimmich.

• Bayern nie wykorzystuje prezentów od AEK-u. Źle zachował się teraz Gnabry.

• W drugim spotkaniu tej grupy na razie również bez bramek; Benfica remisuje z Ajaksem.

• Na pozycji spalonej złapany Ribery.

• W Atenach było całkiem podobnie; Bayern długo nie potrafił przebić się przez mur. Dopiero po godzinie gry padły bramki.

• Kwadrans gry za nami. Bayern jeszcze nic nadzwyczajnego nie zaprezentował. AEK broni się praktycznie całym zespołem na własnej połowie.

• Gwizdek sędziego. Po rzucie wolnym Lewandowski sfaulował rywala. Gol i tak był nie padł, bo Hummels trafił w bramkarza.

• Ajjj. Goście w książkowy sposób wyszli spod pressingu, przerzucili ciężar gry, a potem stworzyli okazję. Ponce ostatecznie nie minął jednak Boatenga.

• Za nami kilkadziesiąt sekund, w których AEK potrafił wymienić serię podań po ziemi.

• I odpowiedź Bayernu. Goretzka głową, Barkas na róg.

• Ale teraz mogła paść bramka dla gości. Lambropoulos główkuje po rzucie rożnym. Futbolówka mija o centymetry prawy słupek. Dobra szansa!

• Żadnego zagrożenia nie stworzyło dośrodkowanie AEK-u z lewej strony. Neuer bez problemu złapał piłkę i oddał ją koledze z pola.

• Pierwsza okazja dla gospodarzy, lecz zablokowany w polu karnym został Mueller.

• Neuer w swoim żywiole; do piłki pobiegł gdzieś w okolice 45 metra.

• Boateng z pierwszym przerzutem do Ribery'ego. Bayern traci jednak piłkę. Początek jest dość spokojny.

• Gramy. Od środka rozpoczęli goście.

• Piłkarze za moment wyłonią się z tunelu. Na trybunach mnóstwo kibiców z Grecji. Zresztą Niemców na ich stadionie również było sporo.

• Dodajmy jeszcze, że AEK nigdy nie wygrał w Niemczech.

• AEK walczy już tylko o prawo gry w Lidze Europy. W tej edycji przegrał wszystkie mecze (bramki: 2-8). W Atenach uległ Bayernowi 0:2. Pogrążył go Robert Lewandowski.

• Ławka Bayernu: Ulreich, Sule, Rafinha, James, Sanches, Wagner, Shabani.

• Zerkamy na skład Bayernu i jedno rzuca się w oczy: od początku zagra Thomas Mueller. Przypomnijmy, że jego żona Lisa wywołała niemałą awanturę, krytykując na Instagramie decyzję trenera o posadzeniu jej męża na ławce podczas meczu z Freiburgiem.

• Tak naprawdę kibice (i chyba też trener Niko Kovac) traktują mecz z AEK-iem jako przystawkę do tego co czeka w sobotę, czyli hitu z Borussią Dortmund w 11. kolejce Bundesligi.

• W Bayernie wiele rzeczy nie działa jak należy. Zespół słabo spisał się w ligowym meczu z Freiburgiem i zasłużenie nie zgarnął za niego trzech punktów (1:1).

• Niecałe pół godziny dzieli nas od pierwszego gwizdka na Allianz Arena. Jeżeli Bayern wygra, a Benfika przegra swoje spotkanie, to monachijczycy już dziś cieszyć się będą z awansu do fazy pucharowej.