Mecz Bayern Monachium - Borussia Dortmund ONLINE....

Mecz Bayern Monachium - Borussia Dortmund ONLINE. Lewandowski kontra byli koledzy. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Liga niemiecka, 11. kolejka
2019-11-09 18:30

Bayern Monachium

4

Borussia Dortmund

0

• Podobnie jak w zeszłym sezonie, Bayern Monachium rozgromił Borussię Dortmund w ligowym klasyku. Bawarczycy wygrali aż 4:0, a dwie bramki zdobył niezawodny Robert Lewandowski, który trafił do siatki w 11. ligowym meczu z rzędu - łącznie Polak ma już na koncie 16 ligowych goli. Do tego bramkę dołożył Serge Gnabry, a własnego bramkarza pokonał Mats Hummels. Czy ta wygrana sprawi, że Hansi Flick pozostanie na stanowisku szkoleniowca Bayernu Monachium? Wydaje się to całkiem prawdopodobne. Na dziś to już wszystko, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu! Bayern Monachium pokonuję Borussię Dortmund aż 4:0!

• Joshua Kimmich ostro potraktował jednego z rywali. Został upomniany żółtą kartką.

• Dwie minuty doliczył do tego meczu arbiter.

• Ivan Perisić bliski gola! Chorwat ładnie uderzył z powietrza, ale piłka przeszła obok słupka.

• Alphonso Davies czysto powstrzymał rywala na prawej stronie boiska.

• Nieudana akcja prawą stroną Thorgana Hazarda. Od bramki zacznie Neuer.

• Schulz fauluje na prawej stronie boiska Muellera.

• Deklasacja Borussii na Allianz Arenie! Ivan Perisić dośrodkował w pole karne z lewej strony, a Mats Hummels interweniował na tyle niefortunnie, że trafił do własnej bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA BAYERNU! MATS HUMMELS TRAFIA DO WŁASNEJ BRAMKI!

• Kolejny raz groźnie pod bramką Borussii! Pavard dośrodkował z prawej strony, niecelnie uderzał jednak Ivan Perisić!

• On jest nie do zatrzymania! Robert Lewandowski znów trafia, po raz drugi w tym meczu, po raz 16. w tym sezonie Bundesligi, po raz 50. w tym roku! Tym razem Polak rozegrał dwójkową akcję z Thomasem Muellerem i pewnie pokonał Burkiego.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA BAYERNU! ROBERT LEWANDOWSKI!

• Ostatnia zmiana w Bayernie. Owację na stojąco otrzymał Kingsley Coman, wszedł Ivan Perisić.

• Hummels dobrze zagrał na lewą stronę do Nico Schulza, ale ten nie zdołał precyzyjnie dośrodkować.

• Teraz sprzed szesnastki próbował Mueller. Obok słupka.

• Coman zszedł z piłką do środka i uderzył sprzed pola karnego. Piłka przeszła tuż nad poprzeczką.

• Na drugą zmianę decyduje się Hansi Flick. Za Leona Goretzkę wprowadza Thiago Alcantarę.

• Nieudana akcja Comana lewą stroną. Nie będzie nawet rzutu rożnego dla Bayernu.

• Pierwsza zmiana w drużynie Bayernu. Brawami żegnany Serge Gnabry, za niego Philippe Coutinho.

• Blisko gola dla Borussii! Kontra gości prawą stroną, mnóstwo miejsca miał Achraf Hakimi, po dośrodkowaniu w pole karne interweniował jeden ze stoperów Bayernu, a potem nieczysto w piłkę trafił Paco Alcacer i futbolówka przeszła obok słupka!

• Kingsley Coman z żółtą kartką. Skrzydłowy Bayernu upomniany za niesportowe zachowanie - wykopał piłkę ze złością po niekorzystnej decyzji arbitra.

• Spokojnie rozgrywa piłkę Borussia. Nie spieszy się gościom, nawet mimo niekorzystnego wyniku.

• Pavard za późno zagrywał do Muellera. Niemiec był już na wyraźnym spalonym.

• Marco Reus ostro potraktował jednego z rywali. Żółta kartka dla gracza Borussii.

• Nie ma też na boisku Juliana Weigla. Na murawie melduje się Paco Alcacer.

• Podwójna zmiana w zespole Borussii. Opuszcza boisko Mario Goetze, za niego Marco Reus.

• Blisko drugiego gola Robert Lewandowski! Polak miał sporo miejsca w polu karnym po podaniu Comana, minął Hummelsa, ale uderzył tuż obok słupka!

• Bardzo długo rozgrywał piłkę Bayern. W końcu na spalonym złapany Gnabry.

• Akcja Bayernu prawą stroną. Brandt wybił piłkę na aut.

• Niedokładnie wyprowadzał teraz piłkę Manuel Neuer. Aut dla Borussii.

• Blisko kolejnego gola! Alphonso Davies zagrał znakomitą piłkę w pole karne, lecz Serge Gnabry uderzył obok słupka!

• Bayern Monachium spokojnie rozgrywa piłkę. Borussia wciąż nie jest w stanie odpowiedzieć gospodarzom.

• Thomas Mueller miał mnóstwo miejsca po lewej stronie boiska, dośrodkował w pole karne i choć nie trafił w piłkę Robert Lewandowski, to Serge Gnabry z bliska umieścił ją w bramce. Początkowo gol nie został uznany, dopatrzono się spalonego Muellera, ale po analizie VAR okazało się, że Niemiec w momencie podania był jeszcze na własnej połowie, więc o spalonym nie ma mowy.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA BAYERNU! SERGE GNABRY!

• Od środka wznowiła mecz Borussia. Oba zespoły bez zmian w stosunku do końcówki pierwszej połowy.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają powoli na boisko. Za moment początek drugiej połowy.

• Der Klassiker na razie zdecydowanie dla Bayernu Monachium! Gospodarze mają pełną kontrolę nad tym spotkaniem, a do przerwy prowadzą dzięki trafieniu niezawodnego Roberta Lewandowskiego. Polak trafił już po raz piętnasty w tym sezonie Bundesligi, wykorzystując dośrodkowanie Benjamina Pavarda. Borussia na boisku praktycznie nie istnieje - dopiero w 44. minucie oddała pierwsze (niecelny) strzał. Czy gracze z Dortmundu, podobnie jak ostatnio z Interem, przebudzą się w drugiej połowie? Wracamy za niespełna kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy!

• Minutę doliczył arbiter do pierwszej połowy.

• Julian Brandt stracił piłkę na własnej połowie, lecz Coman uderzył bardzo niecelnie.

• Raphael Guerreiro posłał kąśliwą piłkę w pole karne, nie trafił w bramkę z bardzo ostrego kąta Axel Witsel.

• David Alaba faulował rywala na wysokości pola karnego. Będzie okazja dla Borussii na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

• Serge Gnabry uderzył sprzed pola karnego. Bez problemu złapał piłkę Burki.

• Borussia w tym meczu na razie praktycznie nie istnieje. Goście nie oddali do tej pory żadnego (!) strzału na bramkę Bayernu.

• Nieuznany gol dla Bayernu! Alphonso Davies miał mnóstwo miejsca na lewej stronie, dośrodkował w pole karne do Roberta Lewandowskiego, a strzał Polaka został zablokowany. Piłka trafiła do Serge'a Gnabry'ego, który z bliska umieścił ją w siatce, lecz był na spalonym!

• Fatalnie w tym meczu prezentował się Jadon Sancho. Nic dziwnego, że Lucien Favre już teraz zdecydował się na zmianę. Pojawił się Raphael Guerreiro.

• Atak Bayernu prawą stroną, nie zdołał przyjąć sobie piłki w polu karnym Thomas Mueller.

• Gnabry złapany na spalonym po prawej stronie boiska.

• Burki spokojnie łapie piłkę po dośrodkowaniu.

• Mnóstwo miejsca miał Bayern po lewej stronie. Wybił piłkę na rzut rożny Hakimi.

• Goetze fauluje Comana na lewej stronie boiska. Bayern krótko rozegrał rzut rożny i konstruuje atak pozycyjny.

• Trwa napór Bayernu! Po strzale z kilkunastu metrów dobrze interweniował Roman Burki.

• Prostopadła piłka od Alaby do Lewandowskiego, Polak zagrał do Comana, a piłkę z linii bramkowej wybił Mats Hummels!

• Coman uderzył sprzed pola karnego. Piłka przeszła wyraźnie nad poprzeczką.

• Do momentu gola Borussia wyglądała na boisku nieco lepiej. Po bramce to Bayern przejął jednak inicjatywę. Gospodarze w ataku pozycyjnym.

• Coman popędził lewą stroną i dośrodkował w pole karne. Niewiele brakowało, aby do strzału doszedł Gnabry.

• Kolejny atak Bayernu. Gnabry niecelnie dogrywał do Comana.

• Niesamowite, co w tym sezonie wyprawia Robert Lewandowski! Akcja Bayernu zaczęła się od straty Achrafa Hakimiego, początkowo dośrodkowanie z prawej strony zostało wybite, ale potem Benjamin Pavard dorzucił piłkę w szesnastkę raz jeszcze, a Robert Lewandowski z bliska umieścił piłkę w siatce. To już 15. gol Polaka w tym sezonie Bundesligi!

• Teraz arbiter oszczędził Hummelsa, który faulem przerwał szybką akcję Bayernu.

• Daivd Alaba ostro potraktował Goetzego. Austriak może się cieszyć, że nie dostał żółtej kartki.

• Javi Martinez dobrze wszedł wślizgiem w polu karnym, wybijając piłkę spod nóg Mario Goetzego.

• Lewandowski nie zdołał minąć Matsa Hummelsa. Dobrze interweniował niemiecki stoper.

• Kompletnie nieudane zagranie na prawą stronę. Leon Goretzka posłał piłkę za linię końcową.

• Gra znów przerwana. Lewandowski na spalonym.

• Robert Lewandowski przekroczył przepisy w walce o piłkę. Polak faulował rywala.

• Thorgan Hazard na wyraźnym spalonym, przerwany atak Borussii.

• Mógł stanąć przed świetną szansą Robert Lewandowski! Dobrze wyszedł jednak przed pole karne Roman Burki i uprzedził Polaka.

• Od środka rozpoczął mecz Bayern. Gospodarze w czerwonych strojach, Borussia w żółtych koszulkach i czarnych spodenkach.

• Zaczynamy!

• Przed rozpoczęciem meczu mamy jeszcze minutę ciszy ku pamięci zmarłego 10 lat temu Roberta Enke.

• Sędzią głównym dzisiejszego meczu jest Felix Zwayer. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko.

• W tym sezonie oba zespoły rywalizowały o Superpuchar Niemiec. Borussia zwyciężyła 2:0 po golach Paco Alcacera i Jadona Sancho. W Bundeslidze w zeszłym sezonie było sporo goli w Der Klassiker. W Dortmundzie Borussia wygrała 3:2. Rewanż Bayernu w Monachium był bardzo srogi - mistrzowie kraju wygrali aż 5:0. W obu meczach po dwa razy trafiał Robert Lewandowski.

• Również Borussia Dortmund nie spisuje się w tym sezonie na miarę oczekiwań. Co prawda ma najmniej porażek w lidze, bo tylko jedną, lecz drużyna Luciena Favre'a wygrała tylko pięć z dziesięciu spotkań w Bundeslidze, aż czterokrotnie remisując. Ostatnio Borussia wygrała jednak 3:0 z Wolfsburgiem, pokonała Borussię Moenchengladbach w Pucharze Niemiec, a do tego zwyciężyła 3:2 z Interem Mediolan w Lidze Mistrzów, mimo że do przerwy przegrywała 0:2.

• Bayern Monachium ma w tym sezonie sporo problemów. Obrońcy tytuły na razie zajmują dopiero szóste miejsce w Bundeslidze, a w ostatniej kolejce przegrali z Eintrachtem Frankfurt aż 1:5. Właśnie po tym meczu z posadą pożegnał się Niko Kovac, którego na razie zastępuje jego wcześniejszy asystent, Hansi Flick. Pod jego wodzą Bawarczycy wygrali 2:0 z Olympiakosem Pireus w Lidze Mistrzów, lecz wcale nie grali wówczas dobrze. Czy dzisiaj odnajdą właściwy rytm i w niemieckim klasyku pokonają Borussię?

• Rezerwowi Borussii: Marwin Hitz, Paco Alcacer, Jacob Bruun Larsen, Mahmoud Dahou, Thomas Delaney, Raphael Guerreiro, Łukasz Piszczek, Marco Reus, Dan-Axel Zagadou

• Rezerwowi Bayernu: Sven Ulreich, Thiago Alcantara, Corentin Tolisso, Mickael Cuisance, Philippe Coutinho, Lukas Mai, Ivan Perisić

• Oto pierwsza jedenastka Borussii Dortmund. Łukasz Piszczek rozpocznie mecz z Bayernem na ławce rezerwowych.

• Tak prezentuje się skład Bayernu Monachium. W pierwszej jedenastce jest oczywiście Robert Lewandowski.

• Czas na Der Klassiker, czyli spotkanie Bayernu Monachium z Borussią Dortmund! Początek hitu w Bundeslidze już o godzinie 18:30, na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Państwa Maciej Pietrasik.

Bayern - Borussia LIVE! Lewandowski kontra byli koledzy

Bayern - Borussia LIVE! Lewandowski kontra byli koledzy ©AFP/East News

Mecz Bayern Monachium - Borussia Dortmund ONLINE. Pora na der Klassiker, czyli hit niemieckiej Bundesligi. Do gry awizowani są obaj Polacy: Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek. Czy Lewy przedłuży swoją serię z przynajmniej jedną bramką? Relacja LIVE w GOL24 od godziny 18:30.

Mecz Bayern Monachium - Borussia Dortmund ONLINE

Bayern jest w okresie przejściowym. Dopiero w przyszłym tygodniu dojdzie do negocjacji w sprawie nowego trenera. Po raz drugi z rzędu zespół poprowadzi więc Hansi Flick, dotychczasowy asystent Niko Kovaca. Pod jego wodzą monachijczycy pokonali Olympiakos Pireus czym przypieczętowali awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

- Dla mnie gra przeciwko Borussii Dortmund jest jak przejście prze linię mety. W tym spotkaniu chcemy osiągnąć zwycięstwo. To mnie napędza i rzeczywiście kieruje zespołem. Myślę, że jest to szlagier Bundesligi. Wszyscy będą oglądać ten mecz. Wszyscy na niego czekamy. Czuję też, że zespół jest gotowy i dlatego pozytywnie patrzymy w przyszłość - powiedział Hansi Flick na konferencji prasowej.

Będzie to 101. mecz tych drużyn w Bundeslidze. Do tej pory niemal połowa padła łupem Bayernu (46 zwycięstw). Remis odnotowano 29 razy. Co czwarte spotkanie zwyciężyła Borussia (25). We wtorek drużyna Luciena Favre'a potrafiła odwrócić losy meczu z Interem Mediolan w Lidze Mistrzów (3:2).

Niemieckie media zwracają uwagę na znakomitą skuteczność Roberta Lewandowskiego. Mimo problemów Bayernu Polak potrafił zdobyć przynajmniej po bramce w każdym meczu ligowym i Ligi Mistrzów. Jego klubowy bilans wynosi 21 trafień w 17 występach.

Przypuszczalne składy na mecz Bayern Monachium - Borussia Dortmund

Bayern: Neuer - Pavard, Javi Martinez, Alaba, Davies - Kimmich - Müller, Goretzka - Gnabry, Coman - Lewandowski.
Borussia: Bürki - Piszczek, Akanji, Hummels, Schulz - Witsel, Delaney - Hakimi, Brandt, Hazard - Alcacer.

Nie zagrają w meczu Bayern Monachium - Borussia Dortmund

Bayern: Boateng, Hernandez, Arp
Borussia: - - - - -

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Borussia - Bayern 2:0 (Superpuchar Niemiec, 03.08.2019)
Bayern - Borussia 5:0 (liga niemiecka, 06.04.2019)
Borussia - Bayern 3:2 (liga niemiecka, 10.11.2018)

Mecz Bayern Monachium - Borussia Dortmund TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo na kanale Eleven Sports 1. Komentuje duet Marcin Grzywacz – Tomasz Zieliński. Relacja LIVE w GOL24.pl od 18:30. Zapraszamy!