Bayern Monachium 1 - 3 Borussia Dortmund

1

Borussia Dortmund

3

• Tym razem już na pewno Manuel Gräfe kończy spotkanie. Borussia powiększa przewagę nad Bayernem do 16 punktów!

• Dziwna sytuacja. Ktoś odgwizdał koniec spotkania, zawodnicy zaczęli schodzić z boiska, ale okazało się, że to nie sędzia gwizdał. Po chwili grę wznowiono.

• Trzy minuty doliczone do drugiej połowy.

• Ostatnia zmiana w spotkaniu. Sebastian Kehl zmienia Nuriego Sahina.

• Bastian Schweinsteiger naskoczył na plecy Da Silvy i został ukarany żółtą kartką.

• Ależ bliski Robert Lewandowski! Po rzucie rożnym z dwóch metrów trafił w stojącego na linii bramkowej obrońcę! Zabrakło szczęścia.

• Druga zmiana w Borussii. Da Silva za Großkreutza.

• Lewandowski do przodu, do Błaszczykowskiego, jednak dobrym wyjściem popisał się Kraft.

• Schodzi Muller, wchodzi Klose.

• Robben próbował wymusić rzut karny, ale ten akt desperacji sędzia karze żółtą kartką.

• Gomez mógł zdobyć bramkę kontaktową, jednak świetnie do słupka rzucił się Langerak i wybronił piłkę.

• Na boisku pojawia się Błaszczykowski! Zmienia Barriosa.

• Langerak interweniując w polu karnym staranował Gomeza i wypiąstkował piłkę.

• Kolejna świetnie rozegrana akcja Borussii i dopiero rozpaczliwe wybicie piłki przez obrońców z pola karnego zażegnało niebezpieczeństwo.

• Bayern bezradny. Piłkarze aktualnego mistrza Niemiec chyba zwątpili w możliwość zwycięstwa. Borussia pokazuje, że w tym sezonie tytuł ma już prawie pewny,

• Großkreutz wyłożył piłkę przed pole karne do Götze, którego strzał z trudem broni Kraft. Po rzucie rożnym najwyżej wyskoczył Hummels i umieścił piłkę w bramce!

• Bender podawał prostopadle do Barriosa, ale ten przegrał pojedynek z defensorami Bayernu,

• Robben pogubił się w dryblingu na prawej stronie, ale koledzy odzyskują piłkę. Luis Gustavo dwa razy wrzuca z lewej strony, ale najpierw wybijają obrońcy, a później dośrodkowanie jest za mocne.

• Sahin fauluje i zostaje ukarany żółtą kartką.

• Großkreutz dosyć przypadkowo główkował w polu karnym i o mało nie zdobył bramki.

• Sahin już na boisku, próbuje rozchodzić uraz.

• Leży na boisku Sahin. Potrzebna będzie interwencja sztabu medycznego. Nie wiadomo czy Turek będzie w stanie kontynuować grę. Na razie schodzi za linię bocżną.

• Początek drugiej połowy.

• Zmiana w przerwie. Breno za Badstubera.

• Koniec pierwszej połowy.

• Atak Bayernu lewą stroną, Dobrze znalazł się Pranjić, ale obrona gości poradziła sobie z zagrożeniem.

• Wrzutka Robbena i pewnie łapie Langerak.

• Schmelzer ukarany żółtą kartką za faul na Gomezie i jest rzut wolny sprzed pola karnego.

• Robert Lewandowski ukarany żółtą kartką za faul na Tymoszczuku.

• Gra nieco zwolniła, oba zespoły potrzebują chyba chwili wytchnienia.

• Teraz zawodnicy gości obili obrońców rywali a na koniec w dobrej sytuacji Barrios uderzył nad bramką. Powinno być 3:1.

• Danijel Pranjić w polu karnym uderzył między nogami Suboticia, ale broni bramkarz Borussii.

• Barrios świetnie wyszedł na pozycję i strzelił nad bramką. Dodatkowo był spalony.

• Próba Lewandowskiego z dystansu, jednak jego strzał dwa metry obok słupka.

• Po rzucie rożnym Großkreutz zagrywa ręką, ale sędzia nie odgwizduje przewinienia.

• Ależ okazja Bayernu! Ribery wdarł się w pole karne lewą stroną, dograł do kolegów, ale strzał z kilku metrów zablokował Piszczek. Rzut rożny.

• Piłka w bramce Borussii! Radość Bayernu trwa krótko, bo sędzia odgwizduje spalonego. Gomez łapie się za głowę.

• Akcja Bayernu lewą stroną, ale Piszczek przerywa wybijając na rzut rożny. Po wrzutce piłka przeszła przez pole karne, nie stwarzając zagrożenia dla bramki gości.

• Mecz się rozkręca! Borussia znowu prowadzi. Świetna akcja gości, którym pięknym strzałem z dystansu zakończył Sahin!

• Gol dla Bayernu! Dośrodkowanie Riberego na bramkę zamienia Luis Gustavo i mamy remis.

• Dobra szansa Bayernu! Po zamieszaniu w oplu karnym jednak tylko rzut rożny i Langerak piąstkuje na aut.

• Mogło być 2:0! Bender świetnie uderzył po ziemi zza pola karnego i piłka tylko minimalnie minęła słupek.

• Bayern próbował szybko odpowiedzieć, jednak Muller uderzył ponad poprzeczką.

• Gol dla Dortmundu! Błąd Schweinsteingera, który stracił piłkę w środku pola i szybką kontrę wykończył Barrios,

• Strzał Bendera z dystansu, jednak dosyć niecelnie.

• Ależ okazja Lewandowskiego. Z prawej strony wrzucał Schmelzer, "Lewy" idealnie wbiegł za plecy Schweinsteingera i uderzył z woleja. Niestety równie mocno co niecelnie. Bramka mogła być piękna.

• Szybka akcja Bayernu. Szarża prawą stroną Robbena i rzut rożny. Po chwili wrzutka w pole karne, ale Dortmund zażegnuje zagrożenie.

• Rozpoczęli goście.

• Zespoły wychodzą już na murawę. Za chwilę rozpocznie się wielkie święto piłki na stadionie Alianz Arena w Monachium.

• Dzisiaj w bramce Dortmundu zadebiutuje 23-letni australijski bramkarz, Mitchell Langerak. Jak Borussia poradzi sobie bez Romana Weidenfelera?

• Znamy już składy obu zespołów. W wyjściowej jedenastce Borussii dwóch Polaków - Łukasz Piszczek i... Robert Lewandowski. Na ławce Jakub Błaszczykowski.

• Witamy w pierwszej relacji z ligi niemieckiej w nowej odsłonie serwisu Ekstraklasa.net! Śmiało można powiedzieć, że dzisiejsze spotkanie to hit rundy w Bundeslidze. Liderująca Borussia Dortmund gości w jaskini lwa - Bayernu Monachium. Dzisiejsze spotkanie może znacząco przybliżyć podopiecznych Jurgena Kloppa do tytułu mistrza.