1 2 połowa

4 karne

• Koniec!! Chelsea wygrywa Ligę Mistrzów

• Bayern Monachium - Chelsea Londyn

• Cudowny mecz, cudowna dogrywka, cudowne karne! Chelsea wreszcie wygrywa Ligę Mistrzów! Ależ zwieńczenie tej starej gwardii w Chelsea: Lampard, Drogba coś pięknego! Wielkie brawa dla Bayernu za ten mecz, brawa dla Bawarczyków! Także jesteście wielcy!

• Koniec Drogba!!!!!!! Chelsea wygrywa Champions League!

• Schweinsteiger w słupek!

• Cole i mamy 3:3!

• Broni Cech strzał Olicia!

• Lampard atomowo w sam środek bramki!

• Neuer sam podszedł do piłki i mamy 3:1!

• Ależ pewne uderzenie Davida Luiza! 2:1!

• Gomez pewnie obok rąk Petra Cecha! Bayern 2 Chelsea 0

• Neuer broni uderzenie Maty!

• Lahm i Bayern prowadzi 1:0!

• Kto okaże się lepszy w serii rzutów karnych?

• Schweinsteiger wymusił faul i będzie dobra okazja dla Bayernu

• 5 minut do końca tego pasjonującego widowiska!

• Mata kuleje Cahill kuleje szpital w Chelsea a grać trzeba!

• Drogba musiał na chwilę opuścić boisko ale jest już gotowy do gry

• Ależ okazja dla Bayernu! Olić podawał Van Buytenowi, ten gdyby doszedł do piłki byłoby 2:1, ale Chorwat podał zbyt mocno!

• Schweinsteiger źle przyjął piłkę, ta poleciała w kierunku Boatenga jednak jego strzał został zablokowany!

• Ivica Olić wywalczył dla swojego zespołu rzut rożny

• Bayern teraz stara się dokładnymi podaniami sforsować obronę Chelsea

• Chelsea spokojnie rozpoczęła drugą połowę dogrywki

• Zaczynamy na pewno ostatnie 15 minut tego meczu! Czy ktoś zdobędzie decydującego gola?

• Cały czas mamy 1:1, jednak w pierwszej części dogrywki działo się wiele!

• Lampard sfaulował Contento w bardzo głupi sposób!

• Petr Cech uprzedza graczy Bayernu pędzących do piłki

• Van Buyten przyjmuje dośrodkowanie Lahma, jednak jego strzał został zablokowany i tylko corner dla gospodarzy!

• Ribery chyba jednak nie może kontynuować gry i zmienia go Olić

• Bardzo niecelne uderzenie Arjena Robbena, który od razu chciał się zrehabilitować

• Broni Cech uderzenie Robbena! Coś niesamowitego!

• Cierpi Ribery na boisku, jednak są to skurcze i Francuz pewnie wróci na boisko

• Rzut karny po faulu Drogby na Riberym!

• Bosingwa spokojnie podaje do Davida Luiza i Chelsea konstruuje atak pozycyjny

• Torres kapitalnie powalczył z całą obroną Bayernu, odegrał piłkę do Lamparda ten jednak został zablokowany!

• Olić jest pierwszym kandydatem do wejścia na boisko w drużynie niemieckiej

• Zaczynamy dogrywkę. ależ emocje! Żadna dogrywka w XXI wieku nie przyniosła rozstrzygnięcia, czy tym razem będzie inaczej?

• Do meczu wrócimy za kilka minut

• Drogba strzelił Panu Bogu w okno. Koniec regulaminowego czasu gry! Będziemy zatem świadkami dogrywki

• Rzut wolny dla Chelsea 25 metrów przed bramką Neuera! Czyżby piłka meczowa?

• Cudowny strzał Drogby! Kapitalny gol!

• Ależ gol 1:1 Drogba! Coś niesamowitego!

• Rzut rożny dla Chelsea

• Ribery wyjechał z piłką poza boisko, Chelsea się spieszy

• Van Buyten wchodzi bronić za bohatera Muellera

• Torres wchodzi w miejsce Kalou

• Dla Davida Luiza

• Cech broni uderzenie Robbena

• Jeden fatalny błąd obrońców Chelsea w tym meczu, ale za to jak kosztowny! Bayern otwiera już drugi zamek do drzwi prowadzących do pucharu!

• Mueller wprawia w radość całe Monachium! GGGGGGGGGGGGOOOOOOOLLLLLLLLLL!

• Mueller dopada do piłki, jednak Cech był dobrze ustawiony na linii i spokojnie złapał piłkę

• Dla Cole'a za faul na Muellerze

• Mata po raz kolejny bardzo źle zagrywa do kolegów

• Mata nie ma do kogo zagrać teraz piłki z autu...

• Chelsea czeka już na dogrywkę a na co czekają gospodarze?

• Mueller uderza z 13 metrów kilka metrów obok bramki, Niemiec był jednak w bardzo trudnej sytuacji

• Jeszcze nie teraz, po raz kolejny zablokowany został Toni Kroos

• Ależ Bayern przycisnął teraz swojego rywala! Czy padnie bramka?!

• Lahm dośrodkował w pole karne, chociaż Niemiec domagał się teraz zagrania ręką piłkarza Chelsea

• 25 minut pozostaje do końca tego spotkania, czy ktokolwiek zdobędzie bramkę?

• Ribery ograł doskonale kilku rywali, ale uderzył fatalnie

• Ribery zagrywał piłkę w kierunku Muellera, ten jednak źle ocenił intencje kolegi

• Kapitalnie Gomez podał do Schweinsteigera, ten jednak dośrodkował zbyt płasko w pole karne Chelsea

• Jupp Heynckes spokojnie z własnej ławki rezerwowych obserwuje ten mecz. Chociaż słowo spokojnie w tej chwili chyba nie określa stanu jego serca ;)

• Ribery źle podawał do Gomeza chociaż mógł zdecydowanie strzelać na bramkę

• Bez zmian zarówno w Chelsea jak i Bayernie czy druga połowa przyniesie nam jakieś gole?

• Gospodarze rozpoczynają drugą połowę

• Obie ekipy są już na murawie, za chwile początek drugiej połowy

• Czy Chelsea na drugą połowę wyjdzie z innym nastawieniem szczególnie w ataku? Nie sądzę, ponieważ jak na razie taktyka murowania bramki oraz szybkich kontr zdaje się pasować podopiecznym Roberto Di Mateo

• Bayern przeważa, Bayern dominuje jednak na tablicy wyników nadal mamy 0:0. Zapraszam ponownie za około 15 minut

• David Luiz wygrywa pojedynek z Riberym, a sędzia dolicza minutę do tej części gry

• Rozpoczyna się ostatnia minuta regulaminowych 45 pierwszej połowy tego spotkania

• Aut dla Chelsea, pierwsza połowa zbliża się do końca bardzo szybko

• Kolejne niedokładne zagranie gości z Anglii i Bayern chce z przytupem zakończyć pierwszą połowę

• Gomez uderzył nad bramką w doskonałej sytuacji!

• Chelsea rozgrywa teraz atak pozycyjny od własnej linii defensywnej

• Kolejny rzut wolny dla Bayernu, protestuje bardzo mocno John Obi Mikel

• Rozbudziły się obie drużyny pod koniec pierwszej połowy

• Czyżby przebudziła się Chelsea na koniec pierwszej połowy?

• Groźna akcja Chelsea! Lampard zagrał do Kalou, ten uderzył na bramkę jednak na posterunku był Neuer

• Contento dośrodkował w pole karne, do piłki dopadł Mueller i uderzył o pół metra obok słupka!

• Faul Davida Luiza i mamy rzut wolny dla Bayernu z około 20 metrów! Okazja dla Robbena

• Rozgrzewa się już jeden z zawodników Bayernu, czy to pora na zmiany?

• Bezsensowne wybicie do przodu piłki przez Davida Luiza

• Faulowany w środku pola Didier Drogba i mamy rzut wolny dla gości z Londynu

• Który to rzut rożny dla Bayernu? Liczy ktoś? Tym razem jednak doskonale wyszedł do piłki Petr Cech

• Kroos dośrodkował w pole karne jednak nie było tam Mario Gomeza, który ustawił się zupełnie inaczej niż leciała piłka

• Dośrodkowanie Robbena zostało zablokowane i raz jeszcze mamy rzut rożny dla gospodarzy meczu finałowego

• Mata rozpoczął kontrę Chelsea, jednak na spalonym znalazł się Kalou

• Cech kapitalnie broni uderzenie Robbena, Lampard wybija poza boisko ależ się zakotłowało!

• Brakuje zdecydowanie celnych strzałów na obie bramki

• Kalou nie zdążył do zbyt mocnego podania i Bayern wznawia grę zza linii bocznej

• Gomez był blisko zdobycia bramki! Zwiódł dobrym zwodem przeciwnika, jednak później nie opanował futbolówki

• Uderzył Robben i mamy kolejny corner dla Bayernu.

• Niecelne uderzenie walczącego o piłkę z Davidem Luizem Mario Gomeza- napastnika Bayernu

• Bertrand gra dzisiaj swój pierwszy mecz w Lidze Mistrzów, ale za to jaki!

• Drogba dośrodkował w pole karne, jednak Kalou nie potrafił zamknąć skutecznie tej akcji

• Niecelnie zagrywa Ribery w kierunku Gomeza, bardzo głęboko cofnęła się Chelsea. Pytanie tylko czy niezbyt głęboko?

• Spotkanie od środka boiska rozpoczną gracze Chelsea

• Trwa przywitanie graczy obydwu zespołów, ależ kapitalna atmosfera na stadionie!

• Kapitalna oprawa meczu, teraz przyszedł czas na hymn Champions League

• Piłkarze obu ekip wychodzą właśnie na boisko Allianz Arena w Monachium!

• Największym zagrożeniem dla Bayernu może być grający z konieczności na środku obrony Tymoshchuk

• Orłowi Przeworsk gratuluję wygranego meczu i przybliżenia się do awansu na III-ligowy front ;)

• Zapraszamy także do typowania wyniku tego meczu w komentarzach ;)

• Chelsea z powodu braku Johna Terry'ego zagra dzisiaj na środku obrony z Davidem Luizem oraz Garrym Cahillem

• Witam serdecznie,z tej strony Piotr Bąk, zaczynamy właściwą relację live z tego spotkania

• Mamy już wyjściowe jedenastki, które prezentujemy w panelu z lewej strony.

• Coraz więcej kibiców w Monachium, już za godzinę początek finału. Zapraszamy go oglądania GALERII KIBICÓW!Kibice przed finałem Ligi Mistrzów w MonachiumKibice przed finałem Ligi Mistrzów w MonachiumKibice przed finałem Ligi Mistrzów w Monachium

• Fani „The Blues” są jak na razie mało widoczni. Plotka głosi, ze boją się zdradzać swoich preferencji kibicowskich, a pełnię potencjału pokażą dopiero na trybunach. Tymczasem w mieście ukazują się jednostkowo, w przeciwieństwie do rywali, których da się spotkać przywdzianych dosłownie na każdym kroku. Pewne jest tylko, że atmosfera piłkarskiego święta zawitała do Monachium na dobre. Każdy żyje tutaj finałem. Monachium w dzień finału Ligi Mistrzów

• Organizatorzy dokładają wszelkich starań, by Allianz Arena w jak najmniejszym stopniu sprzyjała jej codziennym użytkownikom. Wyjątkowo tego dnia obiekt nie będzie świecil w kolorze barw gospodarzy, zaś na trybunach ma zasiąść jednakowa ilość fanów obu zespołów. Niewiele to jednak pomoże, gdyż monachijczycy już dobrze wiedza jak udekorować miasto. Kibicują cale rodziny. Na balkonach pojawiają się flagi, przy niektórych sklepach powieszono balony, na centralnych placach roi się od stoisk z gadżetami, ludzie coraz tłumniej maszerują w koszulkach i szalikach ukochanej drużyny, nie stroniąc od głośnych przyśpiewek. Cala stolica Bawarii jest póki co zalana kibicami wicemistrza Niemiec. Monachium w dzień finału Ligi MistrzówMonachium w dzień finału Ligi MistrzówMonachium w dzień finału Ligi MistrzówMonachium w dzień finału Ligi Mistrzów

• Konferencja prasowa i trening Chelsea Londyn- Zdaję sobie sprawę, że Bayern będzie w uprzywilejowanej sytuacji dzięki niesamowitej atmosferze na własnym obiekcie. Czeka nas wielkie wyzwanie, odpowiada nam taka rola. Jesteśmy bardzo zdeterminowani i mocno wierzymy w zwycięstwo - zapowiada Frank Lampard, który został kapitanem drużyny na skutek absencji w finale Johna Terry'ego.

• Droga Chelsea do finału Ligi Mistrzów:

Grupa E: Bayer Leverkusen 2:0 i 1:2, FC Valencia 3:0 i 1:1, Racing Genk 5:0 i 1:1.(1. miejsce; 11 pkt, bramki: 13-4) 1/8 finału: SSC Napoli 4:1 i 1:3. Ćwierćfinał: Benfica Lizbona 2:1 i 1:0. Półfinał: FC Barcelona 1:0 i 2:2. Bilans: 12 meczów; 7 zwycięstw, 3 remisy, 2 porażki; bramki: 24-11

• Z kolei Chelsea tylko raz wystąpiła w finale LM, w 2008 r., przegrywając w karnych z Manchesterem United 5:6 (po 120 min było 1:1). Być może to, czego nie udało się osiągnąć z Chelsea Jose Mourinho, Avramowi Grantowi, Luizowi Felipe Scolariemu, Guusowi Hiddinkowi, Carlo Ancelottiemu, stanie się udziałem Roberto di Matteo, który przejął zespół tymczasowo, niecałe trzy miesiące temu. Zdobycie Pucharu Europy to największe marzenie właściciela The Blues, 45-letniego rosyjskiego miliardera Romana Abramowicza. Jeśli Chelsea dzisiaj nie wygra, to w nowym sezonie nie wystąpi w Lidze Mistrzów, tylko w Lidze Europy (The Blues zajęli w lidze dopiero 6. miejsce, ale zdobyli Puchar Anglii). Dla Bayernu finał jest ostatnim ratunkiem kiepskiego sezonu. Mistrzostwo kraju i Puchar Niemiec przegrali bowiem z Borussią Dortmund.

• Konferencja prasowa i trening Bayernu Monachium

• Droga Bayernu do finału Ligi Mistrzów:

Eliminacje: 4. runda: FC Zurych 2:0 i 1:0. Grupa D: Villareal 3:1 i 2:0, Manchester City 2:0 i 0:2, Napoli 3:2 i 1:1.(1. miejsce; 13 pkt, bramki: 11-6) 1/8 finału: FC Basel 7:0 i 0:1. Ćwierćfinał: Olympique Marsylia 2:0 i 2:0. Półfinał: Real Madryt 2:1 i 1:2, karne 3:1. Bilans: 14 meczów; 10 zwycięstw, 1 remis, 3 porażki; bramki: 28-10

• Faworytem finału wydaje się być Bayern, który zagra u siebie. Będzie to dziewiąty w historii klubu finał Pucharu Europy, po który do tej pory Bawarczycy sięgali czterokrotnie. Ostatni raz w 2001 roku, gdy w rzutach karnych (5:4) ograli Valencię (po 120 min było 1:1). Natomiast dwa lata temu Bayern przegrał finał Champions League z Interem Mediolan 0:2.

• Zastanawialiście się kiedyś, jak pracują dziennikarze, którzy wybrali się na finał Ligi Mistrzów? Mamy dla Was kolejny materiał prosto z Monachium. CZYTAJCIE TUTAJ!Praca dziennikarzy w Monachium
Praca dziennikarzy w Monachium

• Monachium już od kilku dni żyje meczem. Na ulicach obecni są, co zrozumiałe, fani gospodarzy, ale spotkać można także gości z Anglii. Mamy dla Was korespondencję naszego dziennikarza prosto z Niemiec! Materiał przeczytacie i obejrzycie w TYM MIEJSCU!Monachium czeka na finał Ligi MistrzówMonachium dzień przed finałem Ligi MistrzówMonachium dzień przed finałem Ligi Mistrzów

• Zachęcamy do zapoznania się z pełną zapowiedzią spotkania W TYM MIEJSCU!

• Faworytem bukmacherów jest Bayern. Fachowcy ostrzegają jednak, że Chelsea to zespół nieobliczalny. W półfinałach wystarczyły jej zaledwie trzy celne strzały, by wyrzucić za burtę obrońcę tytułu.

• Z jednej strony Chelsea - luksusowa zabawka rosyjskiego oligarchy Romana Abramowicza. Z drugiej racjonalny do bólu Bayern Monachium. Również bajecznie bogaty (wartość drużyny wyceniana jest na 360 mln euro), ale niezaciągający kredytów (co jest specjalnością zwłaszcza klubów z Hiszpanii) i nieszastający pieniędzmi bez potrzeby. Najwyższa w historii klubu suma wydana na piłkarza to 30 mln euro za Mario Gomeza. "The Blues" - dla porównania - zapłacili prawie dwa razy tyle (58,5 mln euro) tylko za Fernando Torresa. W sumie w erze Abramowicza klub wydał na piłkarzy prawie miliard. Łączy ich to, że jedni i drudzy postawili wszystko na jedną kartę - właśnie na ten mecz. Zwycięzca bierze wszystko. Nie będzie jutra…

• aa

• To już dzisiaj, wielki finał Ligi Mistrzów na Allianz Arenie. Faworyzowana FC Barcelona i Real Madryt odpadły (niespodziewanie?) w półfinałach, a dziś w Monachium zmierzą się pogromcy hiszpańskich gigantów - Bayern Monachium z Chelsea Londyn.