Bayern Monachium odpadł z Pucharu Niemiec. Pierwsza, spektakularna wpadka Thomasa Tuchela

OPRAC.:
Jacek Czaplewski
Bayern odpadł z Pucharu Niemiec! Spektakularna wpadka na konto Tuchela
Bayern odpadł z Pucharu Niemiec! Spektakularna wpadka na konto Tuchela PAP/EPA
Bayern Monachium zaliczył pierwszą wpadkę pod wodzą Thomasa Tuchela. W jego drugim występie został wyeliminowany z Pucharu Niemiec. W ćwierćfinale niespodziewanie lepszy okazał się Freiburg, do którego po sezonie potencjalnie może przejść Dawid Kownacki, obecnie zawodnik drugoligowej Fortuny Dusseldorf.

Bayern nie zdobędzie Pucharu Niemiec

Na Allianz Arena pierwsi gola strzelili gospodarze - w 19. minucie do siatki trafił Francuz Dayot Upamecano. Jednak już w 27. do wyrównania doprowadził Nicolas Hoefler, a w piątej doliczonej minucie drugiej połowy rzut karny wykorzystał Lucas Hoeler.

Tuchel rozpoczął pracę w Bayernie od wygranej w ligowym meczu na szczycie z Borussią Dortmund 4:2, ale już w drugim spotkaniu został pokonany.

W rozegranym wcześniej we Frankfurcie nad Menem innym meczu ekip z najwyższej klasy rozgrywkowej Eintracht pokonał Union Berlin 2:0. Obie bramki zdobył najskuteczniejszy w tym sezonie zawodnik gospodarzy Francuz Randal Kolo Muani (11. i 13.).

W środę zaprezentuje się jedyna ekipa spoza ekstraklasy w ćwierćfinale DFB-Pokal - występujący na zapleczu elity FC Nuernberg. Jego rywalem będzie VfB Stuttgart. Ciekawie zapowiada się starcie broniącego trofeum RB Lipsk z Borussią Dortmund.

Losowanie par półfinałowych zaplanowano na poniedziałek. Mecze tej fazy zostaną rozegrane 2 i 3 maja. Finał - 3 czerwca na Stadionie Olimpijskim w Berlinie. PAP