Bayern w finale Audi Cup! Kryzys Realu wydaje się nie mieć końca

Mateusz SkrzyńskiZaktualizowano
AP/Associated Press/East News
Bayern Monachium awansował do finału towarzyskiego turnieju Audi Cup. W półfinale zespół Nico Kovaca rozbił tureckie Fenerbahce aż 6:1. W drugim półfinale Real Madryt przegrał z Tottenhamem 0:1.

Bawarczycy rozpoczęli strzelanie już w 22. minucie. Robert Lewandowski wyłożył piłkę do Renato Sancheza, a ten skierował ją do pustej bramki. To był pierwszy, a zarazem ostatni bramkowy akcent z udziałem Polaka, który zagrał 74 minuty.

Bohaterem mistrzów Niemiec został Thomas Meuller. W drugiej połowie 29-latek skompletował hat-tricka i był to jedyny gol Bayernu w tej części spotkania. Pozostałe pięć strzelili przed przerwą.

W drugiej połowie pierwszą bramkę strzeliło również Fenerbahce. Zrobił to piłkarz, który z Bayernem mierzył się wielokrotnie w Bundeslidze. Znany z występów m.in. w Wolfsburgu i Werderze Brema Max Kruse uratował honor gości.

W pierwszym półfinałowym meczu Tottenham wygrał z Realem Madryt 1:0. Zwycięską bramkę dla klubu z Premier League strzelił Harry Kane.

W znaczący sposób pomógł mu Marcelo, który nieudolnie ratował piłkę przed wyjściem na aut. Zrobił to w taki sposób, że wyłożył ją Kane'owi, otwierając autostradę do własnej bramki. Zwycięstwo Tottenhamu powinno być jeszcze bardziej okazałe. Na szczęście Królewskich w kapitalnej formie - chyba jako jedyny z całego zespołu - znajduje się Keylor Navas. Kostarykanin kilkukrotnie popisywał się fantastycznymi paradami.

To kolejna porażka piłkarzy Zinedine Zidane'a w ostatnich dniach. Real nie wygrał meczu w regulaminowym czasie gry od 5 maja, kiedy w przedostatniej kolejce La Liga pokonał Villareal 3:2.

Bayern - Fenerbahce 6:1 (5:0)

Bramki: 22. Sanches, 28. Goretzka, 31. Müller, 40. Coman, 44. Müller (kar.), 59. Müller – 64. Kruse

Bayern: Neuer (46. Ulreich) – Alaba (60. Tolisso), Boateng (60. Pavard), Süle (60. Davies), Kimmich – Sanches (60. Martinez), Thiago (74. Zaiser), Goretzka – Coman (60. Singh), Lewandowski (74. Arp), Gnabry (20. Müller)
Rezerwowi: Fruchtl, Ulreich – Davies, Arp, Martinez, Müller, Singh, Tolisso, Zaiser

Fenerbahce: Tekin – Kaldrim (23. Dirar), Marques Siqueira, Ciftpinar, Isla (46. Reyes) – Tufan (71. Kadioglu), Rodrigues (46. Zajc), Ekici (46. Saglam), Moses (66. Sayyadmanesh) – Muriqi, Kruse
Rezerwowi: Bayindir – Akbulut, Belozoglu, Dirar, Frey, Gumuskaya, Kadioglu, Ozdogan, Potuk, Reyes, Saglam, Sayyadmanesh, Tunc, Yilmaz, Zajc

polecane: FLESZ: Nowe zasady spadków i awansów w ekstraklasie i 1.lidze

Materiał oryginalny: Bayern w finale Audi Cup! Kryzys Realu wydaje się nie mieć końca - Sportowy24

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.