Belgia

3

Irlandia

0

• Cuneyt Cakir kończy mecz! Belgowie po przerwie trzykrotnie nadziali Irlandczyków i pozostali w grze o fazę pucharową Mistrzostw Europy! Irlandczycy na pożegnanie z turniejem zagrają z Włochami, piłkarze Marca Wilmotsa zmierzą się w meczu o drugiej miejsce ze Szwecją.

• Brady zakręcił Meunierem na lewej stronie i dośrodkował w pole karne do McGeady'ego, ale ten źle skontrował piłkę - ta poleciała tam, skąd przyszła.

• McGeady zablokowany na prawej stronie. Aut dla Irlandii. Po chwili Coleman fauluje przed narożnikiem Hazarda.

• Trzy minuty doliczone do drugiej połowy.

• Ward strzela z lewego narożnika belgijskiego pola karnego wysoko nad poprzeczką.

• Dwójkowa akcja Mertensa z Lukaku. Ten drugi podaje przed pole karne do kolegi z zespołu, który odgrywa ciut za mocno, co wykorzystał Randolph.

• The Fields of Atherny na Stade Bordeaux-Atlantique. Irlandzcy kibice żegnają się z Mistrzostwami Europy.

• Keane faulowany ok. 30 metrów od bramki Courtois przez Nainggolana. McClean posyła piłkę obok muru i... bramki Belgów.

• Randolph na raty broni strzał De Bruyne zza linii 16. metra. A w polu karnym czekał na podanie niepilnowany Meunier.

• Christian Benteke zastępuje Romelu Lukaku. Limit zmian wykorzystany.

• Hendrick wbiegł na linię strzału Brady'ego, przez co nie było zagrożenia pod bramką Courtois.

• Mertens strzela z 25 metrów obok bramki. Brakowało ok. 1,5-2 metrów do celu.

• Robbie Keane wchodzi, schodzi Shane Long.

• Mertens podholował piłkę kilkanaście metrów i zabrakło mu siły by uderzyć w stronę bramki. Randolph wznawia grę.

• Zupełnie nie wyszło dośrodkowanie Hendricka z prawej strony. Piłka poleciała wysoko nad bramką. Courtois z "piątki".

• Belgia wskoczyła na drugie miejsce w tabeli, spychając na trzecie Szwecję. Za cztery dni obie strony zmierzą się w bezpośrednim starciu.

• Aiden McGeady wchodzi za Wesa Hoolahana.

• Meunier zabrał piłkę McCleanowi i zagrał po linii do Hazarda. Ten uciekł przed Clarkiem i zagrał w pole karne do Lukaku, który z zimną krwią trafia do siatki obok bezradnego Randolpha.

• GOL, ROMELU LUKAKU!!!

• Mertens nie sięga piłki po zagraniu Meuniera z prawego sektora boiska.

• Belgowie już spokojnie kontrolują przebieg spotkania. Jednak poszła kontra Irlandczyków, po której Courtois chwyta piłkę po centrze McCleana.

• Obolały Yannick Ferreira Carrasco kończy grę w dzisiejszym meczu. Zastępuje go Dries Mertens.

• Martin O'Neill reaguje natychmiast: wpuszcza Jamesa McClena za imiennika, McCarthy'ego.

• Po ataku pozycyjnym Meunier centruje w pole karne na nos do wbiegającego Witsela, który uderzeniem głową podwyższa prowadzenie! Piłka jeszcze przeszła po rękach Randolpha!

• GOL, AXEL WITSEL!!!

• Brady popędził lewą stroną i zagrał przed pole karne do Longa ciut za mocno. Kontra spaliła na panewce. Po chwili strzał Brady'ego z pola karnego został zablokowany przez Meuniera.

• Wymuszona zmiana w ekipie Belgii. Za kontuzjowanego Moussę Dembele na murawie pojawia się Radja Nainggolan.

• Romelu i Jordan Lukaku

• Randolph broni strzał Witsela zza pola karnego.

• Jeden z belgijskich obrońców zagrywa piłkę we własnym polu karnym! Sędzia stał trzy metry od tego zdarzenia i... nakazał grać dalej!

• W odpowiedzi strzał Whelana został zablokowany na tyle, że piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny. Bez zagrożenia pod bramką Courtois.

• Atak pozycyjny gospodarzy został przerwany niecelnym dośrodkowaniem De Bruyne w "szesnastkę". O'Shea wybija piłkę jak najdalej.

• Żółta kartka dla Vermaelena za faul taktyczny w środku pola.

• De Bruyne popędził z piłką przez połowę boiska i zagrał na 18. metr do Lukaku, który plasowanym uderzeniem przy lewym słupku pokonuje Randoplha! Wcześniej było groźnie po belgijską bramką po rzucie wolnym. Brady padł na murawę po walce z Vermaelenem - sędzia nakazał grać dalej i po tym poszła zabójcza kontra.

• GOL DLA BELGII! ROMELU LUKAKU!!!

• Hoolahan zagrywa w pole karne do Longa, lecz ten będąc wzięty w kleszcze przez dwóch belgijskich obrońców nie miał szans, by dojść do piłki.

• Irlandczycy zaczynają drugą połowę! Obie strony przystępują do niej bez zmian.

• Wracamy do Stade Bordeaux-Atlantique na drugie trzy kwadranse meczu Belgia - Irlandia. Do przerwy mamy bezbramkowy remis, który - chcąc przedłużyć nadzieję na grę w fazie pucharowej ME - nie urządza żadnej ze stron.

• Przewagi "Czerwonych Diabłów" można się było spodziewać i co chwila było groźnie pod bramką Randolpha. Irlandczycy wolno wchodzili w mecz i mieli dogodne okazje, ale były one przerywane w zarodku.

Jak będzie wyglądała druga połowa? Przekonamy się niebawem.

• Bez doliczania nawet minuty Cuneyt Cakir kończy pierwszą połowę. Belgia bezbramkowo remisuje się z Irlandią.

• Carrassco nie podnosi się z murawy po spóźnionym wejściu Longa. Belg "kołowrotkiem" pokazuje, że nie będzie w stanie grać po przerwie.

• Clark wyjaśnia sytuację wybiciem na rzut rożny. Na jego błąd czyhał Lukaku. Nie doczekał się.

• Vertonghen strzela z woleja wysoko nad poprzeczką bramki Randolpha.

• Zaskakująca, by nie napisać kuriozalna, interpretacja zdarzeń przez tureckiego sędziego. Na boisku pojawiły się dwie piłki i atak Belgów został zatrzymany przez Hendricka. Zostaje upomniany żółtą kartką.

• Hazard w roli prawoskrzydłowego ostro wbija piłkę w "szesnastkę" O'Shea wybija piłkę na rzut rożny. Po nim stojący przy lewym słupku Hoolahan wybija piłkę z linii bramkowej po główce Alderweirelda!

• Piłka szła jak po sznurku wszerz irlandzkiego pola karnego. Strzał Witsela z 25 metrów został zablokowany i O'Shea, nie patyczkując się, wybija ją jak najdalej.

• Zamieszanie w irlandzkim polu karnym po dośrodkowaniu De Bruyne z rzutu rożnego. Alderweireld strzela w bezpiecznej odległości od bramki Randolpha.

• Kontra Belgów spaliła na panewce po zbyt wysokim dośrodkowaniu Hazarda w "szesnastkę" w kierunku Lukaku. Gdyby miał ponad dwa metry wzrostu, to może musnąłby futbolówkę..

• Clark strąca piłkę na dalszy słupek po dośrodkowaniu Hoolahana do nikogo. Courtois z wznawia grę z "piątki".

• The Fields of Atherny zaintonowane przez irlandzkich kibiców. Kto nie zna, może posłuchać jak brzmi (nagranie z EURO 2012 w meczu z Hiszpanią)

• Meunier niespodziewanie znalazł się na skraju pola karnego Irlandii i uderzył z fałsza obok słupka.

• Randolph bez wysiłku broni strzał Hazarda zza pola karnego.

• Long ruszył do prostopadłego podania. Już patrzył gdzie jest ustawiona bramka, ale rozgległ się gwizdek - spalony.

• Hoolahan popędził środkiem i na 20. metrze od bramki Courtois zgubił piłkę na rzecz Witsela. Irlandczycy coraz śmielej atakują.

• Zdaniem sędziego Dembele nieprzepisowo przytrzymywał Hendricka na prawej stronie. Belg nie może pogodzić się z tą decyzją.

• Piłka w irlandzkiej siatce po "szczupaku" Carrasco! Wcześniej był na spalonym, a jego pierwsze uderzenie w stylu kung-fu został sparowany przez bramkarza na poprzeczkę! Wciąż bez bramek na Stade Bordeaux-Atlantique!

• Był belgijski, to pora na irlandzki strój "wyjściowo-stadionowy"

• Hoolahan w ostatniej chwili zablokowany przez Meuniera tuż przed linią 16. metra! Poważny błąd Vermaelena mógł sporo kosztować Belgów.

• Vermaelen skoszony przez Longa ok. 25 metrów od belgijskiej bramki. Powinna być kartka, ale turecki arbiter nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

• Hazard huknął z woleja pół metra nad poprzeczką!

• Courtois pewnie chwyta piłkę, po czym rzuca na ponad 30 metrów do Hazarda. Szybszy od niego był jednak Whelan.

• Zagranie na pierwszy słupek do Warda, którego "świecę" przerzucił Courtois nad poprzeczkę. Jeszcze jeden korner.

• Coleman w swoim stylu ruszył prawą flanką. Irlandczyk zyskał rzut rożny.

• Ostre, dochodzące do bramki dośrodkowanie De Bruyne z rzutu wolnego przechodzi przez całe pole karne. Randolph z "piątki".

• Irlandczycy spróbowali zaatakować większą ilością graczy, co przyniosło efekt. Hendrick przedarł się prawą stroną, ale jego dośrodkowanie zostało przecięte przez belgijską obroną.

• ... i Alderweireld wyskakuje w "szesnastce" najwyżej, strzelając tuż obok prawego słupka!

• Akcja Hazarda przynosi pierwszy w tym meczu rzut rożny. Piłkarz Chelsea ustawia piłkę w narożniku...

• Meunier za bardzo zaangażował się w atak, że nie zauważył, że był na spalonym. Irlandczycy zamknięci na swojej połowie nie są w stanie wyjść nawet poza linię środkową.

• Vertonghen podłączył się do akcji ofensywnej. Jego dośrodkowanie nie znalazło adresata.

• Randolph w ostatniej chwil ratuje rodaków przed utratą bramki! Przechwytuje piłkę zagraną przez Carrasco.

• Atak Lukaku został zastopowany przez defensywę Irlandii. Od początku meczu Belgowie narzucili swoje tempo gry.

• Czujny jak Pazdan w "szesnastce" Cuneyt Cakir dopatrzył się zagrania De Bruyne w momencie przyjmowania piłki ok. 30 metrów od irlandzkiej bramki.

• Wspólne odliczanie z kibicami i Belgowie zaczynają "mecz o wszystko"!

• McCarthy i Whelan po irlandzkiej stronie i Vertonghen powinni uważać na żółtą kartkę. Obejrzana w dzisiejszym meczu skutkuje absencją w ostatnim meczu fazy grupowej.

• Po hymnach. Jeszcze pora na sesję zdjęciowa i losowanie stron. "Górą"...

• I hymn Belgii.

• Czas na hymny obu państw! Najpierw irlandzki...

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Kapitanami są Hazard i O'Shea.

• Z głośników na Stade Bordeaux-Atlantique rozbrzmiewa właśnie Titanum duetu David Guetta i Sia. Już tylko minuty dzielą nas do rozpoczęcia piłkarskiej soboty!

• Zachęcam do aktywności w komentarzach: pisania swoich typów jakim wynikiem zakończy się to spotkanie, kto wpisze się na listę strzelców oraz wyrażania swoich uwag/opinii/zadawania pytań. Apeluję jedynie o kulturalne wpisy.

• Natomiast w irlandzkiej "jedenastce" za Waltersa gra Ward, który przeszedł na lewą stronę obrony.

• W porównaniu z pierwszym meczem, Marc Wilmots zdecydował się na trzy zmiany. Nie ma Cimana, Nainggolana i Fellainiego, których zastępują Meunier, Dembele oraz De Bruyne.

• Jeszcze dzisiaj odbędą się dwa mecze w grupie F. O 18 Islandia zmierzy się z Węgrami, a trzy godziny później Portugalia zmierzy się z Austrią.

• Obsada sędziowska

• sędzia główny: Cuneyt Cakir (TUR)
    • asystenci: Bahattin Duran (TUR) i Tarik Ongun (TUR)
    • sędzia techniczny: Benoit Bestien (FRA)
  • W pierwszej kolejce piłkarze Martina O'Neilla zremisowali ze Szwecją (1:1). Bramki strzelili Hoolahan i Clark (samobój). ]

Z kolei Belgia uległa Włochom 0:2 po golach Giaccheriniego i Pelle.

• Irlandzcy rezerwowi: S. Given, K. Westwood - C. Christie, S. Duffy, R. Keane, R. Keogh, J. McClean, A. McGeady, D. Meyler, D. Murphy, S. Quinn, J. Walters.

• Belgijscy rezerwowi: J. Gillet, S. Mignolet - M. Batshuayi, C. Benteke, L. Ciman, J. Denayer, M. Fellaini, C. Kabasele, J. Lukaku, D. Mertens, R. Nainggolan, D. Origi.

• Damian Wiśniewski przygotował zapowiedź "meczu o wszystko". Zachęcam do przeczytania:

• Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z meczu Belgia - Irlandia!

• O grupie D wiemy dwie rzeczy - awans do fazy pucharowej zapewnili sobie wczoraj Włosi, a Belgowie i Irlandczycy nie mogą sobie dzisiaj pozwolić na stratę punktów. Mało tego, remis nie urządza żadnej ze stron. Ale zwycięzca może być tylko jeden. Kto nim będzie?