Belgia

0

Włochy

2

• Włosi wygrywają dziś zasłużenie z Belgią po bramkach Giaccheriniego i Pelle. Wicemistrzowie Europy pokazali Belgom, gdzie raki zimują i schodzą z boiska z trzema punktami. To wszystko na dziś, zapraszamy na relacje z kolejnych spotkań ME we Francji!

• KONIEC!

• Włosi sięgają po trzy punkty, a wszystko przypieczętowali kapitalną, koronkową akcją w doliczonym czasie gry! Immobile oddał piłkę Candrevie, a gracz Lazio obsłużył dośrodkowaniem Graziano Pelle, który strzelił do bramki z kilku metrów.

• GOL! PELLE! PO MECZU!

• Kartka dla Verthongena.

• Sędzia dolicza 3 minuty!

• Szansa dla Belgów! Dośrodkowanie z prawego skrzydła w polu karnym dostał Origi, ale na 5. metrze nie trafił piłki głową. Do tego Fellaini nie zdołał jej przejąc i Włosi likwidują wybiciem zagrożenie.

• Wrzutka Carrasco z rzutu rożnego wybita z pola karnego.

• Belgia w natarciu - zawodnicy Wilmotsa zamykają Włochów na ich polu karnym.

• Powinno być 2:0! Włosi wyszli z kontratakiem dwóch na dwóch, piłka trafiła do Immobile, który oddał strzał na bramkę Courtois, ale bramkarz Chelsea znów kapitalnie obronił!

• Żółta kartka dla Motty - to już 4 kartonik dla włoskiej drużyny.

• Origi oddał strzał główką po dośrodkowaniu De Bruyne z rzutu rożnego, ale piłka poleciała ponad poprzeczką bramki Buffona.

• Martens oddaje kolejny strzał na bramkę Buffona, ale znów jest zablokowany. Belgowie zupełnie nie wiedzą, jak sobie poradzić ze skomasowaną defensywą Azzurich.

• Ostatnia zmiana: De Rossi schodzi, wchodzi za niego Motta.

• Bonucci fauluje Origiego i otrzymuje kartonik.

• Carrasco chciał od razu rozruszać nieco kolegów, ale jego podanie do Hazarda przejał Buffon.

• ... a u Belgów Carrasco zmienia Cimana.

• Dwie zmiany - najpierw za Edera wchodzi Immobile...

• Kolejna kartka - tym razem ukaranym Eder.

• Origi wchodzi w miejsce apatycznego dziś Lukaku.

• Faul Martensa na Candrevie. Rzut wolny.

• Belgium

• Strzał Martensa zza pola karnego, ale Barzagli skutecznie zatrzymał piłkę.

• Hazard wpadł w pole karne, gdzie zatrzymał się na jednym z obrońców. Sędzia Clatenburg nie uznał jednak, że Włoch faulował i nie ma rzutu karnego.

• Pelle chwilowo poza boiskiem po zderzeniu z jednym z zawodników Belgii.

• Mark Clattenburg ukarał pierwszego zawodnika kartka - faul Chielliniego na takową zasługiwał.

• De Bruyne dośrodkowuje z rzutu rożnego, ale Barzagli wyjaśnia sytuacje.

• Zmiana także w Belgii - Martens za Nainggolana.

• BelgiumBelgium

• Bonucci chciał powtórzyć numer z kapitalnym podaniem za plecy obrońców, ale tym razem Eder nie był w stanie dojść do piłki.

• De Sciglio zastąpi na boisku Darmiana.

• De Bruyne dośrodkował z rzutu rożnego, ale sędzia dopatrzył się faulu w ataku Fellainiego.

• Chiellini dał sobie odebrać futbolówkę przed polem karnym. Ta trafia do Hazarda, który oddaje strzał na bramkę Buffona z dystansu, ale doświadczony golkiper Azzurich łapie futbolówkę bez problemu.

• Minuty grozy w jednym i drugim polu karnym! Najpierw Lukaku uderzył nad bramką Bufona w sytuacji sam na sam, po chwili zaś Courtois broni kapitalny strzał główką Pelle z kilku metrów!

• Candreva dostał świetne podanie w pole karne, ale ofiarna interwencja Verthonghena przerywa akcję Włocha.

• Giaccherini chciał minąć Cimana i Alderweirelda, ale zatrzymali go, zanim zdążyłby wpaść w pole karne.

• Lukaku wygrał główkę w środku pola i od razu zagrywa do De Bruyne. Ten jednak zgubil piłkę i Włosi w kontrze.

• Początek drugiej połowy wygląda jak początek pierwszej- sporo walki w środku pola, jedni i drudzy chcą zdobyć fizyczną przewagę nad oponentem.

• Belgowie w odpowiedzi - najpierw jednak piłkę traci Hazard, po chwili przerzutu z lewego skrzydła nie przyjął De Bruyne.

• Włosi już w ataku - strzelec bramki Giaccherini ładnie popędził środkiem boiska, ale za mocno podawał do Candrevy na prawe skrzydło.

• Belgium

• Zaczynamy drugie 45 minut!

• Włosi grają swoje - mają fantastycznie ułożoną defensywę i skutecznie kontrują Belgów. W grze Włochów widać przede wszystkim doświadczenie no i magiczną dłoń Conte, która skutecznie powstrzymuje szarżujących Belgów. Za chwilę wracamy do Lyonu!

• Doliczona minuta. Włosi jeszcze spróbowali akcji, ale Pelle zgubił piłkę tuż przed bramką Belgów. Przerwa!

• Hazard i De Bruyne próbują indywidualnych akcji, ale na nic zdają się ich próby. Za chwilę zobaczymy, czy sędzia doliczy coś do pierwszej połowy.

• Lukaku dyskutuje z De Rossim, sędzia łagodzi sytuację.

• De Bruyne wszedł odważnie w pole karne, ale zbyt długo decydował się na strzał. Gdy już to zrobił zablokował go Chiellini.

• Belgowie lekko sparaliżowani straconą bramką. Nie potrafią zmusić skutecznych w obronie Włochów do cofnięcia się, ba, Włosi wciąż naciskają ekipę Wilmotsa.

• Strzał z dystansu Witsela, ale bardzo niecelny. Buffon od bramki.

• De Rossi powoli podnosi się po starciu z Fellainim w powietrzu.

• Ależ zamieszanie pod belgijską bramką! Piłka całkiem przypadkowo trafiła na głowę Edera, który z kilku metrów oddał strzał głową, ale chybił o kilka centymetrów!

• Co za strzał Candrevy! Parolo zagrał z autu do kolegi z zespołu, a ten popisał się kapitalnym strzałem zza pola karnego. Równie efektownie broni Courtois!

• Bonucci zagrał kapitalną piłkę za plecy obrońców, tam dopadł do niej Giaccherini, który opanował piłkę i strzelił obok bezradnego Courtoisa!

• Belgium

• GOL! GIACCHERINI!

• Candreva dogonił piłkę schodzącą za linię boczną, ale jego dośrodkowanie było już niecelne.

• Strzał Pelle zza pola karnego z około 23 metrów, ale obok bramki.

• De Rossi zagrał groźnie za plecy obrońców, ale Vermalen w porę przerwał podanie głową. Po chwili Giachcerini wrzucił piłkę w pole karne, ale Courtois interweniował piąstkując piłkę.

• Ostre wejście Edera w nogi Witsela. Rzut wolny w środku pola.

• Darmian chciał ruszyć z kontrą, ale został skutecznie zatrzymany przez Cimana. WEycofał więc piłkę do Buffona.

• Ciman uderzał na bramkę ze skraju pola karnego, ale Chiellini skutecznie zablokował strzał. De Bruyne dośrodkował z rzutu rożnego, ale płasko bita piłka została łatwo wybita przez obrońców.

• Giachcerini wdał się w drybling z Cimanem, ale przegrał go z własnymi nogami. Courtois od bramki.

• Naingollan kolejny raz uderza z dystansu - tym razem Bonucci niefortunnie wybił piłkę przed pole karne gdzie stał Belg, ale ten uderzył daleko obok słupka bramki Buffona.

• Naingollan ruszył środkiem pola i zdecydował się na zagranie (strzał) w kierunku bramki Buffona, ale kompletnie nieudane. Po chwili Pelle dostał długą piłkę i wyszedł prawie sam na sam z Courtois, ale ten wybił mu piłkę sprzed nóg.

• Hazard zagrał z lewego skrzydła do Fellainiego w pole karne, ten jednak stracił piłkę na rzecz Bonucciego.

• Lukaku zagrywał piłkę z lewego skrzydła na środek pola karnego do Hazarda, ale Chiellini w ostatniej chwili przerwał podanie idące wzdłuż bramki.

• Verthonghen zagrał w pole karne, a Chiellini zamiast przyjąć piłkę wybił ją na korner. Dośrodkowanie Hazarda wybite przez defensorów Włoch.

• Hazard minął dwóch rywali i zagrał do Cimana. Ten spróbował zagrac przed pole karne do Lukaku, ale Chiellini skutecznie uprzedził Belga.

• Włosi wysoko podchodzą i odbierają piłkę Belgom. Ci jednak znów odzyskują ją w środku pola i szykują kolejny atak pozycyjny.

• Parolo starał się zagraniem z pierwszej piłki uruchomić wychodzącego na pozycję Pelle, ale ten drugi został skutecznie powstrzymany przez obrońcę.

• Potężny strzał Naingollana z dystansu odbija Buffon! Piłkarz Romy dostał piłkę przed pole karne po zgraniu Fellainiego, ale bomba z dystansu została odbita do boku przez Buffona.

• Belgowie próbują sklecić akcje prawą stroną boiska, ale Włosi spokojnie radzą sobie z ich poczynaniami.

• Arbiter uspokaja Edera, który groźnym wejściem powalił Verthonghena na ziemię.

• Ciman zagrywa prostopadłą piłkę w kierunku napastników, ale Buffon przejmuje podanie.

• Tempo od samego początku żywe - obie drużyny chcą uzyskać przewagę.

• Giachcerini przerzucił piłkę z lewego skrzydła na skraj pola karnego do Bonucciego, ale jego dośrodkowanie przerwane przez obrońców.

• De Bruyne ruszył prawą strona, ale jego akcja skutecznie przerwana. Włosi zaczeli kontrę, ale natychmiast zwolnili akcję, gdy Belgowie wrócili na połowę.

• Lukaku ruszył prawą stroną i zagrał do środka pola karnego, ale Chiellini wybił piłkę. Po chwili podobna akcja, tyle że piłka rozegrana górą, ale niecelnie. Buffon od bramki.

• Faul na Fellainim w środkowej strefie boiska.

• Zaczynamy! Włosi w białych koszulkach i niebieskich spodenkach, Belgowie na czarno - czerwono. Od środka rozpoczęli Włosi!

• Hymny Włoch i Belgii już odegrane. Czekamy więc już na wielkie piłkarskie widowisko.

• Obie drużyny w towarzystwie sędziów i dzieci już na murawie stadionu w Lyonie.

• Na boisku pojawiły się już ogromne koszulki obu drużyn. Za chwilę na boisku pojawią się także główni aktorzy dzisiejszego widowiska.

• Już tylko 10 minut do początku spotkania!

• Włosi natomiast zagrali dwa sparingi - wygrali 2:0 z Finlandią, a także 1:0 z drużyną Szkocji.

• Do meczu już tylko kilkanaście minut. Warto przypomnieć sobie, jak obie ekipy grały przed mistrzostwami. Belgia pokonała Szwajcarię (2:1), następnie niespodziewanie zremisowała z Finlandią (1:1). Na zakończenie przygotowań ekipa Marca Wilmotsa wygrała z Norwegią (3:2).

• Skład sędziowski: Sędzia główny: Mark Clattenburg (Anglia) Asystenci: Simon Beck, Jake Collin (Anglia) Techniczny: Carlos Del Cerro (Hiszpania).

• Skład Belgów:

• Skład Włochów:

• Oba zespoły grały ze sobą już ośmiokrotnie - Belgowie wygrali 4 spotkania, Włosi 2, natomiast 2 razy padł remis. Ostatni raz obie drużyny mierzyły się ze sobą w listopadzie ubiegłego roku. Belgowie ograli wówczas Włochów 3:1.

• Za chwilę poznamy bohaterów dzisiejszego wieczoru.

• Kto jest faworytem spotkania? Niewątpliwie Belgia ma obecnie generację fantastycznych młodych zawodników, którzy mogą namieszać na turnieju. Z drugiej strony Włosi zawsze należą do wąskiego grona faworytów turnieju, choć ekipa ta w ostatnich latach uległa stopniowej przebudowie.

• Kilkadziesiąt minut temu zakończyło się pierwsze spotkanie w tej grupie - Irlandia zremisowała ze Szwecją 1:1.

• Witamy serdecznie, już za nieco ponad godzinę zaczynamy relację z hitowego starcia tej kolejki grupowych rozgrywek EURO 2016 - na Stade de Lumieres Belgia zmierzy się z wicemistrzami Europy Włochami.