Benfica Lizbona

2

AZ Alkmaar

0

• KONIEC! Benfica Lizbona wygrywa z AZ Alkmaar 2:0 i awansuje do półfinału Ligi Europy!

• Ocar Cardozo ośmieszył defensywę AZ Alkmaar i jak z młodzianami zabawił się z holenderskimi obrońcami przed ich własną bramką. Gdyby nie Artur przyjezdni straciliby trzeciego gola.

• Guilherme Siqueira posyła podanie w miejsce gdzie...nie ma żadnego piłkarza Benfiki.

• Znów przed dobrą szansą stanął Oscar Cardozo, ale piłkę czysto spod jego nóg wymuskał Esteban Alvarado.

• Co za akcja Benfiki!! Salvio wszedł na pozycję sam na sam z golkiperem AZ Alkmaar i oddał strzał prosto w niego!

• Lepiej mógł to rozegrac Oscar Cardozo, bowiem przeciwnicy przewidzieli jego zamiary, a zagranie w pole karne przechwycili w mgnieniu oka.

• To już raczej przesądzone, w półfinale ligi Europy zagra Benfica Lizbona. Goście nie mają żadnych argumentów jakimi mogli by zaskoczyc dobrze spisujących się dziś Portugalczyków.

• Ostatniej zmiany dokonuje Dick Advocaat. Celso Ortiza zastąpi Markus Henriksen.

• Kolejna zmiana, za Stevena Berghuisa wejdzie Thom Haye.

• Zmiana w drużynie AZ. Roy Beerens opuszcza plac gry, w jego miejsce pojawia się Johann Gudmundsson.

• Andre Gomes ukarany żółtą kartką.

• W tej sytuacji ewidentnie zaspała defensywa AZ. Niepilnowany przez nikogo Rodrigo zdołał opanować piłkę po dośrodkowaniu i oddać strzał, którego Artur nie był w stanie obronić.

• GOOOOL!!!! RODRIGO PO RAZ DRUGI!!!

• Ostatnia zmiana gospodarzy. Miralem Sulejmani schodzi z boiska, a Lazar Markovic zastąpi go.

• Jeffrey Gouweleeuw zdołał przyjąc podanie w polu karnym i od razu decyduje się na mocno niecelny strzał, po którym piłka wędruje ponad poprzeczką.

• Roy Beerens znalazł się już w polu karnym rywali, ale został złapany w pułapkę ofsajdową.

• AZ bliskie zdobycia gola! Aron Johannsson uderzał a okolicy dwudziestego metra, ale jego strzał broni Artur.

• Zmiana w zespole Benfiki. Boisko opuszcza Lubomir Fejsa, w jego miejsce pojawia się Enzo Perez.

• Świetna indywidualna akcja Roya Beerensa, piłka po jego strzale tuż zza pola karnego wędruje obok lewego słupka.

• Viktor Elm chciał chyba dośrodkowac, ale zrobił to na tyle źle, że z wybciem piłki najmniejszych kłopotów nie mieli gracze Benfiki.

• Sulejmani popędził lewą flanką, udało mu się bezpiecznie przebiec kilka metrów z piłką przy nodze, ale kiedy zdecydował się na strzał ten został zablokowany przez graczy AZ.

• Faul Nicka Viergevera przerywa akcję Portugalczyków. Obyło się bez kartek.

• Befica - AZ Alkmaar

• Groźna akcja Benfiki, Guilherme Siqueira popędził z piłką pod bramkę AZ, ale sędzia odgwizdał spalonego.

• Rodrigo szalał w środku pola, z łatwością minął kilku rywali chcąc strzelac na bramkę Alvarado. W porę został jednak powstrzymany przez jednego z defensorów AZ, co nie spodobało się strzelcowi gola, który domagał się odgwizdania faulu. Sędzia zarządził jednak, że nic takiego się nie stanie.

• Spokojny początek drugiej połowy w wykonaniu obu stron. Gra toczy się teraz w środkowej strefie boiska, a jeśli któraś z drużyn wejdzie w posiadanie piłki wymienia między sobą podania nie kwapiąc się do ataku.

• Dobra akcja piłkarzy Benfiki, po której do piłki ostatecznie dochodzi Miralem Sulejmani i oddaje, ale ten strzela zbyt słabo, aby dosięgnąć do wchodzącego w pole karne zawodnika swojej drużyny, w efekcie futbolówkę przechwytują goście.

• Pierwszy faul w drugiej części meczu, na murawie leży Johannsson, ale szybko podnosi się i kontynuuje grę.

• Po przerwie powracamy na Estadio da Luz i rozpoczynamy drugą połowę!

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY! Do przerwy Benfica prowadzi z AZ Alkmaar 1:0 po golu Rodrigo i jest bliżej awansu do półfinału Ligi Europy, ponieważ w dwumeczu prowadzi już 2:0.

• Spokojna końcówka pierwszej połowy w Lizbonie. Piłkarze obu drużyn myślami są już zapewne w swoich szatniach.

• Sędzia doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry.

• Za ciosem poszła także Benfica, bombę Salvio z okolicy piętnastego metra z trudem broni Alvarado.

• Odpowiedź AZ. Roy Beerens znalazł odrobinę wolnego miejsca z boku boiska i oddał groźnie wyglądający strzał. Artur miał niemałe problemy z jego obroną.

• Na chwilę obecna w dwumeczu Benfica prowadzi z AZ 2:0.

• Benfica poczuła wiatr w żaglach i stara się pójśc za ciosem, kreując kolejne dogodne sytuacje strzeleckie. Czy goście będą w stanie odpowiedziec?

• Wspaniały gol Rodrigo! Piłkarz dostał podanie zgłębi pola i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem AZ. Strzelał płasko i piłka trafiła prosto do siatki holenderskiej bramki!

• GOOOOL!!! RODRIGO!!!!!!!

• Do końca pierwszej połowy pozostało już tylko kilka minut, a na razie nie oglądaliśmy żadnych bramek. Wciąż czekamy na pierwsze trafienia!

• Benfica - AZ Alkmaar

• Kolejna bardzo dobra akcja gospodarzy, tym razem Eduardo Salvio doszedł do dośrodkowania, ale na linii jedenastego metra źle główkował, w efekcie piłka powędrowała wysoko ponad poprzeczką.

• Oscar Cardozo świetnie strzela w prawy dolny róg, ale Esteban Alvarado wzbija się na wyżyny swoich bramkarskich umiejętności i wspaniale broni strzał napastnika Benfiki.

• Piłkarze AZ odebrali przeciwnikom piłkę, ale rozgrywali ja tak długo, mozolnie i bez pomysłu, że gracze Jorge Jesusa w końcu znaleźli sposób, by im ją odebrac.

• Salvio fauluje rywala i zostaje ukarany żółtą kartką

• Zły pomysł André Gomesa na wykonanie stałego fragmentu gry, uderzając piłkę chciał ją podać do jednego z kolegów, ale po jego strzale bramkarz rywali wysoko wyskakuje i pewnie ją chwyta.

• Jeffrey Gouweleeuw niebezpiecznie fauluje rywala w środkowej strefie boiska, sędzia odgwizduje faul i dyktuje rzut wolny dla Benfiki.

• Bardzo dobrze prezentuję się dziś Benfica i chociaż goście powoli starają się dojśc do głosu jak na razie Portugalczycy potrafią umiejętnie odpierac każdą próbę ataku ze strony rywali.

• Rzut wolny dla Benfiki, do piłki podchodzi Miralem Sulejmani z rzutu wolnego, dobrze chciał to rozegrac były gracz Ajaxu, futbolówka powędrowała w pole karne AZ, ale tam jeden z piłkarzy wybił ją z okolic własnej bramki.

• Żółtą kartką ukarany Steven Berghuis.

• Długie zagranie w kierunku Sulejmaniego, ale ten chcąc opanowac piłkę fauluje rywala w pobliżu pola karnego przyjezdnych.

• Benfica znów w natarciu! Eduardo Salvio oddał groźny strzał z narożnika pola karnego, bramkarz AZ z pewnością miałby wielkie problemy z jego obroną, ale z odsieczą w porę przybył mu jeden z obrońców i skierował piłkę na aut.

• Niespełna kwadrans gry za nami, od początku meczu stroną przeważającą jest Benfica, Holendrzy rozpoczęli to spotkanie nieco przestraszeni, zaś lizbończycy na razie nie mają problemów z tym by na placu gry dyktowac swoje warunki.

• Pierwsza składna akcja gości dzisiejszego spotkania. Roy Beerens dośrodkowuje w pole karne Portugalczyków, ale ci w porę wybijają piłkę.

• Dobrze chciał to rozegrac Rodrigo, ale niestety próba gracza Benfiki spaliła na panewce, gdyż ten po raz kolejny nie poradził sobie z obroną AZ.

• Oscar Cardozo! Napastnik Benfiki świetnie zamknął dośrodkowanie jakie otrzymał od kolegów tuż na linii pola karnego i bez chwili namysłu decyduję się na oddanie potężnego strzału, po którym piłka wędruje tuż obok lewego słupka.

• Eduardo Salvio, strzelec bramki w pierwszym meczu dobrze dośrodkowywał w pole karne Holendrów, ale defensywa przyjezdnych tym razem spisała się bez zarzutów, śmiało przechwyciła futbolówkę i oddaliła grę od własnej bramki.

• Steven Berghuis przesadził z agresją i wszedł bez pardonu w przeciwnika chcąc odebrać mu piłkę, powalając go przy okazji na murawę. Na szczęście zawodnika AZ obyło się tym razem bez kartki.

• Mamy zatem wymuszoną zmianę w zespole Benfiki. Kontuzjowanego Silvio zastąpi Andre Almeida.

• Kontuzja Silvio jednak poważna, zawodnik ze łzami w oczach w akompaniamencie gromkich braw kibiców opuszcza plac gry. Oby szybko doszedł do siebie.

• Silvio sponiewierany przez jednego z graczy AZ, przez chwilę nie podnosi się z murawy i zwija się z bólu. Jego dalszy występ stoi pod wielki znakiem zapytania.

• Goście występują dziś w niebieskich trykotach, z kolei gospodarze w swoich tradycyjnych, czerwonych strojach,

• Pierwszy gwizdek sędziego i rozpoczynamy spotkanie w Lizbonie!

• Piłkarze obu drużyn już na murawie, za nami także hymn Ligi Europy.

• Areną dzisiejszego starcia będzie obiekt Estadio da Luz, na którym już niebawem zostanie rozegrany finał Ligi Mistrzów. Obie ekipy na pewno w nim nie wystąpią, jednak powalczą o to, by za kilka tygodni zagrac w Turynie na Juventus Stadium, tam bowiem odbędzie się tegoroczny finał Ligi Europy.

• Rezerwowi piłkarze AZ Alkmaar: Gorter, Reijnen, Gudmundsson, De Winter, Henriksen, Haye, Avduć.

• Rezerwowi piłkarze Benfiki Lizbona: Lima, Paulo Lopes, Jardel, Almeida, Perez, Marković, Duricić.

• Trening Benfiki Lizbona

• W taki sposób Eduardo Salvio dał Benfice prowadzenie w pierwszym meczu.

• Co ciekawe Dick Advocaat jest jedynym człowiekiem w ćwierćfinale, który wygrał rozgrywki jako trener (choć Antonio Conte, szkoleniowiec Juventus podniósł Puchar UEFA jako piłkarz). Po raz ostatni Advocaat prowadził zespół w Lizbonie w półfinale Euro 2004. Wówczas dowodzona przez niego Holandia przegrała 1:2 z Portugalią na Estadio Jose Alvalade.

• Tak do dzisiejszego meczu przygotowywali się piłkarze AZ Alkmaar. Trening AZ Alkmaar

• Z kolei AZ Alkmaar nie ma już teoretycznie żadnych szans na zdobycie mistrzostwa Holandii, ponieważ z dorobkiem 45 punktów zajmują dopiero 7 miejsce w tabeli. Zatem jedyną szansą na sukces w tym sezonie jest dla podopiecznych Dicka Advocaata jest Liga Europy.

• Faworytem dzisiejszego spotkania są Portugalczycy, którzy ostatnimi czasy spisują się zarówno na krajowym podwórku, jak i arenie międzynarodowej bez zarzutów. Benfica znajduje się bowiem na pozycji lidera ligi portugalskiej, a w dodatku nie przegrała 11 swoich ostatnich meczów na własnym boisku w europejskich pucharach. Ponad to z holenderskimi drużynami graczy Jorge Jesusa nie przegrali pięciu ostatnich starć.

• Pierwszy mecz, jaki obie ekipy rozegrały w zeszłym tygodniu w holenderskim Alkmaar zakończył się skromnym zwycięstwem lizbończyków 1:0 po golu Eduardo Salvio. Gospodarze tamtego spotkania, szczególnie w pierwszej połowie spisywali się jednak bardzo dobrze i narzucili rywalom swoje warunki. Jak będzie dziś?

• Serdecznie witamy i zapraszamy na relacje LIVE z rewanżowego meczu 1/4 finału Ligi Europy, w którym Benfica Lizbona podejmie na Estadio da Luz AZ Alkmaar. Benfica - AZ Alkmaar