2

FK Astana

0

• Za uwagę dziękuje Marcin Juszczyk. Zapraszamy na kolejne relacje do Ekstraklasa.net!

• Benfica wygrywa w pełni zasłużenie. Do przerwy pachniało sensacją, ponieważ pomimo przewagi Benfiki, był bezbramkowy remis. Jednak po zmianie stron lizbończycy przycisnęli i strzelili dwa gole. Po tych dwóch ciosach, Astana już się nie podniosła. Kto wie jakby potoczyły się losy rywalizacji, gdyby na początku drugiej odsłony meczu, jeszcze przy stanie 0:0, Schetkin trafił w wyśmienitej okazji do siatki, a nie w słupek. Mistrz Kazachstanu, który był skazywany na pożarcie, nie ma się czego jednak wstydzić. Podopieczni Stomira Stoiłowa nie grali źle, zwłaszcza w pierwszej połowie. W drugiej dali się bardziej zepchnąć do defensywy, co przypłacili stratą bramek.

• Koniec meczu! Benfica wygrywa 2:0 z FK Astana w ramach pierwszej kolejki grupy C Ligi Mistrzów!

• Uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego na bramkę Eliseu i Erić sparował futbolówkę na rzut rożny!

• Jeszcze rzut wolny dla Benfiki z ok. 25 metrów, już chyba ostatni w tym meczu.

• Ostatnia zmiana w FK Astana i w całym meczu. Dedechko za Ilicia.

• Centra Shomko w pole karne Benfiki, ale futbolówkę pewnie łapie Julio Cesar.

• Eliseu zagrał piłkę z lewego skrzydła po ziemi w pole karne na piąty metr do wchodzącego Pizziego, a ten strzelił minimalnie obok słupka. To powinien być gol!

• Ostatnia zmiana w Benfice. Fejsa zastępuje Samarisa.

• Obie drużyny sprawiają wrażenie jakby czekały tylko na końcowy gwizdek.

• Tym razem żółta kartka dla Jardela za faul na Canasie.

• Na murawie melduje się był piłkarz Korony Kielce Abzal Beysebekov, a zmienia Dzholchiyeva.

• Żółta kartka dla Zhukova.

• I mamy drugą zmianę w szeregach gospodarzy. Talisca opuszcza plac gry, a w jego miejsce pozyskanych tego lata z Atletico Madryt Raul Jimenez.

• Benfica po trafieniu na 2:0 uspokoiła grę i nie przeprowadza już tak intensywnych ataków.

• Aktywny dzisiaj Ketheomava wychodził z kontrą i został nieprzepisowo zatrzymany przez Luisao. Nie ma jednak kartki dla defensora Benfiki.

• Pierwsza zmiana w Benfice. Pizzi zmienia Jonasa.

• Bardzo niecelny strzał Maksimovicia i od bramki Julio Cesar.

• Ketheovama zagrał z rzutu rożnego w okolice "szesnastki", ustawiony tam Dzholchiyev uderzył z pierwszej piłki, nikt przeciął toru lotu futbolówki i przeszła ona obok minimalnie obok słupka!

• Piłka po uderzeniu z dystansu Shomko przeszła obok słupka.

• Eliseu zszedł z lewego skrzydła w pole karne, zagrał pod bramkę do wbiegającego Mitroglou, któremu pozostało tylko dopełnić formalności, czyli skierować futbolówkę do siatki.

• 2:0 dla Benfiki! Strzelcem Mitroglou!

• Ten gol dodał wiatru w skrzydła Benfice, która teraz przycisnęła Astanę, czego dowodem jest kilka niezłych okazji do podwyższenia prowadzenia.

• Zamykający akcję Gaitan efektownie zgrał piłkę do środka, tuż przed bramkę, do Jardela, ale ten fatalnie przestrzelił.

• Po dośrodkowaniu na piąty metr z prawego skrzydła, nieznacznie niecelnie główkował Mitroglu. Kolejna dobra akcja Benfiki.

• Futbolówka została zagrana za plecy obrony FK Astana, do piłki doszedł Mitroglu i znalazł się w bardzo dobrej sytuacji, ale uderzył zbyt słabo i Erić pewnie interweniuje

• Mitroglu zagrał ze skrzydła w pole karne do Gaitana, a ten strzałem po długim słupku z kilkunastu metrów pokonuje Ericia!

• 1:0 dla Benfiki, a strzelcem Gaitan!

• Ta sytuacja dla Astany, w której Schetkin trafił w słupek, podziałała mobilizująco na zawodników Benfiki. Ruszyli oni do ataków, ale w drugiej połowie są one bardzo chaotyczne.

• Ależ bliska była teraz szczęścia FK Astana. Wprowadzony w przerwie Schetkin, mimo asysty dwóch obrońców Benfiki, trafił z bliskiej odległości w słupek!

• Rozpoczynamy drugą połowę! Od środka FK Astana!

• Stanimir Stoiłow dokonał zmiany w przerwie. Kabanangę zastąpił Schetkin.

• Benfica miała w pierwszej połowie co prawda przewagę, ale nie potrafiła jej udokumentować. FK Astana nie tylko dobrze się broni, lecz stara się też atakować i miała swoje sytuacje. Bliżej szczęścia był jednak "Orły". Najbliżej pokonania Ericia był dwukrotnie Jonas.

• Koniec pierwszej połowy. W deszczowej Lizbonie jak na razie bez goli!

• Sędzia doliczył minutę.

• Żółta kartka dla Goncalo Guedesa za faul.

• Benfica wyprowadziła kontrę. Jonas przebiegł kilkadziesiąt metrów i uderzył z "szesnastki" bardzo anemicznie po ziemi, piłka odbiła się od nogi Ericia i poleciała w kierunku pustej bramki, ale obrońcy FK Astana w porę opanowali futbolówkę.

• Kabananga uderzył z kilku metrów na bramkę Julio Cesara, ale włożył w ten strzał więcej siły niż precyzji i piłka przeszła daleko obok słupka.

• Samaris ukarany żółtą kartką za odepchnięcie Dzholchiyeca.

• Kethevoama zagrał na lewe skrzydło do Maksimovicia, ale ten został załapany na pozycji spalonej i od rzutu wolnego gospodarze.

• Z rzutu wolnego w pole karne Benfiki zacentrował Kethevoama, główkował Kabananga, ale bardzo niecelnie.

• FK Astana teraz od dłuższej chwili na połowie Benfiki. Teraz goście domagają się rzutu karnego, po tym jak Eliseu miał sfaulować rzekom Dzholchiyeva. Jednak gwizdek arbitra milczy.

• Kabananga zagrał w uliczkę do Zhukova, a ten z prawej strony pola karnego uderzył niecelnie. Gdyby lepiej przymierzył, mogło być groźnie.

• Jonas stanął teraz przed szansą - najlepsza okazja Benfiki. Napastnik gospodarzy uderzył z kilkunastu metrów z półwoleja, ale Erić poradził sobie z ta próbą, odbijając futbolówkę przed siebie

• Benfica ma wyraźną przewagę, ale jak na razie nie potrafi tego udokumentować.

• FK Astana próbowała teraz zaskoczyć długim podaniem defensywę Benfiki, ale na spalonym złapany Zhukov.

• Dzholchiyev ukarany żółtą kartką.

• Krótko rozegrany rzut wolny przez Benficę, następnie dośrodkowanie w pole karne, ale Astana szybko zażegnała niebezpieczeństwo.

• Nic jednak z tego rzutu wolnego nie wyszło po strzale Gaitana.

• Shomko ukarany żółtą kartką za faul tuż przed własnym polem karnym. Dobra okazja dle Benfiki.

• FK Astana oddała pierwszy celny strzał. Ketehomava uderzył, ale na posterunku Julio Cesar.

• Kethevoama załapany na pozycji spalonej.

• Kethevoama uderzył niecelnie.

• Zamykający akcję Eliseu uderzył nad nieznacznie poprzeczką!

• Gospodarze atakują głównie prawym skrzydłem, ale na razie nie mogą się przedostać w pole karne Astany.

• Zdecydowanie nie pękają w pierwszych minutach Kazachowie. Bronią się dosyć spokojnie.

• Krótko rozegrany rzut wolny, ale uderzenie gracza Benfiki bardzo niecelne z dystansu.

• Gaitan uderzył w środek bramki, gdzie ustawiony był Erić.

• Mecz rozpoczęła od środka Benfica! Mamy nadzieję na dobre widowisko!

• FK Astana na w żółtych strojach, a Benfica w swoich tradycyjnych biało-czerwonych.

• Tasos Sidiropoulos będzie rozjemcą w dzisiejszym meczu!

• Już po hymnach, przywitaniu obu ekip, a teraz losowanie!

• Czas na jedną z najpiękniejszych melodii w futbolu - hymn Ligi Mistrzów!

• Obie drużyny wychodzą już z katakumb Estadio da Luz na murawę!

• To widok na stadion Benfiki na kilkadziesiąt minut przed pierwszym gwizdkiem.

• Podróż FK Astana na wyjazdowy mecz z Benficą była najdłuższą w historii Ligi Mistrzów. Kazachowie musieli pokonać prawie sześć tysięcy kilometrów.

• Cieszę się z powrotu do Portugalii po dwudziestu latach. To będzie dla nas bardzo trudny mecz, ponieważ Benfica Lizbona to silny, ambitny i dobrze zorganizowany zespół. Jesteśmy trochę niedoświadczeni na tym poziomie, ale jeśli będziemy zorganizowani i zdyscyplinowani, możemy strzelić gole z kontrataku. Tak – Benfica jest faworytem, ale wszystko może się zdarzyć. Nasza gra w Lidze Mistrzów to wielka szansa dla kazachskiej piłki

– powiedział na konferencji Stanimir Stoiłow, szkoleniowiec FK Astana..

• Chcemy dobrze rozpocząć fazę grupową i zdobyć trzy punkty. Chcemy grać tak samo dobrze jak w piątek z Belenenses. Chcemy się zakwalifikować do fazy pucharowej, co nie zdarzało się w ostatnio zbyt często. FK Astana będziemy traktować tak jak każdego innego przeciwnika. Jest to drużyna, która bardzo dobrze radzi sobie w swojej lidze. Grają systemem 4-4-2. Są bardzo szybcy w ataku, mają dobre skrzydła. Gracze Astany mają wiele jakości i jeśli dostaną trochę przestrzeni, mogą nam sprawić kłopoty

- mówił na przedmeczowej konferencji trener Benfiki Rui Vitoria.

• FK Astana - ławka rezerwowych: Golubinchi, Pikalkin, Muzhikov, Schetkin, Beysbekov, Akhmetov, Dedechko.

• Benfica Lizbona - ławka rezerwowych: Fejsa, Pizzi, Ederson Moares, Jimenez, Nuno Santos, Victora Andrade, Silvio.

• Po lewej stronie są już widoczne wyjściowe jedenastki obu klubów.

• Benfica Lizbona udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów miała zapewniony automatycznie. Z kolei FK Astana musiała walczyć o awans do Champions League od drugiej rundy. Mistrz Kazachstanu eliminował kolejno NK Maribor, HJK Helsinki i APOEL Nikozja.

• Witamy! Zapraszamy na relację tekstową z meczu grupy C Ligi Mistrzów, w którym Benfica Lizbona podejmie na Estadio da Luz absolutnego debiutanta w tych rozgrywkach FK Astana.

• Benfica - FK Astana LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Absolutny debiutant zawita na Estadio da Luz

To będzie historyczny moment w Lidze Mistrzów. Pierwszy raz w tych elitarnych rozgrywkach wystąpi zespół z Kazachstanu – FK Astana. Drużyna prowadzona przez Bułgara Stanimira Stoiłow zadebiutuje w Champions League na Estadio da Luz w Lizbonie przeciwko Benfice.