Liga Mistrzów. Benfica Lizbona - Juventus ONLINE. Kluczowy...

Liga Mistrzów. Benfica Lizbona - Juventus ONLINE. Kluczowy mecz Milika i Szczęsnego. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Liga Mistrzów, Grupa H
2022-10-25 21:00

Benfica Lizbona

4

Juventus Turyn

3

• Koniec FANTASTYCZNEGO meczu na Estadio da Luz. Benfica pokonuje Juventus 4:3 i zagra w fazie pucharowej Ligi Mistrzów!

Kibice "Orłów" zaczynają świętowanie! "Starą Damę"... czeka walka o fazę pucharową Ligi Europy!

KONIEC PSG - Maccabi Hajfa 7:2 (19', 45 Messi, 32', 64' Mbappe, 35' Neymar, 67' Goldberg (samob.), 84' Soler - 38', 50 Seck)

• Chiquinho zmienia żegnanego gromkimi brawami Joao Mario.

• Z kontrą ruszyła Benfica. Fredrik Aursnes podaje do Davida Neresa, który uderza z pola karnego obok bramki.

• Ostro bita piłka na dalszy słupek i Federico Gatti, który wyskoczył najwyżej uderza głową obok bramki!

• Nerwowość wkradła się w szeregi Benfiki. Na uwolnienie wybija piłkę na rzut rożny, w ostatniej chwili uprzedzając Arkadiusza Milika, który składał się do strzału.

• Nie ma gola dla Juventusu! Płaskie zagranie z lewej strony w pole karne do Matiasa Soule, który uderza bez przyjęcia obok bramki!

• Cztery minuty doliczone do drugiej połowy.

• ... a za Goncalo Ramosa na murawie melduje się David Neres.

• Rafael Silva przebiegł z piłką całe boisko, by z pola karnego... trafić w słupek! Rafael Silva

• Podwójna zmiana w Benfice: Petar Musa wchodzi za żegnanego gromkimi brawami Rafaela Silvę...

• NIE MA GOLA DLA... BENFIKI!!!

Po źle rozegranym rzucie rożnym z kontrą ruszyło trzech piłkarzy w czerwono-białych strojach. Z piłką przez połowę boiska biegł Rafael Silva, którego strzał z pola karnego obija słupek!!!

• Atak Juventusu przynosi rzut rożny. West McKennie niespiesznie udawał się do narożnika... co rozwścieczyło Massimiliano Allegriego. Do narożnika ruszył inny zawodnik Juve.

• Enzo Fernandez upomniany żółtą kartką za faul w środku pola.

Czeka go przymusowa pauza w ostatnim meczu grupowym przeciwko Maccabi Hajfa (2 listopada).

• Benfica - Juventus

• 54% Posiadanie piłki 46%
    • 11 Strzały 12
    • 8 Strzały celne 4
  • Gilberto zmienia występującego na prawej stronie defensywy Alexandra Baha. Trener Roger Schmidt chce "uszczelnić" ten sektor boiska, stopując Samuela Ilinga.

• Dzieje się na Estadio da Luz!!!

Samuel Iling - jak dwie minuty wcześniej - pognał lewym skrzydłem. Wrzuca w pole karne i po nieporadnej interwencji Odisseasa Vlachodimosa do bezpańskiej piłki dopada Weston McKennie, który kieruje piłkę do siatki!

• JUVENTUS ŁAPIE KONTAKT! GOL WESTONA MCKENNIEGO!!!

• Arkadiusz Milik z woleja. Benfica 4, Juventus 2! Arkadiusz Milik

• Samuel Iling urwał się lewą stroną Wrzuca dokładnie w pole karne do Arkadiusza Milika, który uderza wolejem nie do obrony tuż przy prawym słupku!

• GOL DLA JUVENTUSU! ARKADIUSZ MILIK!!!

• Rafael Silva minimalnie przestrzelił, posyłając piłkę tuż nad poprzeczką Rafael Silva

• Rafael Silva poluje na hattrick!

Kapitalnie w środku pola pograli gospodarze. Wymiana podań na 1-2 kontakty i zagranie na prawą stronę do Joao Mario. Ten wrzuca do Rafaela Silvy, który bez przyjęcia tuż nad poprzeczką!

• Rzut rożny dla gospodarzy po zablokowanym uderzeniu Rafaela Silvy. Stały fragment gry nie przynosi zagrożenia.

• ... a za Filipa Kosticia wcohdzi Samuel Iling.

• Podwójna zmiana w Juve: Matias Soule w miejsce Dusana Vlahovicia...

• PSG - Maccabi Hajfa 6:2 (19', 45 Messi, 32', 64' Mbappe, 35' Neymar, 67' Goldberg (samob.) - 38', 50 Seck)

• Rafael Silva uderza z pola karnego wysoko nad bramką Chwilę wcześniej doszło do przepychanki z Manuelem Locatellim. Sędzia nie sięga do kieszonki.

• Danilo upomniany "tylko" żółtą kartką za wejście w Joao Mario rodem z kung-fu. Brazylijczyka ominie więc ostatni mecz grupowy - na wyjeździe z PSG... Danilo

• Dośrodkowanie w stronę bliższego narożnika pola bramkowego, skąd Goncalo Ramos główkuje w stronę dalszego słupka. Pomylił się nieznacznie!

• NIE MA PIĄTEGO (!) GOLA DLA BENFIKI!!!

Goncalo Ramos dostaje piłkę w polu karnym, ale jego strzał paruje Wojciech Szczęsny! Przy dobitce polski bramkarz posyła piłkę nad poprzeczką!

• ... ale Juan Cuadrado też schodzi. Wchodzi Fabio Miretti.

• [WIDEO] DRUGI GOL RAFAELA SILVY (4:1)

• Podwójna zmiana w ekipie gości: Alex Sandro zastępuje Leonardo Bonucciego. Ten przekazuje opaskę kapitańską Juanowi Cuadrado...

• Adrien Rabiot z trudem opanował piłkę w polu karnym, blisko linii końcowej. Podaje na lewo do Filipa Kosticia, któremu zupełnie nie wyszło dośrodkowanie.

• Benfica bawi się. Piętki, popisy techniczne ku uciesze kibiców. Chóralne śpiewy niosą się po Estadio da Luz.

• Pół żartem, pół serio

• PSG - Maccabi Hajfa 4:2 (19', 45 Messi, 32' Mbappe, 35' Neymar - 38', 50 Seck)

• Bez wiary zaatakowali piłkarze Massimiliano Allegriego. Dusan Vlahović nie opanował prostej piłki po podaniu z głębi pola.

• Prosta strata Westona McKennie'ego blisko swojego pola karnego. Alejandro Grimaldo podaje prostopadle w "szesnastkę" do Rafaela Silvy, który najpierw przyjmuje piłkę, po czym podcinką pokonuje wychodzącego z bramki Wojciecha Szczęsnego! Polski bramkarz jeszcze musnął rękawicą piłkę, ale nie na tyle, by ta nie wpadła do bramki!

• DUBLET RAFAELA SILVY!!!

• Korner nie przynosi zagrożenia pod bramką Wojciecha Szczęsnego.

• Fredrik Aursnes podaje prostopadle na wolne pole do Rafaela Silvy. Leonardo Bonucci nie trafił w piłkę wślizgiem, ale skutecznie zaasekurował go wracający Danilo; wybija na rzut rożny.

• Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę mimo dość wysokiego ustawienia Juventusu.

• Druga połowa rozpoczęta!

• W przerwie ARKADIUSZ MILIK wchodzi w miejsce Moise Keana.

• Statystyki Joao Mario w pierwszej połowie

• Wracamy na Estadio da Luz, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Benfica - Juventus. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzą 3:1. "Orły" Rogera Schmidta grają z - nomen omen - polotem.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +3' Koniec pierwszej połowy. Benfica prowadzi z Juventusem 3:1 w meczu piątej kolejki grupy H Ligi Mistrzów!

• +1' Rafael Silva miał sporo miejsca ok. 20 metrów od bramki Juventusu. Stojąc na wprost bramki uderza w środek bramki, gdzie pewnie piłkę łapie Wojciech Szczęsny.

• Trzy minuty doliczone do pierwszej połowy.

PSG - Maccabi Hajfa 4:1 (19', 45 Messi, 32' Mbappe, 35' Neymar - 38' Seck)

• Nie było zagrożenia pod bramką Odisseasa Vlachodimosa.

• Nie wyszło lewą, to prawą zaatakowała "Stara Dama". Alejandro Grimaldo powstrzymał jednak Juana Cuadrado.

• Nicolas Otamendi wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Filipa Kosticia.

• [WIDEO] GOL RAFAELA SILVY (3:1)

• Mocne dośrodkowanie z lewej strony do Moise Keana. Ten uderza obok bramki. Sporo brakowało mu do celu.

• PSG - Maccabi Hajfa 3:1 (19' Messi, 32' Mbappe, 35' Neymar - 38' Seck)

• Składna akcja gospodarzy daje dwubramkowe prowadzenie! Joao Mario dostaje piłkę na prawej stronie pola karnego. Posyła ją płasko na bliższy słupek, a nadbiegający Rafael Silva kieruje ją do siatki PIĘTKĄ, uprzedzając Wojciecha Szczęsnego!

Bardziej obrazowy opis bramki: podobnie akcję sfinalizował Robert Lewandowski, strzelając swoją premierową bramkę w Ekstraklasie (GKS-owi Bełchatów)

• GOL DLA BENFIKI! RAFAEL SILVA!!!

• A teraz pograli Serbowie! Filip Kostić urwał się lewą stroną, po czym zagrywa płasko - niemal w stylu Łukasza Piszczka - do nadbiegającego Dusana Vlahovicia. Ten nieczysto uderza obok bramki.

• Gospodarze wybijają piłkę przed pole karne, gdzie był Manuel Locatelli. Nieudany strzał Włocha.

• [WIDEO] GOL JOAO MARIO Z RZUTU KARNEGO (2:1)

• Weston McKennie urwał się prawą stroną. Wrzuca piłkę na bliższy słupek, skąd Florentino wybija na rzut rożny.

• Po chwili Dusan Vlahović pada na murawę ok. 25 metrów od bramki gospodarzy. Zdaniem sędziego nie było faulu.

• Czujny Odisseas Vlachodimos przed linią 16. metra. Był wcześniej przy piłce niż nadbiegający Dusan Vlahović.

• JOAO MARIO NIE MYLI SIĘ!!!

Mocne uderzenie w lewy górny róg bramki. Zmylony Wojciech Szczęsny rzucił się w stronę prawego słupka

• Sędzia Srđan Jovanović nie ma wątpliwości! Juan Cuadrado zagrał ręką w polu karnym i gospodarze mają rzut karny!

• Tymczasem w Paryżu PSG prowadzi z Maccabi Hajfa po bramce Lionela Messiego (19')

• Alejandro Grimaldo "złamał" linię spalonego. Gol Moise Keana uznany Moise Kean

• A JEDNAK! GOL ZALICZONY NA KONTO MOISE KEANA!!!

• Zgranie przed bramkę i Moise Kean uderza tak, że piłka przekroczyła linię bramkową! Wybił ją Odisseas Vlachodimos na głowę Dusana Vlahovicia, który posłał ją głową do siatki!

Sędzia przerywa grę, czekając na komunikat z wozu VAR!

• Na lewej stronie sporo miejsca miał Filip Kostić. Posyła piłkę na dalszy słupek do Moise Keana, ale zabrakło mu centymetrów, by uderzyć głową. Po chwili kolejne zagranie - rzut rożny.

• Tym razem goście poradzili sobie z wrzutką z lewego narożnika.

• Gospodarze idą za ciosem! Płaskie wstrzelenie piłki w pole karne i Federico Gatti wybija za linię końcową, uprzedzając Fredrika Aursnesa!

• Po krótkim rozegraniu Enzo Fernandez wrzuca na 7. metr, gdzie najwyżej wyskakuje Antonio SIlva. Ten mocnym uderzeniem głową po koźle nie daje szans Wojciechowi Szczęsnemu!

• GOL DLA GOSPODARZY! ANTONIO SILVA!!!

• Kolejny atak Benfiki przynosi rzut rożny.

• 63% Posiadanie piłki 37%

• Stały fragment gry nie przynosi zagrożenia pod bramką Wojciecha Szczęsnego.

• Z kontrą ruszyli zawodnicy Rogera Schmidta. Fredrik Aursnes podaje prostopadle do Enzo Fernandeza. Jego strzał został zablokowany. Rzut rożny.

• Dusan Vlahović dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Dalekie zagranie - z pominięciem drugiej linii - do Rafaela Silvy. Kozioł zmylił Leonardo Bonucciego i Danilo i stąd piłka trafiła pod nogi pomocnika Benfiki. Jego płaski strzał minął bramkę Wojciecha Szczęsnego w bezpiecznej odległości.

• Leonardo Bonucci przerywa atak Benfiki wybiciem za linię końcową. Obrona Juve radzi sobie z dośrodkowaniem Enzo Fernandeza.

• Ależ akcja Benfiki na lewej stronie! Joga Bonito gospodarzy - Rafa Silva zagrywa piętką do wbiegającego w "szesnastkę' Joao Mario. Ten również piętką odgrywa do Silvy, a ten fałśzem wrzuca w pole karne. Juve nerwowo wybija piłkę na uwolnienie.

• W odpowiedzi atak Juve. Dusan Vlahović przedarł się środkiem. Podaje prostopadle w pole karne do Moise'a Keana, którego uprzedził Antonio Silva. Zdecydowanym wybiciem oddala niebezpieczeństwo.

• Enzo Fernandez decyduje się na strzał z ok. 30 metrów. Piłka poszybowała wysoko nad bramką.

• "Stara Dama" ma problem, by wyjść spod pressingu gospodarzy. Nie jest w stanie przekroczyć z piłką linię środkową.

• Pewne piąstkowanie Wojciecha Szczęsnego po dośrodkowaniu z lewego narożnika. Benfica przejęła piłkę, ale podanie w "szesnastkę" do Goncalo Ramosa było niedokładne.

• Joao Mario dostaje piłkę na prawej stronie. Przyjęciem piłki zgubił dwóch rywali, po czym centruje w pole karne - na dalszy słupek - do Goncalo Ramosa. W porę wrócił jednak Juan Cuadrado, który wybija piłkę na rzut rożny.

• Odbiór gospodarzy na lewej strony. Juan Cuadrado poradził sobie jednak z Alejandro Grimaldo.

• Srđan Jovanović gwiżdże i spotkanie rozpoczęte!

• Kapitanami są doświadczeni defensorzy: Nicolas Otamendi i Leonardo Bonucci.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania! Oprawa na Estadio da Luz

• Najskuteczniejsi strzelcy obu drużyn w tej edycji Ligi Mistrzów:

• Benfica: Joao Mario (2 gole), Grimaldo, Rafa Silva, Neres (po 1)
    • Juventus: Rabiot (2), McKennie, Milik, Vlahović (po 1)
  • Skład Juventusu

• W pierwszym spotkaniu obu ekip Benfica wygrała w Turynie (2:1). Na trafienie Arkadiusza Milika odpowiedzieli Joao Mario i (po przerwie) David Neres.

Jak będzie dzisiaj?

• Równolegle na Parc des Princes PSG zmierzy się z Maccabi Hajfa. Livescore z tego spotkania (oraz tabela live) pojawi się w tej relacji.

• Skład Benfiki

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

• Przed piątą kolejką fazy grupowej Ligi Mistrzów znamy coraz więcej odpowiedzi. W grupie H PSG i Benfica mają po 8 punktów na koncie. Z kolei Juventus i Maccabi Hajfa - po 3.
    Jeżeli jednak "Stara Dama" chce podtrzymać szanse na awans do fazy pucharowej, to dzisiaj musi wygrać.

Między słupkami gości zagra Wojciech Szczęsny, a na ławce rezerwowych jest Arkadiusz Milik.

Spotkanie na Estadio da Luz poprowadzi Srdan Jovanović...

©Marco Canoniero/Shutterstock, East News

Mecz Benfica Lizbona - Juventus Turyn ONLINE. Według włoskich mediów Wojciech Szczęsny i Arkadiusz Milik wybiegną w jedenastce na Estadio da Luz, gdzie Stara Dama rozegra najważniejsze spotkanie fazy grupowej; musi wygrać, żeby w ogóle pozostać w walce o fazę pucharową Ligi Mistrzów. Relacja LIVE od godziny 21:00.

Mecz Benfica Lizbona - Juventus Turyn ONLINE

Juventus jest już jedną nogą w Lidze Europy. Na finiszu grupy H Ligi Mistrzów nie wszystko zależy od niego. Ostatnio zespół Massimiliano Allegriego nieoczekiwanie przegrał z Maccabi Hajfa (0:2). Ma ledwie trzy punkty, czyli o pięć mniej niż druga Benfica, z którą też przegrał i to w Turynie.

Tylko zwycięstwo z Benfiką, a potem pokonanie PSG i wiara, że Maccabi urwie punkty Benfice sprawią, że Juventus jakimś cudem przedostatnie się do 1/8 finału elitarnych rozgrywek. Brzmi jak scenariusz science-fiction? W każdym innym Juve zostanie wysłane do Ligi Europy albo w ogóle pożegna się z europejskimi pucharami, co dla kibiców będzie ciężkim doświadczeniem zważywszy na beznadziejną formę w Serie A.

- W tej chwili nie jesteśmy ani wyeliminowani z Ligi Mistrzów, ani pewni miejsca w Lidze Europy. Zostały dwa mecze, żeby zdobyć potrzebne punkty, ale i tak niekoniecznie wszystko zależy od nas. Będzie to trudne, dlatego musimy zagrać z odpowiednim nastawieniem - tłumaczył na konferencji trener Allegri.

Nie ma wątpliwości, że w Lizbonie między słupkami stanie Szczęsny, a w ataku zobaczymy Milika. Polski snajper ostatnio wszedł na końcówkę z Empoli (4:0). Juventus zdobył dwie bramki, lecz Milik nie trafił ani razu, choć miał trzy okazje.

Przewidywane składy na mecz Benfica Lizbona - Juventus Turyn:
Benfica: Vlachodimos - Bah, Otamendi, António Silva, Grimaldo - Florentino, Fernández - Aursnes, Rafa Silva, João Mário - Gonçalo Ramos.
Juventus: Szczęsny - Danilo, Bonucci, Rugani - Cuadrado, McKennie, Locatelli, Rabiot, Kostić - Vlahović, Milik.

Nie zagrają w meczu Benfica Lizbona - Juventus Turyn:
Benfica: Morato, Draxler
Juventus: Chiesa, Pogba, De Sciglio, Di María, Bremer, Paredes

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Juventus - Benfica 1:2 (Liga Mistrzów, 14.09.2022)

Mecz Benfica Lizbona - Juventus Turyn TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w kodowanym kanale Polsat Sport Premium 1. W internecie mecz w Polsat Box Go. Komentuje duet Szymon Rojek - Andrzej Niedzielan. Relacja LIVE od godziny 21:00 w GOL24 - zapraszamy!