Benfica Lizbona wygrała 3:0. Rywal Lecha Poznań imponuje formą na początku sezonu

Press Focus/x-news
W niedzielę Benfica pokonała na wyjeździe Rio Ave 3:0 w meczu 4. kolejki Primeira Liga. W pierwszej połowie Gian-Luca Waldschmidt dwukrotnie pokonał Pawła Kieszka. W 83. minucie trzecią bramkę dla Benfiki zdobył Gabriel. Klub z Lizbony w czterech meczach zdobył komplet punktów i jest zdecydowanym liderem ligi portugalskiej.

W czwartek wicemistrzowie Portugalii zmierzą się na wyjeździe z Lechem Poznań w meczu 1. serii gier Ligi Europy. Kolejorz w ostatniej kolejce Ekstraklasy przegrał 1:2 z Jagiellonią Białystok. W tym sezonie drużyna Dariusza Żurawia przeciętnie spisuje się w lidze, lecz wygrała wszystkie mecze w eliminacjach Ligi Europy.