Berg po meczu z Podbeskidziem: W pierwszej połowie graliśmy na najwyższym poziomie

Przemysław Drewniak
Henning Berg, trener Legii Warszawa
Henning Berg, trener Legii Warszawa Szymon Starnawski
- W pierwszej połowie tempo, intensywność i jakość gry były na najwyższym poziomie. Teraz czekamy na czwartek i mamy nadzieje, ze potwierdzimy dobrą dyspozycję – mówił po zwycięskim meczu z Podbeskidziem (5:0) trener Legii Warszawa, Henning Berg.

Henning Berg (trener Legii Warszawa): Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że wygraliśmy, osiągając tak dobry wynik. Najważniejsze jest jednak to, ze w pierwszej połowie zagraliśmy bardzo dobrze. Tempo, intensywność i jakość gry były na najwyższym poziomie. Cała drużyna świetnie ze sobą współpracowała. To zwycięstwo smakuje tym lepiej, ze zrobiliśmy to po trudnym meczu w Rumunii. Na początku drugiej polowy mieliśmy gorszy moment, ale pod koniec wróciliśmy do dobrej gry i podwyższyliśmy prowadzenie. Zawodnicy udźwignęli presję i pokazali odpowiednią mentalność. Teraz czekamy na czwartek i mamy nadzieje, ze potwierdzimy dobrą dyspozycję.

Jestem bardzo zadowolony z gry Furmana. Zajęło mu trochę czasu dojście do formy po przyjściu z Tuluzy, ale kiedy otrzymywał szanse już w poprzednim sezonie, zawsze radził sobie bardzo dobrze. Dominik podejmuje na boisku dobre decyzje, ma dobre wyczucie i przegląd pola. Ma takie zadania, że może grać często, nawet co trzy dni. Poprawił kilka elementów gry, zwłaszcza obronę i ustawianie się na boisku. Jestem pod wrażeniem, jak szybko się uczy. Ma dużą wiedzę na temat piłki, cały czas się rozwija i jesteśmy z tego powodu szczęśliwi.
Michał Żyro zszedł z boiska przed czasem, ma problem z kostką, która doskwierała mu też latem. Jeszcze nie rozmawiałem z lekarzem, ale myślę, że nie jest to poważny uraz.

Nie wiem jeszcze zbyt wiele o Kukesi. Wiem, że wygraliśmy swój mecz ligowy, że mają wielu brazylijskich piłkarzy. Nie chcę popełnić tego samego błędu i mówić zbyt wiele o przeciwniku, którego jeszcze nie analizowałem, jak to zrobiłem w przypadku Podbeskidzia w piątek, więc więcej informacji będę w stanie przekazać dopiero po analizie.