Betis wygrywa w Kazaniu. Cały mecz Perquisa [WIDEO, BRAMKI]

Tomasz J. Górski
W spotkaniu rewanżowym 1/16 Ligi Europejskiej Real Betis Sevilla pokonał w Rubin 2:0 (1:0). Cale spotkanie w zespole z Andaluzji rozegrał reprezentant Polski Damien Perquis.

Ligowa porażka z Athletic Bilbao, która przybiła coraz mocniej gwoździe do relegacji Betisu do Segunda Division, nie wpłynęła na morale piłkarzy Gabriela Humberto Calderona. Hiszpański zespół chciał dzisiejszą wygraną zmazać ligową plamę co się w pełni udało. Tuż przed przerwą Betis objął prowadzenie po golu Nono, który popisał się fantastycznym uderzeniem z dystansu.

Po wznowieniu gry gospodarze próbowali szybko odrobić stratę, ale zostali skarceni przez Rubena Castro. Napastnik dostał piłkę jak na tacy od Leo Baptistao, który przebiegł z piłką połowę boiska, i lobem podwyższył prowadzenie.

1/16 Ligi Europejskiej - mecz rewanżowy, Stadion Centralny, Kazań
Rubin Kazań - Real Betis Sevilla 0:2 (0:1)
Bramki: 45' Nono, 63' Ruben Castro
Żółte kartki: 23' Sharonov, 27' Mukhametshin, 43' Kislyak – 42' Nono
Sędzia: Michael Olivier (Anglia)

Rubin Kazań: Siergiej Ryzhikov – Solomon Kvirkvelia, Roman Sharonov (72' Cesar Navas), Taras Burlak – Siarhiej Kislyak, Roman Eremenko, Yann N'Vila (75. Ruslan Abisov), Chris Mavinga – Ruslan Mukhametshin (46' Wakaso Mubarak), Gokdeniz Karadeniz – Kamil Mullin

Trener: Rinat Biljalietdinow

Real Betis Sevilla: Antonio Adan – Juanfran, Damien Perquis, Jordi Figueras, Didac Vila – Alfred N'Diaye, Jose Antonio Reyes – Lego Baptistao, Nono (79' Jose Caro), 22. Cedric Mabwati (80' Salva Sevilla) – 24. Ruben Castro (80' Francisco Varela)

Przechwyty: 7

W 1/8 finału LE Betis może zmierzyć się z rywalem zza miedzy, Sevillą FC. By doszło do derbów Sewilli Sevillistas muszą pokonać u siebie Maribor (w pierwszym meczu było 2:2). Na kwadrans przed końcem hiszpański zespół prowadzi 2:0.