Bez niespodzianki w Łaziskach Górnych. Puszcza gra dalej w pucharze

Damian Orłowicz
Polonia Łaziska - Puszcza Niepołomice
Polonia Łaziska - Puszcza Niepołomice Damian Orłowicz
Drugoligowa Puszcza Niepołomice bez problemów pokonała w Łaziskach Górnych miejscową Polonię 4:2. Dobre spotkanie rozegrał Mateusz Cholewiak , który zdobył trzy bramki. W kolejnej rundzie drużyna z Małopolski spotka się z z Okocimskim KS Brzesko. Beniaminek pierwszej ligi pokonał dziś po dogrywce Resovie Rzeszów 3:2.

Mecz rozpoczął się od natarcia gości, które już w 4. minucie przyniosło oczekiwane skutki. W sytuacji sam na sam znalazł się Mateusz Cholewiak i umieścił piłkę w bramce.

Wydawało się, że kwestią minut jest zdobycie następnego gola dla Puszczy, jednak to Polonia Łaziska wyrównała. W 13. minucie po uderzeniu z rzutu wolnego gola zdobył Dawid Kaszok.

Po emocjonującym kwadransie gry kolejne okazje na objęcie prowadzenia w spotkaniu, mieli piłkarze z Łazisk, ale nie potrafili wykorzystać swoich dogodnych sytuacji.

Wynik do przerwy się nie zmienił, więc były szanse na sensację w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski. Tak się jednak nie stało, gdyż druga połowa była lepsza w wykonaniu piłkarzy z Niepołomic.

W 55. minucie Puszcza objęła ponownie prowadzenie po bramce Pawła Moskwika, następnie niestety dla gospodarzy drugą i trzecią bramkę w meczu zdobył Mateusz Cholewiak.

Tempo gry opadło i atakować rozpoczęli gospodarze, pozwoliło to na zdobycie jeszcze jednej bramki, gdy Mateusz Majsner trafił z najbliższej odległości, po dośrodkowaniu Kaczmarczyka. Wynik meczu nie uległ już zmianie i w przyszłym tygodniu Puszcza zagra na swoim stadionie z Okocimskim KS Brzesko.