Bezradność Manchesteru City, Chelsea w finale Pucharu Anglii!

BG
Trwa świetny tydzień Chelsea. The Blues najpierw awansowali do półfinału Ligi Mistrzów w tygodniu, a w sobotni wieczór wygrali z Manchesterem City 1:0 i zagrają w finale FA Cup.

Mecz Chelsea z Manchesterem City nie porwał kibiców. Od pierwszej połowy obie ekipy niechętnie atakowały, ale inicjatywa należała do The Blues. Podopieczni Thomasa Tuchela zdobyli nawet gola, jednak sędzia słusznie nie uznał bramki, bo wcześniej jeden z zawodników był na spalonym.

Druga połowa była odzwierciedleniem pierwszej. City zaskakująco było bierne w ofensywie i niechętnie atakowało. Na domiar złego z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Kevin De Bruyne. Taką szansę szybko wykorzystała więc Chelsea - 55. minucie Mason Mount posłał prostopadłą piłkę do Timo Wernera, Niemiec znalazł w polu karnym Hakima Ziyecha, a Marokańczyk bez problemów umieścił piłkę w siatce.

Co ciekawe The Blues do końca kontrolowali boiskowe poczynania, nie dając The Citizens wielu okazji na wyrównanie. Zespół Pepa Guardioli nie przypominał drużyny, która seryjnie wygrywa w lidze i zapłacił za to najwyższą cenę. Tym samym Chelsea zagra drugi rok z rzędu zagra w finale FA Cup, gdzie zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku Leicester z Southampton.