Białoruś

0

Polska

2

• Sędzia gwiżdże po raz ostatni. Polska po bardzo dobrej grze wygrywa 2:0. To 10 wygrana za kadencji selekcjonera Smudy. Za uwagę dziękuje Daniel Kawczyński. A Wam jak podobał się mecz ?

• Mogło być 3:0 ! Fantastyczne podanie dostał Lewandowski i mógł wyjść sam na sam, gdyby Wieremiko nie wyszedł poza pole karne i nie zabrał mu piłki.

• Także zmiana w Białorusii. Na placu gry zjawia się piłkarz Lech Poznań - Siergiej Kriwec. Na ławkę rezerwowych wędruje Rudzik.

• Gol w miejsce Peszki

• Kałczek ogląda żółtą kartkę.

• Także trener Stange dokonuje zmiany. Brutalnie grającego Kornilenko zmienia Bordaczow.

• Czwarta zmiana w ekipie Smudy. Perquis za Dudke.

• Wawrzyniak podał w pole karne do Lewandowskiego, ale jego uderzenie obronił Wieriemko.

• Polska w ostatnich momentach niezbyt kwapi się do ataku.

• Jodłowiec w miejsce Murawskiego

• Błaszczykowski fantastycznie odegrał do Rybusa, lecz ten fatalnie dośrodkował.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLL !!!!!!!! Peszko fantastycznie dośrodkował z lewej strony, a w polu karnym niepokryty Lewandowski dostawił nogę i podwyższył na 2:0 !!

• Moment nieciekawej gry. Miejmy nadzieję, że Polacy pokażą jeszcze coś ciekawego :) Ich gra wygląda bardzo dobrze, choć nie zapominajmy o klasie rywala.

• Akcje Polaków są dość dynamiczne, niestety w trakcie prowadzenia często zdarza się niedokładne podanie

• Rybus zmienia Mierzejewksiego

• Życzenie kibiców spełnione. Za Brożka pojawia się Lewandowski.

• Płoskonny po wrzutce Mierzejewskiego zagrał ręką w polu karnym ! To powinien być karny ! Sędzia niestety zaspał

• Kulczi huknął zza szesnastki nad poprzeczką. Dobra postawa naszej obrony, która nie dopuszcza rywali pod pole karne Fabiańskiego. Bramkarz Arsenalu dzisiaj bezrobotny

• Nasi wschodni sąsiedzi zgarnęli dobre zagranie Mierzejewskiego

• Murawski przejął podanie Rudzika i zagrał do Brożka, który nie poradził sobie z przyjęciem

• Białoruś nieco pewniejsza w obronie, Polacy trochę bez animuszu. Tymczasem kibice domagają się wejścia na plac gry Roberta Lewandowskiego.

• Dobrą szansę miał Błaszczykowksi, niestety źle odegrał do Piszczka.

• Woronkow za Smitowa

• Płoskonny wszedł za Wierchowcowa

• W przerwie trener Bernd Stange dokonał aż potrójnej zmiany. Bramkarz Żewnowa zmienił Wieriemko

• Zaczynamy drugą część spotkania.

• Paweł Brożek w pierwszej połowie meczu. Paweł Brożek wybiegł w podstawowym składzie Polaków na mecz z Białorusią

• Koniec pierwszej połowy. Polska wygrywa 1:0 po trafieniu Jakuba Błaszczykowskiego. Grą co prawda specjalnie nie błyszczy, ale w obronie spisuje się bezbłędnie i stwarza sytuacje bramkowe.

• Muszą grać pewnie i nie pozwolić przejąć piłki przez rywala w naszym polu karnym. Inaczej popełniając takie błędy stracimy dużo bramek.- M.P. . Na szczęście jak na razie dobrze radzimy sobie w obronie i oby taka tendencja utrzymywała się aż do ostatniego meczu w Euro 2012 :)

• Białoruś niewiele czerpie z gry. Jedyne zagrożenie może stworzyć po stałych fragmentach, lecz tego nie czyni.

• Kornilenko fauluje będącego bez piłki Peszko. Słuszna żółta kartka.

• Perquis po kornerze Mierzejewskiego, uderza nad bramką z... przewrotki

• Polacy cały czas szukają okazji bramkowych i zmuszają do dużego wysiłku defensywę przeciwników

• Jeśli tak będziemy wykonywać stałe fragmenty jak ostatnio Błaszczykowski, to o sukcesie na Euro nie ma co myśleć" Ja ogólnie na sukces szczególnie nie liczę :D - Sebastian. Zależy kto jakie ma oczekiwania :)

• GOOOOOOOOOOOOOOLL !!!!!! Fantastyczne górne podanie w pole karne posłał Murawski. Tam był Błaszczykowksi, który naciskany przez obrońców zdołał się uwolnić i z czystej pozycji ulokował piłkę między słupkami.

• Kolejna szansa Polaków ! Piłka za sprawą wrzutki z kornera Mierzejwksiego trafia wprost na głowę Wasilewskiego, niestety następnie łapie ją bramkarz.

• Wspaniały rajd Peszki ! Pomocnik FC Koeln pomknął lewym skrzydłem, minął kilku obrońców i dopiero w polu karnym futbolówkę wybił mu Wierchowcow

• Znakomita akcja Polaków ! Polański zagrał na prawą stronę do Mierzejewski, ten pozostawiony zupełnie bez opieki obrońców huknął nad poprzeckzą

• Po kontrataku mieliśmy rzut rożny. Po wrzutce Mierzejewskiego najwyżej w polu karnym wyskoczył Perquis i piłka po jego główce o kilka centymetrów minęła prawy słupek.

• Kolejna próba Białorusinów. Kornilenko przymierzył na szczęście obok słupka

• Jeśli tak będziemy wykonywać stałe fragmenty jak ostatnio Błaszczykowski, to o sukcesie na Euro nie ma co myśleć

• Smitow fauluje Błaszczykowskiego i otrzymuje żółty kartonik.

• Białoruś w natarciu. Zza pola karnego niecelnie strzelał Kulczi.

• Ponad kwadrans gry za nami i ciągle nie byliśmy świadkami ani jednej sytuacji bramkowej. Przed chwilą na lewym skrzydle padł Peszko, ale wykonanie rzutu wolnego pozostawiało wiele do życzenia. Polska niby przeważa, niestety nic z tego nie wynika

• Piszczek wrzuca w kierunku Peszko, ten fatalnie główkuje w polu karnym

• Brożek nie przyjął dalekiego podania. Jak na razie w Wiesbaden nie mamy wielu emocji. Polska nie może przejąć wyraźnej inicjatywy, ale powoli wydaje się rozkręcać.

• Nieporozumienie Perquisa i Wasilewskiego mogło zakończyć się groźnym natarciem Białorusinów. Na szczęście skończyło się na strachu...

• Gramy pressingiem, czym doprowadzamy rywali do utraty nerwów i strat

• Pierwsze minuty z przewagą naszych. Po rzucie rożnym wywalczonym przez Mierzejewskiego, lekko zakotłowało w polu karnym Białorusinów. Uderzać próbował Perquis, niestety został zablokowany.

• Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmiał. Od środka "biało-czerwoni"

• Tymczasem obie drużyny zameldowały się już na murawie. Na razie wysłuchujemy hymnów :)

• Niektóre typy dość irracjonalne :) Czyżby stowarzyszenie z reżimem Aleksandra Łukaszenki ? :)

• "Tak, jesteśmy zaskoczeni. Gdzie Robert Lewandowski ?" - Patryk. Wydaje mi się, że nie ma powodów do zdziwienia. Trener Franciszek Smuda chce na podstawie dzisiejszego meczu podjąć decyzję co do la podstawowych ogniw naszej kadry.

• Od kilku godzin znamy już skład Polaków. Zaskoczeni?

• Niestety nie w Polsce, a za zachodnią granicą Polacy zagrają kolejny mecz towarzyski. Przeciwnikiem jest Białoruś, a Smuda zapowiada, że od dziś kadra uczy się wygrywać. Trzymamy kciuki.