Błękitni grali z Widzewem. Zobacz zdjęcia z meczu w Stargardzie

Grzegorz Drążek
Błękitni grali z Widzewem w minioną sobotę na stadionie przy ulicy Ceglanej w Stargardzie Tadeusz Surma
W ostatnim w tym roku meczu w II lidze piłkarskiej Błękitni Stargard przegrali u siebie z Widzewem Łódź 1:3. Obejrzyj galerię zdjęć autorstwa Tadeusza Surmy.

To był mecz dwudziestej kolejki II ligi piłkarskiej, trzeci w rundzie rewanżowej. Widzew wyszedł na prowadzenie w 37 minucie po golu Adama Radwańskiego. Tuz przed przerwą Macin Robak wykorzystał karnego i powiększył prowadzenie łódzkiego klubu. W drugiej połowie najpierw w 61 minucie gola w Błękitnych strzelił Jakub Ostrowski, a później w 81 minucie wynik spotkania ustalił Robak.

Na stargardzkim stadionie w większej liczbie niż zazwyczaj stawili się kibice. Byli też fani Widzewa. Najwięcej jednak kibiców tego klubu stało w pobliżu stadionu. Grupa ta nie mogła wejść na stadion, ponieważ na Widzew nałożona została kara zakazu zorganizowanego dopingu w meczu wyjazdowym. Ale zorganizowana grupa przyjechała czterema autokarami i pod eskortą policji stała w sąsiedztwie stadionu.

Widzew wygrał w Stargardzie 3:1. Błękitni mają 29 punktów i są na ósmym miejscu. Widzew ma 43 pkt i jest pierwszy w tabeli. Kolejne ligowe mecze po zimowej przerwie, w marcu.

Ale to nie oznacza, że Błękitni Stargard nie rozegrają w tym roku już spotkania o stawkę. W czwartek, 5 grudnia zmierzą się w Stargardzie w 1/8 Pucharu Polski ze Stalą Mielec, która w ty momencie jest liderem I ligi. Spotkanie pucharowe w Stargardzie rozegrane zostanie 5 grudnia o godzinie 12.15.