Błękitni - Skra 1:0. Gol Krawczuna w końcówce na wagę zwycięstwa [ZDJĘCIA]

Maurycy Brzykcy
Bardzo ważne zwycięstwo Błękitnych Stargard. Nasza ekipa pokonała 1:0 Skrę Częstochowa, bramkę zdobywając w samej końcówce spotkania.

Błękitni mieli za sobą serię dwóch porażek z rzędu. A gdy ostatnio wygrywali (w listopadzie z Lechem II Poznań i w październiku z Hutnikiem Kraków), w obu przypadkach zaliczali skromne 1:0. W sobotę na taki wynik również nikt się nie obraził. Zwłaszcza, że Skra to zespół z czołówki tabeli, a Błękitni z dolnych stref dopiero się wydostają.

Złoty gol padł w 90. minucie meczu. Bartosz Sitkowski dalekim dośrodkowaniem znalazł w polu karnym Huberta Krawczuna, a ten celną główką dał gospodarzom prowadzenie i jak się ostatecznie okazało wygraną.

Trzy punkty mocno przesunęły stargardzian w tabeli i dzięki temu do 8. miejsca tracą już tylko kilka punktów. Z II ligi w tym sezonie spadają dwie ekipy. Dla Błękitnych był to ostatni mecz w tym roku w Stargardzie. Przed nimi jeszcze tylko wyjazd do Garbarni Kraków i przerwa zimowa się rozpocznie.

Błękitni Stargard - Skra Częstochowa 1:0 (0:0)
Bramka: Krawczun (90).
Błękitni: Rzepecki - Theus, Klimek, Kujawa, Sitkowski - Bochnak, Krawczun, Karmański (82 Polkowski), Cywiński, Starzycki - Niedojad (63 Brzeziański).
Żółte kartki: Krawczun, Cywiński - Holik, Olejnik.