Marcin Puka
Marcin Puka
gksgornik.leczna.pl
Pierwszy, bardzo bolesny, sprawdzian w nowym roku mają za sobą piłkarki nożne Górnika Łęczna. Lider ekstraligi przegrał na wyjeździe z piątą aktualnie ekipą niemieckiej Bundesligi, Turbine Poczdan aż 0:14. Podopieczne Roberta Makarewicza kolejny sparing mają zaplanowany na 22 stycznia. Wtedy zmierzą się przed własną publicznością z Resovią.

– Chcemy sprawdzić się na tle renomowanego przeciwnika z Bundesligi. Dziewczyny czują głód piłki i będą chciały udowodnić, że poziom lidera Ekstraligi znacząco nie odbiega od zespołu bundesligowego – podkreślał przed premierowym meczem kontrolnym trener Robert Makarewicz.

Pewnie nie spodziewał się, że jego zespół dozna tak bolesnej lekcji futbolu. Inna sprawa, że to był pierwszy mecz kontrolny łęcznianek, które są w mocnym treningu. Po drugie, szkoleniowiec delegował na towarzyską konfrontację w Niemczech dwie różne jedenastki. W pierwszym składzie na murawę wyszły w większości młode zawodniczki, wśród których była między innymi debiutująca w drużynie seniorek Natalia Nestorowicz.

Od początku meczu, który rozegrano w niemieckim Lindow, dominowały gospodynie, które po siedmiu minutach prowadziły 2:0. Do przerwy Niemki jeszcze pięciokrotnie wpisywały się na listę strzelczyń. Łęcznianki miały jedną okazję do strzelenia gola, ale uderzenie Katarzyny Jezioro obroniła bramkarka Turbine.

Po zmianie stron zespół z Poczdamu szybko zdobył dwie kolejne bramki, a później kontynuował dzieło zniszczenia polskiej ekipy, która ostatecznie uległa 0:14.

Turbine Poczdam – Górnik Łęczna 0:14 (0:7)
Bramki: Mesjasz 5, Cerci 7, 45, 49, 51, 66, 69, Koessler 17, 38, 40, Chmielinski 31, Graf 80, 85, 88
Górnik (I połowa): Palińska – Szymczak, Zawadzka, Głąb, Jezioro, Litwiniec, Kaczor, Rapacka, Ratajczyk, Gliszczyńska, Nestorowicz; Górnik (II połowa): Zielińska – Górnicka, Zawadzka (65 Szymczak), Guściora, Skupień, Kazanowska, Frontczak, Duchnowska, Ratajczyk (65 Litwiniec), Dębińska, Chinonyerem. Trener: Robert Makarewicz