Bundesliga. Mecz Borussia Dortmund - Bayern Monachium...

Borussia Dortmund

3

Bayern Monachium

2

• Koniec spotkania! Blisko 2 lata (19 listopada 2016 r.) Borussia Dortmund czekała na (domowe) zwycięstwo nad Bayernem Monachium! Na doppelpack Roberta Lewandowskiego dwukrotnie odpowiadał Marco Reus, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył wprowadzony kilka minut wcześniej Paco Alcacer!

• Dublet Roberta Lewandowskiego w nieuznanych bramkach! Uderzeniem z pięciu metrów pokonuje bramkarza BVB, ale... był na spalonym

• Żółta kartka dla Marwina Hitza trzymał piłkę na czas, kiedy to miał być korner dla Bayernu.

• Gromkie brawa dostał teraz Łukasz Piszczek. Dwukrotnie w krótkim odstępie czasu powstrzymał Francka Ribery'ego.

• Jeszcze raz Marco Reus zdecydował się na strzał z pierwszej piłki. Tym razem bez powodzenia.

• Pięć minut doliczonym do drugiej odsłony.

A na trybunach Signal Iduna Park 81 365 widzów

• Żółta kartka dla Niklasa Sule za faul.

• Rzut rożny dla Bayernu. Dośrodkowanie Davida Alaby nie przynosi zagrożenia.

• Piękna metafora

• Robert Lewandowski ponownie na spalonym.

• A w BVB (duńska) zmiana, defensywna. Za Jacoba Bruuna Larsena pojawia się Thomas Delaney.

• Sandro Wagner zmienia Thomasa Muellera. Żona tego ostatniego raczej nie będzie zadowolona z tej decyzji Niko Kovaca.

• W czwartym meczu na Signal Iduna Park Paco Alcacer strzela szóstą bramkę. W ten sposób:

GOL PACO ALCACERA

• Paco Alcacer ponownie ruszył do prostopadłego podania. Kluczową interwencją zanotował teraz Jerome Boateng, który w ostatniej chwili przechwycił piłkę.

• Renato Sanches zmienia Serge'a Gnabry'ego.

• Dwukrotnie odrabiali stratę, teraz oni są na plusie! Hiszpan wykorzystał błąd defensywy Bayernu i w sytuacji sam na sam Manuelem Neuerem uderza podcinką w stylu Tomasza Frankowskiego!

• BVB NA PROWADZENIU! PACO ALCACER!!!

• Łukasz Piszczek przerywa teraz groźny atak Francka Ribery'ego.

• (jeszcze) DRUGA BRAMKA MARCO REUSA

• Siła złego na jednego. Bruun Larsen w pojedynku z dwoma rywalami na skrzydle traci piłkę.

• Pojedynek na wieloaki?! Bitte schoen. Marco Reus uderza mocno z pola karnego nie do obrony bez przyjęcia po dalszym rogu. Manuel Neuer był bez szans!

• REMIS NA SIGNAL IDUNA PARK! MARCO REUS!!!

• Niklas Sule wchodzi za Matsa Hummelsa.

• Kolejna bramka wisi w powietrzu! Znakomitą interwencją popisuje się teraz Jerome Boateng, który wślizgiem blokuje strzał Marco Reusa! A chwilę wcześniej Paco Alcacer gubi piłkę na 7. metrze przed pustą bramką!

• GOL MARCO REUSA Z RZUTU KARNEGO (BVB - BAYERN 1:1)

DRUGI GOL ROBERTA LEWANDOWSKIEGO (BVB - BAYERN 1:2)

• Hattrick Roberta Lewandowskiego! A jednak nie - gol polskiego napastnika został nieuznany, bowiem posłał piłkę do siatki będąc na pozycji spalonej!

• Paco Alcacer zmienia Mario Goetze.

• Joshua Kimmich ratuje swoich kolegów przed utratą gola! Wybija piłkę z linii bramkowej po strzale Marco Reusa z kilku metrów!

• Intensywnie przy linii bocznej rozgrzewa się Paco Alcacer, Niebawem pojawi się na murawie.

• Żółta kartka dla Francka Ribery'ego.

• Fantastyczna odpowiedź Bawarczyków. Szybka wymiana piłki między Thomasem Muellerem, Davidem Alabą i Joshuy Kimmichem zakończona centrą tego ostatniego. Drugi raz celną główką popisuje się Robert Lewandowski.

• DUBLET ROBERTA LEWANDOWSKIEGO!!!

• Gospodarze idą za ciosem. Atak Mario Goetze został jednak zatrzymany.

• MARCO REUS NIE MYLI SIĘ!!!

• Sędzia nie ma wątpliwości! To jest rzut karny dla Borussii za fau Manuela Neuera na Marco Reusie!

• Robert Lewandowski na spalonym.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Zmiana w ekipie gospodarzy: Mahmoud Dahoud będzie grać w miejsce Juliana Weigla.

• Garść statystyk i zdjęć z pierwszej połowy

• Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić

Ile razy to słyszeliśmy? Dość często, a i dzisiaj okazało się, że to nie jest wyświechtane porzekadło. A Der Klassiker mógłby potoczyć się inaczej, gdyby Marco Reus wykorzystał stuprocentową sytuację. Na przeszkodzie stanął jednak Manuel Neuer.

A Robert Lewandowski, który nie był zbyt widoczny, dał o sobie znać w 26. minucie, wykorzystując bardzo dobre dośrodkowanie Serge'a Gnabry'ego.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• Koniec pierwszej połowy. Po bramce Roberta Lewandowskiego Bayern Monachium prowadzi na Signal Iduna Park w Der Klassikerze.

• Atak pozycyjny BVB. Gospodarze nie są w stanie przebić się przez monachijski mur.

• Gospodarze wywalczyli rzut wolny ok. 30 metrów od bramki Manuela Neuera. Monachijczycy radzą sobie z wrzutką Marko Reusa.

• GOL ROBERTA LEWANDOWSKIEGO

• Żółta kartka na koncie Manuela Akanjiego za faul na Robercie Lewandowskim.

• Prawą stroną próbowali zaatakować dortmundczycy. Nieporozumienie Łukasza Piszczka z Jadonem Sancho zapoczątkowało jednak kontrę...

• Kolejny raz Franck Ribery radzi sobie z Łukaszem Piszczkiem i kończy akcję strzałem. Tym razem dobrze interweniuje Marwin Hitz.

• Żółta kartka dla Juliana Weigla za faul. Ucierpiał Leon Goretzka.

• Piękny mem

• Serge Gnabry centruje z prawej strony, z ok. narożnika pola karnego na 5. metr, gdzie Robert Lewandowski uderzeniem głową pokonuje Marvwna Hitza przy prawym słupku!

• GOL DLA BAYERNU! ROBERT LEWANDOWSKI!!!

• Dzieje się. Najpierw Franck Ribery, po ograniu Łukasza PIszczka uderza z lewej strony, ale został zablokowany. Po chwili w pojedynku Jadona Sancho z Davidem Alabą górą był Austriak.

• Leon Goretzka teraz przeniósł się na lewą flankę, by tam szukać szczęścia. Niestety, został tak przyblokowany, że piłka po odbiciu się od jego kolana wychodzi poza linię końcową.

• Leon Goretzka centruje z linii końcowej na bliższy słupek. Piłka jakoś do niego wróciła ale był na spalonym.

• Manuel Akanji przechwytuje piłkę po centrze Davida Alaby. Dobre ostatnie minuty w wykonaniu tego zawodnika - chwilę wcześniej zablokował właśnie Serge'a Gnabry'ego.

• Coraz śmielej atakują piłkarze Niko Kovaca. Po zagraniu Joshuy Kimmicha Franck Ribery uderza bez przyjęcia od bramki gospodarzy. po chwili próba Serge'a Gnabry'ego została zablokowana. A podawał Robert Lewandowski.

• Robi wrażenie, prawda?

• W odpowiedzi ładna dwójkowa akcja Bruuna Larsena z Jadonem Sancho. Podanie pierwszego z wymienionych zostało przechwycone przez Manuela Neuera.

• Joshua Kimmich szukał wzrokiem Roberta Lewandowskiego w polu karnym gospodarzy. Jego centra została zablokowana przez Achrafa Hakimiego.

• Robert Lewandowski pada w "szesnastce" gospodarzy po kontakcie (bo starciem tego nazwać nie można) z JUlianem Weiglem. Sędzia nie widział podstaw do wskazania na "wapno".

• Jak tego nie wykorzystał Marco Reus?! Przejął piłkę na 30. metrze po wielkim błędzie Matsa Hummelsa, po czym pognał w stronę bramki Bayernu! Uderza płasko w stronę dalszego rogu, ale Manuel Neuer broni!

• W odpowiedzi solowy rajd prawym skrzydłem przeprowadził Serge Gnabry. Boisko okazało się dla niego za krótkie - Marvin Hitz wznawia grę z "piątki".

• Bayern zamknięty w hokejowym zamku przed własnym polem karnym. Zawodnicy Luciena Favre'a chcieli rozciągnąć grę dalekim zagraniem na wolne pole do Łukasza Piszczka, lecz ten nie zdołał opanować piłki.

• Źle rozegrany stały fragment gry zapoczątkował kontrę gospodarzy. Ta jednak straciła na tempie kilkanaście metrów za linią środkową.

• Jadon Sancho biegnie środkiem, wyprowadzając kontrę. Czystym wślizgiem powstrzymuje go Franck Ribery. Po chwili strzał Francuza został zblokowany - korner.

• Kolejna próba Austriaka przynosi rzut rożny. Z dośrodkowaniem z narożnika radzi sobie obrona BVB.

• Od razu do ataku rzucili się goście. Atak Davida Alaby lewym skrzydłem przerywa jednak Łukasz Piszczek.

• Pierwsza połowa Der Klassiker rozpoczęta!

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron!

• Rezerwowi BVB: Eric Oelschlagel - Thomas Delaney, Paco Alcacer, Mahmoud Dahoud, Christian Pulisić, Raphael Guerreiro, Omar Toprak.

Rezerwowi Bayernu: Sven Ulreich - Rafinha, James Rodriguez, Renato Sanches, Paul Will, Niklas Sule, Sandro Wagner.

• Przed pierwszym gwizdkiem sędziego warto zapoznać się z zapowiedzią:

Borussia Dortmund - Bayern LIVE! Piszczek kontra Lewandowski

• Der Klassiker... Na samą myślą piłkarskie Niemcy drżą, a co powiedzieć, by za 20 minut rozpocznie się ten hit Bundesligi? Będziemy śledzić poczynania Łukasza Piszczka i Roberta Lewandowskiego. Który z nich będzie w lepszym nastroju po meczu na Signal Iduna Park?

DW

Bundesliga. Mecz Borussia Dortmund - Bayern Monachium ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©EASTNEWS

Bundesliga. Mecz Borussia Dortmund - Bayern Monachium ONLINE. To spotkanie od dawna tak bardzo nie elektryzowało piłkarskiego świata. Wszystko za sprawą świetnej postawy Borussii w lidze i kryzysu Bayernu. Czy Bawarczycy odpowiedzą na na słabą dyspozycję w lidze i będą pierwszymi zwycięzcami nad BVB w tym sezonie ligowym? A może to drużyna Łukasza Piszczka powiększy przewagę do siedmiu punktów? Gdzie oglądać mecz Borussia - Bayern? Transmisja w telewizji i stream online.

Mecz Borussia Dortmund - Bayern Monachium ONLINE

Borussia przejeżdża w tym sezonie po Bundeslidze jak walec. W 10 dotychczasowych spotkaniach ma na koncie siedem zwycięstw i trzy remisy. Drużyna Luciena Favre'a ma - po Lipsku - najlepszą defensywę w lidze i zdecydowanie najlepszą ofensywę, choć w ostatnim spotkaniu wyrażnie oszczędzała siły.
Po strzeleniu gola w pierwszej połowie później nie dążyła do zdobycia drugiej bramki, a w całym meczu oddała tylko jeden celny strzał na bramkę pokonując Wolfsburg 1:0. Bawarczycy w ostatniej kolejce po raz kolejny zagrali bardzo przeciętnie, gola przeciwko Freiburgowi zdobyli dopiero w 80. minucie spotkania i co gorsze nie dał im on zwycięstwa, bo ekipa z Fryzji w końcówce wyrównała.

Oglądaj mecze lig zagranicznych na żywo online w Player.pl >>>

Obie drużyny grały jednak w tygodniu w Lidze Mistrzów. Bayern wygrał z AEK Ateny 2:0 po golach Roberta Lewandowskiego. Polak uczcił swój 100. występ w LM dubletem. Łukasz Piszczek nie miał tyle powodów do radości, gdyż jego zespół przegrał z Atletico Madryt 0:2, co jest jednocześnie pierwszą porażką BVB i sygnałem napędzającym Bayern. Hiszpanie udowodnili bowiem, że drużyna Favre'a jest jak najbardziej do pokonania. - Z pewnością nie był to nasz perfekcyjny mecz. Jednak wiemy, w jakim miejscu się znajdujemy i musimy walczyć o każde zwycięstwo, by zrobić krok do przodu. Mam nadzieję, że nasza pewność siebie wzrośnie. Jeśli coś nie idzie tak, jakby się tego oczekiwało, trzeba zachować spokój i podążać małymi krokami do celu - powiedział kapitan reprezentacji Polski.

W barwach BVB świetny sezon notuje Marco Reus. Po 10 kolejkach ma na koncie sześć goli i pięć asyst będąc najlepszym zawodnikiem w klasyfikacji kanadyjskiej,. Drugi w tej klasyfikacji jest niezwykle utalentowany Jadon Sancho i ma tylko jeden punkt mniej. Trener Bayernu słusznie więc obawia się swojego najbliższego rywala. - Powiedziałem po meczu Ligi Mistrzów z AEK Ateny, że to Borussia będzie faworytem najbliższego spotkania. Dortmund prowadzi w lidze z przewagą czterech punktów. Jesteśmy jednym z zespołów, który musi dopaść Borussię. Chcemy zrealizować nasz plan, który zawsze mieliśmy na przestrzeni ostatnich lat. Musimy zachować ostrożność w defensywie. Borussia ma bardzo mocny i bardzo dynamiczny zespół. Będziemy musieli jeszcze bardziej niż zwykle pracować wspólnie - powiedział trener Bawarczyków Niko Kovac.

Po raz pierwszy od sezonu 11/12 Borussia przystąpi do spotkania z Bayernem będąc w tabeli wyżej od swego odwiecznego rywala. Tamte rozgrywki wygrała ekipa z Dortmundu pod wodzą Jurgena Kloppa.

NIE ZAGRAJĄ:

Borussia: M. Schmelzer
Bayern: K. Coman, C. Tolisso, Thiago Alcantara

PRZEWIDYWANE SKŁADY:

Borussia: Burki - Piszczek, Zagadou, Akanji, Hakimi - Witsel, Delaney - Pulisić, Reus, Sancho - Paco Alcacer
Bayern: Neuer - Kimmich, Sule, Hummels, Alaba - Muller, Javi Martinez, James R. - Gnabry, Lewandowski, Ribery

Borussia Dortmund - Bayern Monachium TRANSMISJA TV

Studio meczowe rozpocznie się w Eleven Sports 1 w sobotę 10 listopada o 16:30, czyli dwie godziny przed pierwszym gwizdkiem sędziego. W atmosferę panującą na Signal Iduna Park, stadionie z jedną z najbardziej żywiołowych publiczności w Europie, wprowadzą widzów Mateusz Święcicki, Tomasz Urban i Tomasz Zieliński. Od 18:25 spotkanie prosto z Dortmundu komentować będą Julian Kowalski i Sebastian Chabiniak. W internecie mecz będzie można obejrzeć na player.pl, elevensport.pl i ipla.tv. Dostęp do streamu nie będzie jednak darmowy.

Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra!