Borussia Dortmund 0 - 2 Bayern Monachium

0

Bayern Monachium

2

• To tyle na dzisiaj, za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak, dobrej nocy!

• Zasłużony triumf gości, którzy umiejętnie wypunktowali piłkarzy Borussii. To zawodnicy Thomasa Tuchela przez większość meczu mieli przewagę, ale nie potrafili tego zamienić na strzeloną bramkę. Taki jest futbol.

• Koniec, koniec, koniec! Bayern Monachium zdobywcą Superpucharu Niemiec!

• To już ostatnie sekundy tego meczu. Nie dzieje się nic ciekawego. Za chwilę Bayern dopisze sobie kolejny Superpuchar Niemiec w swojej kolekcji.

• Dwie minuty doliczone do tego spotkania.

• Borussia już bez najmniejszych szans na choćby bramkę kontaktową. Bayern świetnie wymienia podania w środku pola, tak powinno się grać przy tym wyniku.

• Ostatnia zmiana w tym spotkaniu. Rafinha zmienia wygwizdanego Thomasa Muellera.

• Bayern mógł dobić rywala za sprawą Joshuy Kimmicha. Niemiec nie trafia z szesnastu metrów.

• Zdecydowanie brakuje jakości w wykończeniu pod bramką Manuela Neuera. Piłkarze Borussii nie mogą przedostać się pod bramkę, nic nie wynika z ich przewagi w posiadaniu.

• Gospodarze po utracie drugiego gola starają się grać niezwykle wysokim pressingiem, co daje skutki w postaci ciągłego przebywania na połowie Bayernu. Mimo to, mistrzowie Niemiec bardzo dobrze się bronią.

• Piłka dośrodkowana z rzutu rożnego trafia na głowę Matsa Hummelsa. Ten przedłuża wrzutkę pod nogi Muellera, napastnik Bayernu z najbliższej odległości trafia do siatki i podwyższa prowadzenie mistrza Niemiec.

• Cały mecz niewidoczny, teraz dobija gospodarzy. Thomas Mueller zdobywa gola na 2:0!

• Trzecia zmiana w drużynie Borussii jednak nie jest wejściem na boisko Piszczka ani Goetze. Na placu gry pojawia się Emre Mor, który zmienia Pierre-Emericka Aubameyanga.

• Gra Borussii znacznie uspokoiła się. Wicemistrzowie Niemiec nie mają pomysłu na dalszą grę, stracili inicjatywę, piłkę umiejętnie rozgrywają piłkarze Bayernu. Brakuje dobrych sytuacji strzeleckich.

• W drużynie Borussii Dortmund rozgrzewają się jeszcze Łukasz Piszczek i Mario Goetze. Ewentualna trzecia zmiana będzie dla nas bardzo ciekawa.

• Kolejna zmiana, teraz po drugiej stronie. Arturo Vidal opuszcza plac gry wyraźnie utykając, w jego miejsce pojawia się Joshua Kimmich.

• Dzisiejszy mecz ogląda 81 360 kibiców - komplet na Westfalenstadion!

• Jeszcze jedna roszada. Julian Weigl zmienia zmęczonego Adriana Ramosa, słaby występ byłego snajpera Herthy Berlin.

• Czas na debiut. Andre Schuerrle zmienia Ousmane Dembele. Obiecujący występ już za nim.

• Od dłuższej chwili na murawie leży Arturo Vidal, pomocnik przynajmniej na chwilę musi opuścić boisko.

• Pokaz fajerwerków technicznych w wykonaniu Manuela Neuera - bramkarz ośmieszył Ousmane Dembele prostym zwodem. Sporo ryzyka podjął golkiper, ale opłaciło się.

• Kingsley Coman zmienia Francka Riberiego, mało widoczny był Francuz, jego rodak zastąpił go już na murawie.

• Robert Lewandowski biegnąc do piłki próbował zmusić Romana Burkiego do błędu przy wybiciu, ale Polaka skutecznie do boku zepchnął Sokratis Papasthathopoulos.

• Żółta kartka dla Sebastiana Rode, próbował przerwać kontrę swojego byłego zespołu.

• Borussia od razu bierze się za odrabianie strat. Seria strzałów z dystansu została skutecznie zablokowana przez monachijskich defensorów.

• Robert Lewandowski podaje piłkę z lewego skrzydła w kierunku ustawionego w polu karnym Thomasa Muellera. Niemiec nie sięga piłki, dopada do niej jednak Chilijczyk. W pierwszym momencie nie zdołał pokonać Burkiego, ale przy dobitce bramkarz nie zdołał uratować sytuacji. Bayern mimo słabej gry wychodzi na prowadzenie.

• Bardzo niespodziewany gol, zdobywa go Arturo Vidal! Bayern na prowadzeniu!

• Naprawdę niezły strzał Ousmane Dembele z około dwudziestu metrów, końcami palców paruje na rzut rożny Manuel Neuer.

• Bardzo niecelna próba dośrodkowania futbolówki w pole karne w wykonaniu Davida Alaby. Roman Burki tylko odprowadził piłkę wzrokiem.

• Na strzał z dystansu zdecydował się Marc Bartra, ale było to uderzenie niewarte komentarza, wysoko ponad poprzeczką.

• Uderzenie bardzo mocne, ale trafia tylko w mur. Będzie za to rzut rożny.

• Sebastian Rode faulowany przez Arturo Vidala około dwadzieścia metrów od bramki gości. Świetna okazja do celnego strzału na bramkę.

• Manuel Neuer pokazuje refleks! Felix Passlack uderzył dobrze, mocno z około czternastu metrów, ale bramkarz Bayernu pozostaje bezbłędny!

• Thomas Mueller w walce o górną piłkę fauluje Marca Bartrę. Akcję konstruuje BVB.

• W odpowiedzi korner próbował wywalczyć David Alaba, ale nie dał się oszukać Felixowi Passlackowi. Po chwili wrzutkę Austriaka łapie Roman Burki.

• Już w pierwszej akcji Borussia Dortmund wywalczyła rzut rożny, ale nic z niego nie wynikło. Piłka już w posiadaniu monachijczyków.

• Druga połowa rozpoczęta, czekamy na dalsze emocje!

• Goście zaś mieli dosłownie jedną stuprocentową okazję, to musiał być gol, ale Roman Burki zachował się cudownie. Czekamy na gole po przerwie - mimo wszystko, to było bardzo ciekawe 0:0!

• Nie da się ukryć - zdecydowaną przewagę w pierwszej połowie mieli zawodnicy Thomasa Tuchela. Potrafili stworzyć sobie dogodną sytuację strzelecką, brakowało tylko zimnej krwi pod bramką Manuela Neuera. Z taką grą o wynik można być spokojny.

• Pierwsza połowa meczu o Superpuchar Niemiec kończy się.

• Ousmane Dembele przejął podanie Manuela Neuera do jednego z kolegów i zamiast wchodzić w pole karne uderza bez zastanowienia, wysoko ponad poprzeczką!

• Role chwilowo nieco odwróciły się. To mistrzowie Niemiec prowadzą grę, ale nie potrafią przejść do konkretów, rzadko widujemy ich w szesnastce Żółto-czarnych.

• Można powoli zbierać się do podsumowania pierwszej połowy meczu. Przeważają gospodarze, Bayern szuka sposobu na dotarcie pod bramkę, na oddanie groźnego strzału, ale zawodnicy z Monachium mieli tak naprawdę jedną dobrą okazję. Mecz jest bardzo ciekawy i dobrze się go ogląda.

• Żółtą kartką ukarany Ousmane Dembele, skrzydłowy faulował w ataku Philippa Lahma.

• ALEŻ INTERWENCJA BURKIEGO! To musiało być 1:0! Szwajcarski golkiper broni uderzenie Arturo Vidala z najbliższej odległości, ta główka musiała skończyć się golem!

• Po wybiciu z szesnastki do futbolówki dopada Arturo Vidal, mocny strzał po ziemi mija słupek bramki Borussii!

• Pierwszy od dawna rzut rożny dla Bayernu. Przy piłce Thiago Alcantara.

• Jeszcze jedna stuprocentowa sytuacja Dembele! 20-latek wyprzedza rywali i w sytuacji sam na sam strzela w Neuera, tylko rzut rożny!

• Ousmane Dembele zdołał przyjąć piłkę w polu karnym i huknął jak z armaty, obok bramki!

• Ribery w kolejnym pojedynku z Passlackiem przy linii końcowej nie wywalczył nawet rzutu rożnego, dobrze pilnował go młody obrońca.

• ...oraz, za ożywione dyskusje, Xabi Alonso.

• ...Franck Ribery (czy to nie powinno być wykluczenie?)...

• Aż trzy kartki! Ukarani Felix Passlack...

• Awantura na boisku! Franck Ribery uderza łokciem w twarz Felixa Passlacka, jaka będzie kara dla Francuza?!

• Blisko gola samobójczego! David Alaba nabił Sokratisa, który zdołał nieco zgasić piłkę i dzięki temu Roman Weidenfeller nie miał problemów z interwencją.

• Wreszcie jakieś ożywienie! Robert Lewandowski przytomnie wystawił piłkę Philippowi Lahmowi na linii szesnastki, Niemiec zwlekał z oddaniem strzału i piłkę odebrał mu Ousmane Dembele. Skrzydłowy szybko dostarcza piłkę do Aubameyanga, którego na trzydziestym metrze ubiegł Manuel Neuer!

• Dośrodkowanie Thomasa Muellera w pole karne w kierunku Arturo Vidala, piłka jednak nie dociera do reprezentanta Chile.

• Mecz nieco uspokoił się, goście starają się w jakiś sposób odpowiedzieć rywalom, ale wciąż nie mogą znaleźć na to sposobu. Na boisku nie dzieje się teraz zbyt wiele.

• Bayern gra bardzo wysokim pressingiem, piłkarzy Borussii atakuje nawet czterech przeciwników na ich własnej połowie, ale póki co nie przynosi to skutku. Wciąż inicjatywę ma BVB.

• Duża kontrowersja! Piłka odbija się od ręki Xabiego Alonso w polu karnym, sędzia nie dopatrzył się przewinienia Hiszpana.

• Póki co piłka cały czas pod nogami gospodarzy, goście wciąż bez pomysłu na grę.

• Marc Bartra zatrzymuje rozpędzonego Roberta Lewandowskiego przy linii środkowej.

• Javi Martinez brutalnie fauluje Gonzalo Castro, to musiała być co najmniej żółta kartka!

• Dośrodkowanie Francka Riberiego z rzutu wolnego ląduje w rękawicach Romana Burkiego.

• Pierre-Emerick Aubameyang! Stuprocentowa sytuacja! Gabończyk obsłużony cudownym podaniem z pominięciem drugiej linii przez Marca Bartrę, napastnik w sytuacji sam na sam strzela obok słupka!

• Kolejny raz w roli głównej Shinji Kagawa! Japończyk oddaje pierwszy strzał w tym meczu z około siedmiu metrów, uderza tuż obok słupka.

• Świetna interwencja Javiego Martineza na linii pola karnego, czystym wślizgiem Hiszpan odebrał piłkę Shinjiemu Kagawie.

• Pierwsza groźniejsza akcja BVB napędzona na prawym skrzydle, ale Gonzalo Castro zdołał jedynie nabić Davida Alabę i wywalczyć aut.

• Gospodarze przejęli piłkę i starają się powoli konstruować akcję, ale dobrze interweniuje wygwizdany Mats Hummels.

• Sokratis Papasthathopoulos fauluje Francka Riberiego przy linii bocznej, gwizdy na Signal Iduna Park.

• Mecz rozpoczyna się, przy piłce Bayern Monachium!

• Sędzią dzisiejszego meczu jest pan Tobias Welz.

• Bohaterowie dzisiejszego spotkania pojawiają się właśnie na murawie Signal Iduna Park!

• Gospodarze prawdopodobnie zagrają w formacji 4-2-3-1, formacja gości zaś to 4-3-2-1.

• Dzisiejszy Superpuchar będzie także okazją do debiutu Carlo Ancelottiego w roli szkoleniowca Bayernu w oficjalnym spotkaniu. Zaczynamy już za moment!

• To spotkanie ma wiele ciekawych wątków. W pierwszym składzie Bayernu pojawia się Mats Hummels, grający wcześniej wiele lat w Borussii, do której notabene przyszedł... z Bayernu. Na ławce BVB jest dzisiaj Mario Goetze, wychowanek Żółto-czarnych grający ostatnio w Monachium.

• Rezerwowi Bayernu Monachium: Sven Ulreich, Rafinha, Juan Bernat, Kingsley Coman, Joshua Kimmich, Julian Green i Nicolas Feldhahn.

• Rezerwowi Borussii Dortmund: Roman Weidenfeller, Emre Mor, Mario Goetze, Andre Schuerrle, Julian Weigl, Raphael Guerreiro i Łukasz Piszczek.

• Poznajmy rezerwowych dzisiejszego spotkania!

• Trofeum już czeka na zwycięzcę! Kto nim będzie? Powinniśmy przekonać się za nieco ponad dwie godziny.

• Oto obie jedenastki! Z dwójki Polaków mecz rozpocznie tylko Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek na ławce gospodarzy.

• Już niedługo powinniśmy poznać składy obu drużyn!

• Wita się z Państwem Piotr Bernaciak, zaczynamy relację z Superpucharu Niemiec. W Dortmundzie Borussia podejmie mistrza Niemiec Bayern Monachium.