Borussia Dortmund 1 - 0 Bayern Monachium

Borussia Dortmund

1

Bayern Monachium

0

• A nawet na pewno! Ostatni gwizdek Tobiasa Stielera, po którym Borussia Dortmund pokonuje Bayern w hicie 11. kolejki Bundesligi! Jedyną bramkę strzelił Pierre-Emerick Aubameyang, który powinien mieć dzisiaj dublet!

• Zdaniem sędziego Thomas Müller fauluje Sokratisa w walce o górną piłkę. To chyba był ostatni atak Bawarczyków.

• To chyba była piłka meczowa Roberta Lewandowskiego. Jednak nie dość, że uderzył głową minimalnie obok lewego słupka, to jeszcze uczynił to ze spalonego!

• Jeszcze żółta kartka dla Renato Sanchesa za faul na Julianie Weiglu.

• Cztery minuty doliczone do drugiej części meczu.

• Christian Pulisić na ostatnie minuty za kontuzjowanego Marcela Schmelzera.

• ... i Francka Ribery'ego.

• Sędzia nie panuje nad boiskowymi wydarzeniami. Doskoczyło do niego kilku zawodników obu drużyn. Chce kartkami uspokoić wydarzenia. Upomniał Adriana Ramosa...

• Robi się nerwowo na Signal Iduna Park

bvb bay

• Marcel Schmelzer nie podnosi się z murawy. Mimo to Bawarczycy nie wybijają piłkę na aut, co nie podoba się dortmundzkiej publiczności. Dopiero po ponad minucie Sokratis zablokował Thomasa Müllera, gdzie piłka wyszła poza linię końcową.

• Skutecznie blokowany Thomas Müller tylko musnął piłkę po centrze z lewej strony Davida Alaby. Ta ląduje w rękawicach Romana Bürkiego.

• 81 360 widzów na Signal Iduna Park śledzi "Der Klassiker".

• Gonzalo Castro strzela na wiwat. "Kontry nie będzie". Za to Robert Lewandowski powalczył i jest rzut rożny. Bez zagrożenia pod bramką Romana Bürkiego.

• "Setka" zmarnowana przez Pierre'a-Emericka Aubameyanga

• Borussia w ataku. Atak prawą flanką został jednak powstrzymany, ale gospodarze mają aut na wysokości pola karnego rywala.

• Owacje na stojąco dla Mario Götze, który kończy występ w dzisiejszym szlagierze. Wchodzi Gonzalo Castro.

• Renato Sanches zabrał się z piłką na bramkę. Jego akcję przerywa gwizdkiem sędzia. Jego zdaniem był spalony.

• Renato Sanches zastępuje Xabiego Alonso.

• Zablokowane dośrodkowanie Davida Alaby na rzut rożny.

• Strzał od niechcenia Xabiego Alonso.

• Ależ to była sytuacja Pierre'a-Emericka Aubameyanga! Ogromny błąd popełnił Xabi Alonso, któremu uciekła piłka. Gabończyk ruszył na bramkę, ale jego uderzenie lewą nogą w siatkarskim stylu broni Manuel Neuer! To powinien być gol!!!

• I od razu pierwsze przewinienie Erika Durma. Bez konsekwencji kartkowej.

• ... a w BVB za Andre Schürrle pojawia się Erik Durm.

• Rafinha zmienia Philippa Lahma...

• Piłka po uderzeniu Douglasa Costy przeleciała wysoko nad bramką Romana Bürkiego.

• Nieuznany gol Francka Ribery'ego

• Tym razem Adrian Ramos faulowany przez Jerome'a Boatenga. Chwila oddechu dla żółto-czarnej defensywy.

• Zdaniem sędziego Adrian Ramos przesadził z agresją w walce o górną piłkę. Faulowany był Philipp Lahm.

• Cały Manuel Neuer

• Zadrżały dortmundzkie serca po uderzeniu !Xabiego Alonso z dystansu. Niby strzelił od niechcenia, ale trafił w poprzeczkę!

• I jeszcze jeden, po którym Borussia wybija piłkę na uwolnienie.

• Brazylijczyk zagrywa na prawą stronę do Philippa Lahma. Jego centrę zablokował wracający Marcel Schmelzer. Korner nie przynosi zagrożenia.

• Douglas Costa zmienia Joshuę Kimmicha.

• Roberrowi Lewandowskiemu prześlizgnęła się piłka pod stopą. Kontra Borussii w postaci dalekiego podania zastopowana przez interweniującego poza polem karnym... Manuela Neuera.

• Gospodarze zamknęli przed własną bramką. Jednak zagranie Jerome'a Boatenga było dalekie od ideału. Piłkę łapie Roman Bürki.

• Franck Ribery trafia do siatki tuż przy prawym słupku. Jego radość nie trwała długo - Francuz był na minimalnym spalonym!

• Stojący tyłem do bramki na 18. metrze Robert Lewandowski wypuszcza sobie mocno piłkę, ale został przyblokowany przez Marca Batrrę.

• Adrian Ramos urwał się prawą stroną. W ostatniej chwili zablokował go Mats Hummels. Korner nie przynosi zagrożenia pod bramką Manuela Neuera.

• Mario Götze ostro skosił Francka Ribery'ego. Żółta kartka.

• Robertowi Lewandowskiemu brakowało centymetrów, by sięgnął piłkę po centrze z prawej strony. Efektownie, "na Spidermana" wypiąstkował ją Roman Bürki

• Gabończyk był bardzo bliski podwyższenia prowadzenia! Przegrał jednak pojedynek sam na sam z Manuelem Neuerem na wysokości lewego narożnika pola bramkowego!

• Pierre-Emerick Aubameyang zaczyna ze środka!

• Dodatkowe ciekawostki od Tomasza Hajty:

• 134 Sprinty 114
    • 800 m więcej przebiegła Borussia Dortmund
    • Sokratis wygrał 71% pojedynków, Mats Hummels - 70%
  • Powracamy na Signal Iduna Park na drugie trzy kwadranse meczu Borussia Dortmund - Bayern. Do przerwy prowadzą gospodarze po bramce Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Dla Gabończyka to 12. gol w sezonie (Robert Lewandowski ma 7 trafień)

A kto spodziewał się "rulety" po Niemcu?

• Xabi Alonso centruje idealnie na dalszy słupek do Matsa Hummelsa. Jego strzał głową nie sprawił problemów Romanowi Bürkiemu.

Po chwili sędzia kończy pierwszą połowę "Der Klassiker". Borussia prowadzi z Bayernem po golu Pierre'a-Emericka Aubameyanga

• Było blisko bramki wyrównującej! Ostre wstrzelenie Francka Ribery'ego mogło zakończyć się asystą przy przypadkowym trafieniu Joshuy Kimmicha! Piłka o centymetry minęła prawy słupek!

• I jeszcze jeden korner. Tym razem po akcji Francka Ribery'ego z Marciem Bartrą. Piłka spada na 20. metr do Thiago Alcanrtary. Ten strzela obok bramki.

• Kolejny atak polskiego napastnika daje rzut rożny. Ten został fatalnie rozegrany, co wykorzystał Marcel Schmelzer.

• Błąd Mario Götze ok. 30 metrów od własnej bramki. Piłkę przechwycił Robert Lewandowski, który ruszył na bramkę gospodarzy. Wślizgiem powstrzymał go Sokratis, a do odbitej piłki nie zdążył Thomas Müller.

• Atak pozycyjny Bayernu na połowie Boussii. Ponad 20 podań i Philipp Lahm zgrał wślizgiem w "szesnastkę" (po crossie Xabiego Alonso) do Thiago Alcantary, który uderzając wolejem ledwie musnął piłkę.

• Przerwa w grze. Philipp Lahm ucierpiał w starciu z Sokratisem. Po chwili kapitan Bawarczyków może grać dalej.

• Joshua Kimmich nie zdołał opanować futbolówki na prawej stronie. Gospodarze od bramki.

• Pospieszył się Philipp Lahm z podaniem. Zagrał zbyt głęboko w boks Borussii, co wykorzystuje Roman Bürki.

Po chwili crossowe podanie Juliana Weigla okazało się za wysokie dla Marcela Schmelzera.

• Kontrę Adriana Ramosa przerywa sędzia - jego zdaniem Kolumbijczyk faulował Matsa Hummelsa. Wkurzonego Thomasa Tuchela musiał uspokajać Tobias Stieler.

• Szybkie rozegranie rzutu wolnego przez gości. Robert Lewandowski podaje na wprost bramki ciut za mocno do Thomasa Müllera. `

• Po chwili Manuel Neuer broni płaski strzał Marcela Schmelzera.

• Łukasz Piszczek przecina podanie kierowane do Davida Alaby na 14. metrze. Zapoczątkował kontrę, którą anemicznym uderzeniem zakończył Andre Andre Schürrle

• Marc Bsrtra fauluje na prawej stronie Roberta Lewandowskiego. Już do sędziego doskoczyło kilku Bawarczyków, domagając się drugiej żółtej kartki dla Hiszpana. Bezskutecznie.

• Franck Ribery na lewej stronie. Doskoczyło do niego dwóch zawodników BV,B i został zablokowany. Piłka jakoś znalazła się w "szesnastce" Borussii, ale Robert Lewandowski strzela głową nad poprzeczką.

• Thiago Alcantara na spalonym.

• Joshua Kimmich uderza z ok. 25 metrów wysoko nad bramką gospodarzy.

• Po rzucie rożnym nieczysto w piłkę trafił Robert Lewandowski. Piłkę łapie Roman Bürki.

• Andre Schürrle w kilkanaście sekund był przy obu polach karnych. Najpierw w ostatniej chwili powstrzymał Thiago Alcantarę, a po chwili atomowe uderzenie broni Manuel Neuer!

• Żółta kartka dla Marca Bartry za faul.

• Ajajaj! Dwójkowa akcja Mario Götze z Pierre'em-Emerickiem Aubameyangiem. Drugi z wymienionych uderza podcinką tuż nad Manuelem Neuerem z ostrego kąta, ale nikt z żółto-czarnych nie wepchnął piłki do siatki!

• Nie jest dobrze - Robert Lewandowski kuleje. Tuż przed swoją akcją był poza grą

• Manuel Neuer chwyta piłkę po centrze Adriana Ramosa. Szybkie wznowienie gry poprzez dalekie zagranie do Roberta Lewandowskiego. Ten traci jednak futbolówkę w prosty sposób.

• Kapitana akcja bramkowa Borussii Dortmund

• Kolejna akcja Bayernu. Franck Ribery podaje na lewą stronę do szeroko ustawionego Davida Alaby, którego dośrodkowanie wybija Marc Bartra.

• Goście próbują szybko odpowiedzieć. Przed linią 16. metra Łukasz Piszczek powstrzymuje Roberta Lewandowskiego.

• 12. gol Gabończyka w Bundeslidze! Piłka trafiła na 18. metr do Łukasza Piszczka, który zagrał na prawą stronę pola karnego do Mario Götze. Ten podaje na wprost bramki do Pierre'a-Emericka Aubameyanga, który na wślizgu uderza tuż obok lewego słupka!

• GOL DLA BORUSSII! PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG!!!

• Pierre-Emerick Aubameyang w roli prawoskrzydłowego zagrywa ciut za słabo w pole karne do Adriana Ramosa. Uprzedził go Mats Hummels, który przy każdym kontakcie z piłką jest wygwizdywany przez kibiców BV.B.

• Atak gości prawą stroną okazał się zupełnie nieudany. Jeszcze Thomas Müller faulował w ofensywie.

• 24. mecz Roberta Lewandowskiego w Der Klassiker. Strzelił po 5 bramek dla Borussii i Bayernu.

• Daleka piłka Philippa Lahma z pominięciem drugiej linii do Roberta Lewandowskiego była skazana na porażkę. Łapie ją Roman Bürki.

• Adrian Ramos chciał górą zagrać na lewą stronę pola karnego do Andre Schürrle, lecz Kolumbijczyk posyła zbyt niską piłkę. Jerome Boateng przecina podanie.

• Gwizdek sędziego i Bayern zaczyna ze środka!

• Rozpoczęcie poprzedza minuta ciszy ku pamięci Alfreda Schmidta, byłego piłkarza BVB w latach 1956-68. Alfred Schmidt

• Przywitanie z sędziami. Kapitanami są Marcel Schmelzer i Philipp Lahm.

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę!

• Nadeszła wielka chwila, więc przenosimy się na Signal Iduna Park na mecz Borussia Dortmund - Bayern!

• Jesteśmy BVB! Gramy u siebie i chcemy wygrać

- powiedział przed chwilą Thomas Tuchel stacji SkySports

• Pierre-Emerick Aubameyang - Robert Lewandowski. Niecodzienny pojedynek snajperów Bundesligi

• Zachęcam do pisania swoich typów jakim wynikiem zakończy się to hitowe starcie w Bundeslidze?

A także odsyłam do tej lektury: Dziś Borussia - Bayern. Hajto: Bayern może zmiażdżyć ligowych rywali

• Borussia nie jest w stanie wygrać w lidze z Bayernem od... 11 kwietnia 2012 r. Wówczas legendarną bramkę strzelił... Robert Lewandowski piętką. Teraz stanie po drugiej stronie barykady, wraz z Matsem Hummelsem.

A kiedy Bayern wywiózł stąd komplet punktów? Patrząc na ligę, to całkiem niedawno - 4 kwietnia 2015 r. Jeszcze wcześniej, bo 14 sierpnia br., w finale Superpucharu Niemiec było 2:0 dla bawarskiej drużyny (Arturo Vidal i Thomas Müller)

• Przed tym meczem rozegrano już sześć spotkań 11. kolejki Bundesligi. Stawce niespodziewanie przewodzi RB Lipsk po pokonaniu Bayernu Leverkusen 3:2. Bawarczycy, którzy uzbierali 24 punkty, tracą do beniaminka trzy "oczka". BVB jest szóste (18 punktów). Zwycięstwo może dać skok na najniższy stopień podium.

• Arbitrem głównym dzisiejszego szlagieru jest Tobias Stieler. Na liniach będą mu pomagać Sascha Thielert i Matthias Jöllenbeck. Sędzią technicznym jest za to Guido Kleve.

• I rezerwowi BVB: Roman Weidenfeller - Ousmane Dembele, Nuri Sahin, Chrsitian Pulisić, Shinji Kagawa, Gonzalo Castro, Erik Durm.

• "Fryzura odpowiednia na ławkę?"

• A oto obiecani rezerwowi. Zacznijmy od gości, czyli Bayernu Monachium: Sven Ulreich - Douglas Costa, Rafinha, Juan Bernat, Holger Badstuber, Renato Sanches, Julian Green.

• Przed meczem pojawiało się wiele typów wyników. Jaki rezultat podał znany i lubiany Tomasz "Antizipieren" Hajto?

• Wyjściowe składy poznaliśmy nie tak dawno. Zanim pojawią się rezerwowi, warto zapoznać się z zapowiedzią:

• Na relację NA ŻYWO z tego meczu zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

• Na to spotkanie czekało całe piłkarskie Niemcy (i zapewne w innych krajach również) od dłuższego czasu. Wreszcie, w 11. kolejce Bundesligi, mamy hit nad hitem - Der Klassiker! Za 45 minut Borussia Dortmund podejmie Bayern Monachium. My także będziemy śledzić to spotkanie, w których do pierwszej minuty zagrają Łukasz Piszczek oraz Robert Lewandowski!