0 2 połowa

2 dogrywka 2 połowap.

• Z mojej strony to już wszystko. Za dzisiejszą relację LIVE! dziękuje Państwu Filip Błajet!

• Bayern zdobył czwarte w tym sezonie trofeum, czy pozostanie na stanowisku szkoleniowca monachijczyków? Odpowiedź na to pytanie poznamy pewnie w ciągu kilku najbliższych dni.

• Lewy w swoim ostatnim meczu walczył, ale gola nie zdobył. W każdym razie kolegom z nowego klubu nie odpuszczał.

• Gwizdek Floriana Meyera rozbrzmiał po raz ostatni. Bayern Monachium zdobywcą pucharu Niemiec!

• Znakomite podanie Pizarro, idealnie w tempo podał Peruwiańczyk.

• Pizarro znakomitym prostopadłym podaniem uruchomił Muellera, ten przepchnął Schmelzera, minął Weidenfellera i trafił do pustej bramki! Po meczu.

• Piłką ląduje w rękach Neuera, nieudane dośrodkowanie.

• Sahin dograł do Reusa po składnej akcji BVB, a strzał Niemca zablokował Boateng. Kolejny korner dla dortmundczyków!

• Sędzia doliczył 4 minuty. Jeszcze będzie się dziś działo!

• Zamieszanie w polu karnym Bayernu, Lewandowski wpadł na Neuera, sędzia nie odgwizdał faulu. Piłka wylądowała ostatecznie na aucie.

• Szarża Robbena lewą stronę, ale dośrodkowanie wybite przez Sokratisa. Bayern coraz bliżej zwycięstwa.

• Spięcie kilku zawodników obu zespołów, szarpanina kończy się jednak bez kar indywidualnych.

• Robben ukarany żółtą kartką za faul taktyczny na Łukaszu Piszczku.

• Z wolnego strzelał Marco Reus, ale wysoko ponad poprzeczką strzelił Niemiec. Nie jest to wielki mecz gwiazdora BVB.

• Żółta kartka dla Daniela van Buytena za faul na Lewandowskim.

• Robben mógł przesądzić o losach spotkania! Holender znalazł się sam na sam z Weidenfellerem, jednak nie dał rady przelobować golkipera BVB.

• Z lewej strony wrzuca Schmelzer, piłka wybita. Rosły van Buyten przyda się w końcówce spotkania.

• Wszyscy piłkarze BVB przesuwają się do przodu, zapowiada się dramatyczna pogoń za remisem.

• Dośrodkowanie Reusa słabe i łatwo wybite przez defensorów Bayernu.

• Martinez wybija na korner dośrodkowanie Aubameyanga. Gabończyk nie imponuje formą, ale szybkością wciąż zachwyca.

• Za Grosskreutza wchodzi Jonas Hoffman, ostatnia nadzieja BVB.

• Ribery wygląda na bardzo zmęczonego i schodzi z boiska. W jego miejsce najlepszy ostatnio strzelec monachijczyków - Claudio Pizarro.

• Asystę zaliczył Jerome Boateng.

• Bramka! Piłka dośrodkowana z prawej strony minęła wszystkich obrońców Borussi, a na zamknięciu akcji znalazł się Arjen Robben. Holender trafił w nogi Weidenfellera, ale piłka i tak wturlała się do siatki.

• Druga połowa dogrywki rozpoczęta, czy zobaczymy w niej jakiegoś gola?

• Obaj trenerzy mają jeszcze po jednej zmianie.

• Klopp mobilizuje swoich piłkarzy na środku boiska.

• Pierwsza połowa dogrywki zakończona. Najgroźniejszą okazję zmarnował Aubameyang, ale w Berlinie dalej bez goli!

• Grosskreutz znaleziony przez Schmelzera w polu karnym, próbował strzelić po długim rogu. Neuer na posterunku.

• Dośrodkowanie Gotze wybite w ostatniej chwili bez obrońców dortmundczyków.

• Korner dla Bayernu w końcówce pierwszej połowy dogrywki.

• Van Buyten za Hojbjerga. Doświadczony obrońca ustawiony bliżej prawej strony.

• Skurcze łapią i Kroosa i Hjojberga, na murawie leży także Lewandowski. Zmęczenie, zmęczenie, zmęczenie...

• Mueller na prawym skrzydle, ale dośrodkowanie niecelne. Z piłką biegnie Aubameyang.

• Przy bocznej linii rozgrzewa się Daniel van Buyten. Belg lada moment powinien zameldować się na murawie.

• Uspokoiła się gra, piłka znowu w środkowej strefie boiska. Czyżby obie drużyny czekały na jedenastki?

• Skurcze łapią Toniego Kroosa. Wycieńczenie daje o sobie znać.

• Faul Lewandowskiego w środkowej strefie boiska. Polak nie odpuszcza swoim przyszłym klubowym kolegom.

• Neuer wrócił do bramki, ale Reader już się rozgrzewa. Czyżby jednak zmiana w bramce Bayernu?

• Neuer ucierpiał wybijając piłkę za polem karnym. Niemiecki golkiper wraca jednak do gry.

• Borussia blisko! Kroos stracił piłkę na swojej połowie, na prawej flance znalazł się Reus i dograł do ustawionego w centrum pola karnego Aubameyanga. Gabończyk pomylił się tylko o kilkanaście centymetrów!

• Dogrywka się rozpoczęła, czekamy na gole! Przy piłce monachijczycy.

• Koniec regulaminowego czasu gry. Narazie bez bramek, ale czeka nas 30 minut dodatkowych emocji w dogrywce!

• Piłka w polu karnym po długim wrzucie z autu Piszczka, futbolówka ląduje w rękach Neuera.

• Robben na spalonym. Minuta do dogrywki.

• Sędzia Meyer doliczył dwie minuty. Dogrywka coraz bliżej.

• Mueller świetnie zgrał do Gotze, ale w ostatniej chwili wrócił Aubameyang. Przydała się szybkość Gabończyka.

• Jurgen Klopp ma jeszcze jedną zmianę do wykorzystania, Pep Guardioli pozostawił sobie dwóch rezerwowych w odwodzie.

• Bayern przeważa w posiadaniu piłki, ale przyspieszenia Borussi są imponujące.

• Lewandowski znalazł się w polu karnym, ale Javi Martinez świetnie przeczytał jego zamiary. Hiszpan gra dziś bardzo dobry mecz.

• Z dalszej odległości próbował Gotze po wystawce Muellera, ale zablokowany. Z akcją rusza BVB.

• Aubameyang prawie ruszył sam na sam z Neuerem, ale Dante w ostatniej chwili przeciął piłkę.

• Z boiska schodzi Jojić, w jego miejsce Aubameyang, wicekról strzelców Ligue 1.

• Wrzutkę Muellera z prawej strony wypiąstkował Weidenfeller.

• Odważnie do przodu ruszył Martinez, zatrzymał się dopiero na Sokratisie. Efektowny atak Hiszpana.

• Aubameyang, czyli prawdopodobnie najszybszy piłkarz świata, gotowy do wejścia.

• Kirch decyduje się na techniczny strzał z dystansu po kontrataku Borussi. Wysoko ponad bramką pomocnik BVB.

• Guardiola właśnie rozmasował leżącego Ribery'ego. Francuz od razu ożył.

• Piszczek wycofał do Sahina, który zdecydował się na strzał z dalszej odległości. Do gola zabrakło jednak co najmniej dwóch metrów i pustej bramki.

• BVB sprytnie rozpoczęło grę od autu, ale Neuer wyprzedził Lewandowskiego. Golkiper monachijczyków zagrał niczym libero.

• Tym razem faul próbował wymusić Gotze, który wpadł na Hummelsa. Gwizdek sędziego milczy po raz kolejny.

• Finał Pucharu Niemiec: Borussia Dortmund - Bayern MonachiumFinał Pucharu Niemiec: Borussia Dortmund - Bayern Monachium

• Gotze samym obrotem uwolnił się od obrońców, podał prostopadle do Robbena, a ten oddał zaskakujący strzał. Weidenfeller miał dużo szczęścia, że piłka trafiła wprost w niego. Korner.

• Kroos po raz kolejny igra z ogniem. Faulował Niemiec, to już chyba ostatnie ostrzeżenie od sędziego Meyera.

• Bombę z dystansu posłał Kirch, ale w środek bramki. Neuer sparował piłkę na aut.

• Próbował z dystansu Kroos, ale w bezpiecznej odległości od bramki.

• Krótko wykonany korner, dośrodkowanie Rafinhy i wybicie defensorów BVB.

• Oskrzydlająca akcja Rafinhy kończy się blokiem Piszczka i rzutem rożnym.

• Robben popisał się szybkością i znacząco wyprzedził Hummelsa, ale Niemiec przeczytał przekładankę Holenda i odebrał mu piłkę.

• Może i strzał Hummelsa przekroczył linię bramkową, ale wydaje się, że Niemiec i tak był na pozycji spalonej.

• Spóźniony Boateng sfaulował Marco Reusa i zobaczył za to żółtą kartkę. Niemiec wciąż leży na murawie.

• Dośrodkowanie z prawej strony Robbena, wybija Piszczek. Nabiera rumieńców spotkanie w Berlinie.

• Powtórki pokazują, że Dante wybijał chyba już z bramki. Przydałaby się Goal Line Technology...

• Prawie! Dośrodkowanie Sahina przedłuża głową Robert Lewandowski, a do pustej siatki starał się skierować piłkę Hummels, a Dante wybił piłkę z linii bramkowej. Właśnie pytanie czy jeszcze z linii czy już za?

• Hojbjerg próbował wywalczyć rzut wolny symulką, za co zobaczył żółty kartonik.

• I kolejny korner, który kończy się bez zagrożenia dla bramki Bawarczyków.

• Z wolnego uderzał Marco Reus, ale trafił w mur, a piłka od muru spadła na poprzeczkę. Kolejny korner.

• Schodzi niewidoczny Mkhitaryan, w jego miejsce Oliver Kirch.

• Tuż przed szesnastką faulowany polski napastnik. Kroos popełnił przewinienie i wydaje się, że powinien obejrzeć drugą żółtą kartkę.

• Ribery po raz kolejny próbuje lewą stroną, ale przegrywa pojedynek siłowy z Hummelsem. Reprezentant Niemiec na razie bardzo pewnie w defensywie.

• Słabe wykonanie kornera, Robben rusza na drugą bramkę.

• Grosskreutz znalazł w polu karnym Reusa, ten bez namysłu dośrodkowywał i wywalczył róg.

• Finał Pucharu Niemiec: Borussia Dortmund - Bayern Monachium

• Blisko Bayern! Robben strącił piłkę głową do Ribery'ego, ten spod linii końcowej mocno dośrodkował w pole karne, a tam z bliska strzelał Thomas Mueller. Weidenfeller wyczekał do końca i wyłapał strzał.

• Lahm siedzi na ławce z opatrunkiem. Wydaje się, że to jakaś kontuzja stawu skokowego. Joachim Loew przerażony.

• A teraz gra wróciła do środkowej strefy boiska... Przyspieszenie było tylko chwilowe.

• Kroos powstrzymał ostrym atakiem kontratak Borussi. Niemiec ostro sfaulował Roberta Lewandowskiego.

• Na spalonym Marco Reus. Borussia nie może złapać swojego rytmu.

• Ribery cofa się głęboko i próbuje pomóc w rozegraniu piłki.

• Ribery tym razem lewą flanką, ale dobrze wrócił Łukasz Piszczek.

• Ribery próbował napędzić akcję Bayernu, ale Robben nie przyjął piłki. Aut dla Borussi.

• Mueller za długo zwlekał z podaniem i Sokratis wybił mu piłkę spod nóg.

• Po przerwie obie drużyny zaczęły bez zmian. Trenerzy pozostawiają rezerwowych w blokach.

• Tym razem od środka boiska dortmundczycy, rozpoczęli!

• Oba zespoły już wracają na murawę, oby druga część spotkania przyniosła więcej emocji kibicom!

• Niewiele lepiej prezentuje się ławka Bayernu, gdzie na wejście czekają chociażby Pizzaro czy wracający po kontuzji Shaqiri.

• Ławka rezerwowych BVB nie imponuje. Z ofensywnych graczy Klopp ma w odwodzie praktycznie tylko Aubameyanga i Hoffmana.

• Zakończenie pierwszej połowy meczu. Groźniejsze sytuacje miał Bayern, ale ciężko powiedzieć, żeby monachijczycy grali wybitny mecz.

• Doliczony czas gry, Bayern na połowie dortmundczyków.

• Grosskreutz podał do biegnącego po lewym skrzydle Lewandowskiego, który wziął na zamach Hojbjerga, ale kopnął wysoko ponad poprzeczką. Najlepsza okazja BVB.

• Ribery popisał się dryblingiem w polu karnym, związał trzech przeciwników i podał na 10 metr, gdzie jednak nikogo nie było. Futbolówka trafiła do ustawionego na drugiej stronie Hojbjerga, który zdecydował się na strzał po ziemi. Obok bramki.

• Hojbjerg popisał się ładnym dryblingiem i minął Schmelzera, ale na tym fajerwerki się skończyły. Duńczyk dośrodkował za głęboko.

• Javi Martinez ryzykowanie podawał do bramkarza, ale Neuer szybszy od Lewandowskiego.

• Strzelał Toni Kroos, ale w mur. Słaby strzał niemieckiego rozgrywającego.

• Mueller faulowany na około 2 metrze przed bramką. Faulował Mkhitaryan.

• Chaos, chaos, chaos - to dalej dominujące słowo jeśli chodzi o dzisiejszy finał. Wszystkie sytuacje stworzone po stratach.

• Arjen Robben wpadł na pełnej szybkości w pole karne, Piszczek lekko wszedł w niego ciałem, a Holender wywinął malowniczego kozła. Gwizdek sędziego milczy.

• Dante do Kroosa, ten do Ribery'ego, ten znowu do Kroosa i tak w kółko. Brak podania uruchamiającego.

• W Berlinie zaczęło padać. Jaki wpływ śliska murawa może mieć na przebieg meczu?

• Żadna z drużyn nie może narzucić swojego stylu gry.

• Hojbjerg powstrzymał dryblującego na lewej flance Lewandowskiego.

• Na razie poziom meczu zawodzi. Brakuje składnych akcji, chyba presja trochę zjada oba zespoły.

• Lahm nie jest w stanie kontynuować gry. Na boisko wchodzi Franck Ribery, co z pewnością wiąże się ze zmianami taktycznymi w ekipie Bawarczyków.

• Lahm stracił piłkę na rzecz Reusa, Niemiec znalazł Grosskreutza, skrzydłowy BVB dośrodkował, ale niecelnie.

• Bayern zaczyna dominować pod względem posiadania piłki.

• Bayernowi zdarza się grać długą piłką - patrząc na Thomasa Muellera w starciach z Sokratisem i Hummelsem, nie jest to najlepszy pomysł.

• Mueller prostopadła piłką szukał Robbena, ale zdążył zainterweniować Weidenfeller, wybijając piłkę na aut.

• Lahm doznał jakiegoś urazu, Niemiec chyba będzie musiał zejść z boiska. Intensywną rozgrzewkę zaczął Franck Ribery.

• Marco Reus zdecydował się na dośrodkowanie, ale zbyt głębokie. Nikt z dortmundczyków nie doszedł do piłki, a złapał ją Neuer.

• Lewandowski faulowany blisko pola karnego. Będzie dobra okazja dla Reusa na dośrodkowanie lub strzał.

• Z dystansu strzelał Nuri Sahin, ale uderzenie mu nie wyszło. Słabo i obok bramki.

• Hojbjerg ustawiony na prawej stronie jako wahadłowy obrońca.

• Piłkarze Bayernu nie mają ani centymetra wolnego miejsca, Jurgen Klopp nie zezwoilił na tiki take przeciwników.

• Borussia próbuje grać wysokim pressingiem. Zarówno Reus, jak i Lewandowski, aktywni jako pierwsi obrońcy.

• Reus z wolnego, Dante wybija piłkę i zażegnuje niebezpieczeństwo.

• Pierwszy kwadrans to przede wszystkim chaos, ciężko powiedzieć, kto lepiej wszedł w mecz.

• Dośrodkowanie Sahina z rzutu rożnego łatwo wyłapane przez Neuera. Niemiec szybko zaczyna akcję monachijczyków.

• Lahm powstrzymał kontrę BVB, trzymając za koszulkę Reusa, Wydaje się, że zasłużył na żółtą kartkę, ale arbiter go oszczędził.

• Rafinha rozpędził się lewą stronę, podał do ustawionego w polu karnym Muellera, ale jego odegranie było złe.

• Boateng wbija wrzutkę w centrum pola karnego wykonaną przez Reusa.

• Grosskreutz świetnie przechwycił piłkę na połowie Bayernu, odnalazł Lewandowskiego na lewym skrzydle, ale Polak nie dał rady dograć do Reusa. Korner.

• Rzut wony na połowie Borussi. Piłkę dośrodkował Robben, ale zdecydowanie za krótko. Poprawka Kroosa równie zła, ale obyło się bez kontrataku.

• Kombinacyjna akcja Bayernu zatrzymana przez Hummelsa. Bawarczycy wymienili kilka podań na dużej szybkości.

• Lahm ustawiony jednak na pozycji defensywnego pomocnika, na której zachwycił w tym sezonie cały piłkarski świat.

• Lewandowski wdał się w drybling w polu karnym Bawarczyków, ominął dwóch z nich, ale na trzecim się zatrzymał. Strzału Polak nie dał rady oddać.

• Długa piłka do Robbena, Holender uderzył nieczysto, więc Weidenfeller łatwo wyłapał futbolówkę.

• Na razie sporo nerwowości i strat z obu stron. Składnych akcji na razie nie zobaczyliśmy.

• Pierwsza okazja dla Bayernu! Po łatwej stracie BVB, przed szansą stanął Mueller, ale trafił w głowę Weidenfellera. Podawał Robben.

• Swoją drogą, Pep Guardiola odśpiewał hymn Niemiec...

• Lewandowski szukany w polu karnym, ale nie dał rady przyjąć piłki z obrońcą na plecach.

• Pierwszy gwizdek Floriana Meyera za nami, rozpoczęli gracze Bayernu! Kto wygra? Piszcie w komentarzach!

• Ciekawe jak będzie ustawiony Lahm? Przy obecności Javiego Martineza, Badstubera i Dante, chyba jednak na boku obrony, a to Hiszpan zagra na pozycji defensywnego pomocnika.

• Obie drużyny już na murawie, hymn Niemiec odegrany, zaraz rozpoczynamy wielkie widowisko!

• Dla Roberta Lewandowskiego to już ostatni mecz w barwach Borussi Dortmund. Czy Polak uczci spotkanie golem?

• Zmiennicy Bayernu: Raeder - van Buyten, Ribéry, Shaqiri, Pizarro, Contento

• Rezerwowi Borussi: Alomerovic, Durm, Friedrich, Kirch, Kehl, Hofmann, Aubameyang

• Czyżby była to kara dla Francuza za jego wypowiedzi w mediach? Gwiazdor Bawarczyków narzekał na rotację stosowaną przez Guardioli. Być może obserwujemy właśnie pokaz siły hiszpańskiego menadżera.

• Z kolei w Bayernie nie lada niespodzianka. Na ławce rezerwowych Franck Ribery(!), a pierwszym składzie Hojbjerg.

• W składzie BVB bez sensacji. Wszyscy, którzy byli awizowani w wyjściowej jedenastce, się w niej znaleźli.

• Witam serdecznie wszystkich Państwa w relacji LIVE! z finału pucharu Niemiec! Znamy już wyjściowe składy obu zespołów.