Borussia Dortmund

3

Hannover 96

1

• Koniec emocjonującej drugiej części jak i całego spotkania. Jeden z lepszych występów całej "naszej" trójki w tym sezonie. Borussia konsekwentnie dąży do zdobycia mistrzostwa.

• Perisić.

• Siódma asysta Kuby Błaszczykowskiego. Fenomenalny występ wszystkich trzech reprezentantów Polski.

• Sędzia do regulaminowego czasu gry dolicza 2 minuty.

• Ostatnia zmiana po stronie Borussii. Boisko opuszcza Kagawa. W jego miejsce wchodzi Ivan Perisić. T obył dobry mecz Japończyka.

• Hannover atakuje ale to obrona gospodarzy wykazuje się skutecznością.

• A przed momentem trener Hannoveru wykorzystał ostatnią zmianę w swoim zespole. Schodzi Pinto wchodzi Stoppelkamp.

• Barrios zajmuje miejsce Lewandowskiego. Na stadionie rozbrzmiewa nazwisko naszego reprezentanta.

• Gra nam się bardzo zaostrzyła.

• Ya Konan za dyskusje.

• Sebastian Kehl otrzymuje 5 żółtą kartkę w sezonie. Wyklucza to go z występu w najbliższym meczu ligowym przeciwko Mainz.

• Faul tuż przed polem karnym na Robercie Lewandowskim. Zmarnowana dobra okazja ze stałego fragmentu gry.

• Ładnym zachowaniem w tej akcji wykazał się Grosskreutz podając do lepiej ustawionego Roberta.

• GOL! A jednak nie... Prawidłowo strzelona bramka przez Lewandowskiego nie została uznana. Sędzia odgwzidał pozycję spaloną, powtórki pokazują co innego.

• Lars Stindl

• 2:1. Co za zmiana, co za gol! Kilka sekund po wejściu na boisko, Ya Konan strzela swojego 2 gola w sezonie. Precyzyjne uderzenie zza pola karnego i piłka ląduje w okienku bramki strzeżonej przez golkipera gospodarzy.

• Idealne przyjęcia Kuby Błaszczykowskiego w polu karnym na klatkę piersiową i odegranie do Lewego - coś pięknego. Robert musiał już tylko dołożyć nogę. Polski napastnik bliski fotelu lidera strzelców.

• LEWY!

• Dobra interwencja Hummelsa w polu karnym. Zablokowana wrzutka w pole karne Dioufa.

• Obie drużyny myślami zostały chyba jeszcze w szatni. Walka w środku pola.

• Gramy.

• Piłkarze są już na murawie. Za chwilę zaczynamy drugą cześć gry.

• Koniec pierwszej połowy. Borussia ma wyraźną przewagę i udokumentowała to bramką którą zdobył Robert Lewandowski.

• Wydawało się, że jeden z obrońców Hannoveru zagrał piłkę ręką w polu karnym. Gwizdek sędziego milczał. Powtórki pokazują, że nieprzepisowego zagrania nie było.

• Znów w roli głównej nasi reprezentanci. Błaszczykowski stanął przed szansą na gola, zdecydował się na podanie lecz zabrakło dokładności.

• Piszczek - Kagawa - Piszczek - Lewandowski - słupek. Wyśmienita akcja. Borussia konsekwentnie dąży do podwyższenia prowadzenia. Tym razem zabrakło na prawdę niewiele.

• Kolejna dobra akcja Borussii. Zaczęło się od Kuby który przerzucił piłkę na lewą stronę do Kagawy, ten odegrał do Schmelzera a reprezentant Niemiec posłał piłkę z lewej strony minimalnie obok słupka.

• Akcja Polaków. Doskonałe podanie w tempo Łukasza Piszczka zostało zamienione na bramkę przez Lewego. Mały błąd popełnił chyba bramkarz gości. Strzały z takiego kąta nie powinny lądować w siatce.

• LEWAAAAAAAANDOWSKIIIIIIIIIIII!!!!!!!

• Żółta kartka dla Manuela Schmiedebacha za faul na Błaszczykowskim.

• Mame Biram Diouf ukarany żółtą kartą. Sędzia puścił akcję i wrócił do przewinienia.

• Mamy odpowiedź Hannoveru. Gdyby nie interwencja Łukasza Piszczka zawodnik gości - Sergio Pinto stanąłby sam na sam z Weidenfellerem.

• Ależ było blisko. Podanie Grosskreutza okazało się jednak zbyt mocne i Robertowi Lewandowskiemu do szczęścia zabrakło kilku centymetrów.

• Ciekawa akcja Borussii. Kagawa urwał się na lewej stronie i zagrał prostopadle do Kuby Błaszczykowskiego. Nasz reprezentant zdołał jednak wywalczyć tylko rzut rożny.

• Wrzutka w pole karne Hannoveru, był tam Robert Lewandowski, jednak piłka nie dotarła do niego.

• Dobra akcja Borussii, jednak wszystko kończy gwizdek sędziego, który dopatrzył się spalonego.

• Niestety Bender nie będzie w stanie wrócić na boisko, w jego miejsce Gundogan.

• Po starciu z rywalem z nosa krwawi Sven Bender, który na chwilę musi opuścić boisko.

• Bardzo dobra interwencja Łukasza Piszczka w obronie, który dobrym odbiorem powstrzymał napastnika Hannoveru.

• Pierwsze minuty spokojne, na razie gra toczy się głównie w środku pola. Borussia nie kwapi się na razie do huraganowych ataków.

• Zaczynamy! Borussia Dortmund - Hannover 96 0-0! Kto zwycięży Waszym zdaniem? Swoje typy piszcie w komentarzach.

• Zespoły są już na boisku, za chwilę początek spotkania.

• Było to ostatnia od września porażka Borussii w tym sezonie. - To był punkt przełomowy dla całego zespołu. Od tamtego zdarzenia wiele się zmieniło. Jesteśmy ekipą bardziej pewną siebie i znowu gramy taki futbol, że trudno nas zatrzymać - powiedział trener Borussii Juergen Klopp.

• W rundzie jesiennej piłkarze Borussii musieli uznać wyższość zawodników z Hannoveru w doliczonym czasie gry. Tym bardziej porażka okazała się bolesna.

• Witamy w relacji ze spotkania Borussii Dortmund z Hannoverem 96. W składzie Mistrzów Niemiec trójka reprezentantów Polski Łukasz Piszczek, Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski.