Borussia Dortmund

2

Paris Saint-Germain

1

• To był wieczór Erlinga Haalanda! Na Signal Iduna Park Borussia Dortmund pokonała Paris Saint-Germain 2:1 (0:0). Obie bramki dla gospodarzy zdobył 19-letni Norweg. Rewanż w Paryżu zaplanowano na 11 marca.

• Koniec spotkania! Borussia w hicie 1/8 finału pokonała PSG 2:1!

• Jadon Sancho opuścił boisko. W jego miejsce wszedł Marcel Schmelzer.

• Marco Verratti ukarany żółtą kartką za dyskusję z arbitrem.

• Thomas Meunier faulem przerwał kontratak Borussii. Żółta kartka.

• Emre Can powalony przez Verrattiego. Przerwa w grze.

• Nieporozumienie w obronie Borussii mógł wykorzystać Neymar! Napastnik PSG uderzył mocno, ale tylko obił słupek.

• Pablo Sarabia zameldował się na murawie w miejscu Angela Di Marii.

• 17-letni Reyna odegrał do Haalanda, a ten niemal natychmiast kropnął pod poprzeczkę! Borussia znowu na prowadzeniu!

• GOOOOOOOOOOOL! HAALAND! 2:1 DLA BORUSSII!

• Mbappe wbiegł w pole karne, minął dwóch obrońców Borussii, a następnie zagrał wzdłuż linii bramkowej. Neymar musiał tylko dostawić nogę!

• GOOOOOOOOOOOL! NEYMAR! 1:1!

• Płynna i szybka akcja Borussii. Hakimi z prawej strony dośrodkował w kierunku Raphaela Guerreiro. Piłką po zablokowanym strzale Portugalczyka trafiła pod nogi Erlinga Haaland, który z trzech metrów pokonał Navasa!

• GOOOOOOOOOL! HAALAND! 1:0 DLA BORUSSII!

• Pierwsza zmiana w Borussii. W miejsce Thorgana Hazarda wszedł 17-letni Giovanni Reyna.

• Kylian Mbappe uderzał z ostrego kąta. Roman Burki nie popełnił błędu.

• Mogło być niebezpiecznie pod bramką Borussii. Łukasz Piszczek świetnie przeciął jednak prostopadłe podanie zawodnika PSG.

• Neymar przewinił w środku pola i został ukarany żółtą kartką.

• Erling Haaland przeprowadził rajd na bramkę PSG. Pierwszego obrońcę minął, ale drugi już powstrzymał norweskiego napastnika.

• Idrissa Gueye wszedł od tyłu w nogi zastawiającego się Witsela. Arbiter pokazał pomocnikowi PSG żółty kartonik.

• Erling Haaland wpadł w pole karne i po interwencji obrońcy PSG upadł na murawę. Sędzia nakazał grać dalej.

• Było groźnie pod bramką PSG. Piłkarze Borussii krótko rozegrali rzut rożny. Nieco dokładności zabrakło Jadonowi Sancho, który dograł za plecy kolegi.

• Druga połowa już się rozpoczęła!

• Pierwsza odsłona spotkania z niewielką przewagą Borussii Dortmund. Dogodnych sytuacji było jednak jak na lekarstwo. Zawiedli przede wszystkim paryżanie, którzy nie oddali ani jednego celnego strzału.

• Arbiter zakończył pierwszą część spotkania. Borussia remisuje z PSG 0:0.

• Axel Witsel zdecydowanie barkiem wszedł w Angela Di Marię. Belg ukarany żółtą kartką.

• Inicjatywa po stronie Borussii. Jadon Sancho dośrodkował w pole karne , ale Haaland zdołał jedynie lekko trącić piłkę.

• Haaland wbiegł w pole karne. Niewiele się zastanawiał, tylko od razu przymierzył przy bliższym słupku! Trafił jednak w boczną siatkę.

• Łukasz Piszczek w pojedynku z Neymarem. Polaka zaasekurował jeszcze Hakimi. Piłka dla Borussii.

• Jadon Sancho przymierzył po dalszym słupku, ale Keylor Navas odbił futbolówkę. Dobitka Hakimiego zablokowana.

• Dośrodkowanie Jadona Sancho z lewej strony. Keylor Navas pewnie chwycił nieprzyjemnie wstrzeloną piłkę.

• Znakomita długa piłka Łukasza Piszczka na prawe skrzydło do Achrafa Hackimiego. Zawodnik BVB wyłożył futbolówkę Emre Canowi. Ten zamiast uderzać, postanowił przyjąć piłkę, a po chwili ją stracił.

• Ostro wejście Emre Cana w nogi Neymara w środku boiska. Sędzia jeszcze oszczędził zawodnika Borussii.

• Drybling Mbappe w polu karnym. As PSG za mocno wypuścił sobie piłkę i zabrał mu ją defensor Borussii.

• Raphael Guerreiro dynamiczny rajd na bramkę PSG zakończył bardzo nieudanym strzałem.

• Neymar uderzał z rzutu wolnego z około 25 metrów. Brazylijczyk strzelił mocno, ale wyraźnie obok słupka.

• Neymar próbował uruchomić Mbpape podaniem do narożnika pola karnego. Rozczytał to zagranie Dan-Axel Zagadou.

• Tymczasem w Madrycie Atletico już prowadzi z Liverpoolem po trafieniu Saula.

• Erling Haaland próbował zabrać się z piłką, ale interweniujący na raz w parterze Thiago Silva powstrzymał napastnika BVB.

• Pierwszy gwizdek sędziego Lahoza. Mecz w Dortmundzie już się zaczął!

• Obie "jedenastki" już na murawie. Za nami hymn Ligi Mistrzów.

• Rezerwowi PSG: Sergio Rico, Thilo Kehrer, Tanguy Kouassi, Julian Draxler, Pablo Sarabia, Mauro Icardi, Edinson, Cavani.

• Rezerwowi Borussia: Marwin Hitz, Manuel Akanji, Marcel Schmelzer, Mahmoud Dahoud, Nico Schulz, Giovanni Reyna, Mario Goetze.

• Na boisku w Dortmundzie nie zabraknie gwiazdy Paris Saint-Germain - Neymara, który przez ostatnie tygodnie pauzował z powodu kontuzji. Brazylijczyk w poprzednich latach zwykł „opuszczać" mecze tej fazy.

• O sile obu zespołów stanowią piłkarze ze wschodzącej generacji piłkarskich talentów. Erling Braut Haaland, Jadon Sancho czy Kylian Mbappe to nazwiska, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Najstarszy z nich ma zaledwie 21 lat, a już jest z pełnym przekonaniem stawiany wśród najlepszych piłkarzy globu. Haaland natomiast jest beneficjentem nowego regulaminu Ligi Mistrzów, który - mimo ze reprezentował w tych rozgrywkach już RB Salzburg - pozwala mu zagrać w innej drużynie.

• Po dwumiesięcznej przerwie powraca Liga Mistrzów! We wtorkowym meczu 1/8 finału na Signal-Iduna-Park skonfrontują się zespoły Borussii Dortmund i Paris Saint-Germain. Od pierwszej minuty zagra Łukasz Piszczek. Witamy w relacji LIVE!

DW

borussia psg transmisja

Borussia Dortmund - PSG ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©EASTNEWS

Borussia Dortmund - PSG ONLINE. Jeszcze przed transferem Erlinga Haalanda do Borussii Dortmund, faworytem tego dwumeczu mogli być Francuzi. To oni bowiem mają w składzie genialnego Neymara i innych znakomitych piłkarzy. BVB brakowało napastnika z prawdziwego zdarzenia i oto jest! Całe szczęście dla Niemców, że UEFA zmieniła przepisy i występy piłkarzy w dwóch różnych klubach w jednej edycji Ligi Mistrzów w końcu stały się możliwe. Gdzie oglądać mecz Borussia - PSG? TRANSMISJA w telewizji i STREAM online.

Borussia Dortmund - PSG ONLINE

To prawdziwa gratka dla kibiców, żeby taki mecz grany był już w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Dwóch europejskich potentatów zmierzy się ze sobą i tylko jeden awansuje dalej. Główną bronią Borussii Dortmund w starciu z PSG powinien być Erling Haaland. 19-letni Norweg do BVB trafił miesiąc temu i już zdołał strzelić osiem goli w Bundeslidze. Tyle samo, ile strzelił w barwach Salzburga w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

PSG jest absolutnym liderem francuskiej ligi. Paryżanie ostatni mecz w lidze przegrali dopiero 1 listopada (z Dijon 1:2). Ostatnio zgubili punkty w miniony weekend, choć przegrywali 0:3. Ostatecznie zremisowali z Amiens 4:4. Na środku obrony PSG grał siedemnastoletni Tanguy Kouassi (niespodziewany autor dwóch goli), na prawej stronie defensywy Ander Herrera, na lewej dziewiętnastoletni Mitchel Bakker - sprowadzony latem z akademii Ajaksu Amsterdam. Po 45 minut obok młodziutkiego Kouassiego zagrali Thiago Silva i Marquinhos.

W pucharowym meczu w ekipie Thomasa Tuchela pojawi się kilka gwiazd, które z pewnością zrobią różnicę na boisku. W ataku zagrają Mauro Icardi oraz Edinson Cavani. Południowcy są bardzo skuteczni pod bramką przeciwników. Ostoją linii defensywnej będzie Thiago Silva, wieloletni kapitan PSG.

Całe szczęście dla Niemców, że UEFA zmieniła przepisy i występy piłkarzy w dwóch różnych klubach w jednej edycji Ligi Mistrzów w końcu stały się możliwe. - Nie panikuję, gdy słyszę to nazwisko. Nie znam go jeszcze zbyt dobrze. On ma dobre liczby, strzela dużo goli, ale Borussia jest zespołem, który też traci wiele goli - mówi Thomas Muenier, boczny obrońca paryżan.

Polscy kibice liczą na występ Łukasza Piszczka, który w piątkowym meczu z Eintrachtem strzelił pierwszego gola w tym sezonie. To trafienie sprawiło, że stał się drugim najstarszym piłkarzem, który trafiał do siatki w Bundeslidze w barwach „Żółto-Czarnych”. - Po dwóch porażkach musieliśmy pokazać się z dobrej strony. We wtorek też będziemy gotowi - zapowiada Polak.

Borussia Dortmund - PSG TRANSMISJA

Mecz Borussia - PSG zaplanowano na wtorek, 18 lutego o godz. 21:00. Transmisja spotkania o godz. 20.50 w Polsacie Sport Premium 2. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.