Borussia Dortmund - Schalke 04 Gelsenkirchen ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Wraca futbol. Od razu wielki hit

Borussia Dortmund

4

Schalke 04 Gelsenkirchen

0

• KONIEC SPOTKANIA! Schalke upokorzone przez Borussię, ale nie przez sędziego, który już nie doliczył zbyt wiele minut. Dziękujemy za uwagę.

• Poldi mówi jak jest:

• Tyle zmian, bo w Niemczech wydano zgodę na dodatkowe dwie roszady w każdym meczu. Schmelzer na końcówkę wszedł za Guerreiro.

• Po stronie gości Becker w miejsce Kenny'ego.

• Na końcówkę Goetze za Dahouda.

• Zmierzamy do końca tego meczu. Borussia już nic nie musi. Gra spokojnie.

• Dopiero teraz wchodzi Sancho. Za Hazarda. Belg był dziś świetny!

• Miranda w miejsce Caligiuriego.

• Schopf za Serdara.

• Piszczek z żółtą kartką. Za zatrzymanie piłki ręką.

• Pierwsza zmiana w Borussii. Murawę opuścił Delaney, a wszedł Balerdi.

• Nie ma spalonego. Idealnie w tempo wbiegł Guerreiro. Druga asysta Haalanda.

• GOOOOOOOOOOOOL! ALEŻ BRAMKA. Guerreiro! Schalke 0:4!

• Inicjatywa po stronie Schalke.

• Próbuje Schalke, ale strzały są blokowane przez obrońców. Burki łapie więc dość proste piłki, takie "wyhamowane".

• Delaney trafił do notesu arbitra. Zasłużona kartka.

• W akcji bramkowej ucierpiał Haaland, którego kasował Sane. Norweg raczej zostanie na boisku. To twardy piłkarz.

• Sane za faul na Haalandzie otrzymał kartkę.

• Szybkie wznowienie Borussii po faulu. Haaland wystawia piłkę do Hazarda i właściwie mamy po meczu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Ależ lanie! Hazard na 3:0. Zasłużył na gola.

• Serdar z okolicy dwudziestego metra. Strzał celny, techniczny, ale Burki na posterunku.

• Burgstaller w miejsce Todibo.

• Matondo w miejsce Ramana.

• Gramy dalej. Druga połowa rozpoczęta.

• Przerwa. Borussia pewnym krokiem zmierza po zwycięstwo w derbach.

• Wszystko zaczęło się od błędu Schuberta. Bramkarz Schalke za długo zwlekał z wybiciem, Haaland nacisnął na niego i Borussia przejęła piłkę. Do siatki trafił Guerreiro.

• GOOOOOOOOOOOL! 2:0! Guerreiro na 2:0!

• Sane wstrzymał bombę Dahouda!

• Jęk zawodu na ławce. Borussia znów prawą flanką. Guerreiro zamknął akcję Hakimiego, jednak uderzył nieczysto. Obok.

• Dobrych wiadomości dla Borussii jest więcej - RB Lipsk przegrywa z Freiburgiem 0:1.

• To dziesiąta ligowa bramka Haalanda. Imponujący wynik jak na kogoś, kto dołączył dopiero na początku tego roku.

• Znakomite zachowanie Haalanda! Norweg wyczuł moment podania od Hazarda (wrzutka z prawej strony) i pewnym uderzeniem dał prowadzenie Borussii Dortmund.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! HAALAND!

• Jak to nie wpadło! Caligiuri przechwycił w polu karnym, ale Burki znakomicie wybił prawą nogą.

• Ajj! Coraz bliżej bramki dla Borussii. Tym razem zamykający dośrodkowanie Haaland uderzył w boczną siatkę.

• Piłka w mur. Próbował Hakimi.

• Okazja dla Borussii. Sfaulowany Hazard tuż przed polem karnym. Kto spróbuje oddać bezpośredni strzał?

• Brandt faulowany jeszcze na własnej połowy. Widać, że Schalke nie pozwala mu rozwinąć skrzydeł. Więcej miejsca ma za to Hazard.

• Piszczek kasuje akcję faulem. Schalke dalej w posiadaniu.

• Borussia rozegrała krótko, ale źle. Piłka została wybita na aut.

• Zablokowany Guerreiro. Mamy rzut rożny.

• Naciska BVB. Szybka akcja kończy się udaną interwencją jednego z defensorów Schalke.

• Mieliśmy interwencję systemu VAR. Karnego dla gospodarzy nie ma, gramy dalej.

• Wolny, dośrodkowanie do Haalanda i strzał Norwega z powietrza. Piłka dla Schalke. Był spalony, może faul?

• Rozpędzony Hazard został wzięty w kleszcze. Nie ma kartki dla Nastasicia.

• Okazuje się, że w składzie Borussii jednak Hazard, a nie Reyes (chociaż Reyes był awizowany w przedmeczowej grafice do jedenastki).

• Caligiuri! Piłkarz, któremu leżą derby obił jedynie mur.

• Okazja dla Schalke z rzutu wolnego.

• Haaland! Pierwsza akcja Norwega. Minął dwóch rywali, ale bramkarz Schubert jako pierwszy dopadł do wypuszczonej piłki.

• Dobra interwencja Hakimiego. A potem faul na nim - przed polem karnym Borussii.

• Tym razem to Schalke konstruuje atak pozycyjny. Tempo dość spokojne.

• Borussia spokojnie wymienia podania na własnej połowie, blisko bramkarza. Piłka krąży głównie między obrońcami i środkowymi pomocnikami.

• Derby rozpoczęte. Gramy! Od środka gospodarze.

• Piłkarze już na boisku. Borussia na żółto-czarno, Schalke w strojach niebiesko-białych.

• Osłabień po stronie Borussii jest znacznie więcej. Wystarczy wspomnieć o nieobecnym Marco Reusie czy Dan-Axelu Zagadou. Schalke bez Ozan Kabaka i Omara Mascarellego.

• Sancho zastępuje nastoletni Giovanni Reyna. Środek pola? Zamiast duetu Emre Can - Axel Witsel zobaczymy Thomasa Delaneya i Mahmouda Dahouda.

• Borussia w ustawieniu z trzema obrońcami. Piszczek zagra jako półprawy stoper. Największe zaskoczenie? Brak Jadona Sancho od pierwszej minuty.

• Opaskę kapitana w Borussii przyodzieje dziś Łukasz Piszczek. Zrobi to już kolejny raz z rzędu.

• Jak wygląda sytuacja w tabeli Borussii i Schalke przed restartem ligi? BVB jest drugie w tabeli. Ma 51 punktów i 4 punkty straty do Bayernu Monachium. Schalke plasuje się na szóstym miejscu, ale zgromadziło ledwie 37 punktów.

• Bundesliga wraca 16 maja - w sobotę! Na dobry początek niemiecka liga serwuje derby Westfalii z udziałem Łukasza Piszczka. Na Signal Iduna Park Borussia Dortmund zmierzy się z Schalke 04 Gelsenkirchen. Witamy w relacji LIVE!

.

©East News

Borussia - Schalke 04 ONLINE. Bundesliga wznawia rozgrywki po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Sympatyków futbolu od razu czeka wielki hit. W sobotę 16 maja Borussia Dortmund skonfrontuje się z Schalke 04 Gelsenkirchen. Dwumiesięczna hibernacja piłki sprawiła, że derbowy pojedynek śledzić będą kibice na całym świecie. Początek spotkania o godz. 15:30. Relacja LIVE w GOL24.pl!

©East News

Borussia Dortmund - Schalke 04 Gelsenkirchen ONLINE

Derby Westfalii to jeden z najbardziej wyczekiwanych meczów w kalendarzu Bundesligi. Starcie BVB z Schalke co roku przyciąga na Signal-Iduna-Park komplet 81 tysięcy widzów. Tym razem pojedynek zwany w Niemczech Revierderby odbędzie się bez udziału publiczności.

Celem drużyny z Dortmundu jest złapanie kontaktu w tabeli z prowadzącym Bayernem Monachium. Zarówno drużyna Roberta Lewandowskiego, jak i Borussia mają cztery zwycięstwa z rzędu na koncie. Rywalizacja o mistrzostwo Niemiec jest więc zacięta. Schalke znajduje się nieco niżej w tabeli, ale ma o co grać. Obecnie zespół z Gelsenkirchen ma 37 punktów i ma szansę zakwalifikować się do Ligi Europy. Do miejsca zapewniającego udział w fazie grupowej brakuje mu 10 punktów, ale pozostanie na szóstym miejscu jak najbardziej wchodzi w grę.

Jeśli chodzi o postawę sprzed pandemii koronawirusa, w lepszej formie udawali się na domową kwarantannę zawodnicy Luciena Favre'a. Cztery zwycięstwa w lidze z rzędu to wynik godny podziwu, zwłaszcza że Dortmundczycy wygrali m.in. z imienniczką z Moenchengladbach i świetnie spisywali się w defensywie tracąc tylko jednego gola. W sobotę zagrają jednak bez kilku swoich asów. W drugiej linii zabraknie Marco Reusa, Emre Cana czy Axela Witsela. Z grona obrońców wykruszyli się Nico Schulz i Dan-Axel Zagadou.

Schalke ma natomiast problemy z punktowaniem. Prowadzona przez Davida Wagnera drużyna nie wygrała żadnego z siedmiu kolejnych spotkań. Blado w tym zespole wypadają napastnicy - najlepszy z nich, Benito Raman, ma w tym sezonie zaledwie cztery trafienia. Więcej mają już pomocnicy Amine Harit (6) i Suat Serdar (7).

Ostatni raz na Signal Iduna Park Borussia i Schalke mierzyły się ze sobą w kwietniu 2019 roku. Goście dość niespodziewanie wygrali aż 4:2. Dortmundczycy od kilku lat mają problem z wygrywaniem Derbów Westfalii na własnym obiekcie. Ostatni raz tej sztuki dokonali w listopadzie 2015 roku.

Borussia Dortmund - Schalke 04 Gelsenkirchen TRANSMISJA TV i STREAM

Transmisję na żywo z meczu Borussia - Schalke przeprowadzi Eleven Sports 1. Studio od godziny 15:00. Początek meczu o godzinie 15:30. Komentuje duet Piotr Durmanowski - Dominik Guziak. W internecie dostęp do meczu w płatnych aplikacjach IPLA TV, player i na stronie Eleven Sports. Tekstowa relacja na żywo w GOL24.pl!

Borussia - Schalke 04. Przewidywane składy:
Borussia Dortmund: Bürki - Piszczek, Hummels, Akanji - Hakimi, Brandt, Delaney, Guerreiro - Sancho, Haaland, Hazard.

Schalke 04: Schubert - Kenny, Todibo, Nastasić, Oczipka - McKennie, Serdar - Caligiuri, Harit - Burgstaller, Raman.