Borussia Dortmund

2

VfL Wolfsburg

1

• Sędzia kończy ten mecz. Borussia wygrywa z Wolfsburgiem 2-1 po bramkach Lewandowskiego i Reusa. Dla Wolfsburga strzelił Ivica Olić.

• Sędzia doliczył dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

• Głowka Piszczka po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Ten strzał nie zaskczył bramkarza gości.

• Reus strzelał, ale został zablokowany. Kolejny rzut rożny dla Dortmundu.

• Perisić strzelał z ostrego kąta. Niecelnie.

• Caligiuri strzelał główką nad poprzeczką.

• Szansa De Bruyne. Bramkarz nie łapie piłki. Wychodzi za linię boczną.

• Kevin de Bruyne. Ponad poprzeczką. Dobrze technicznie wykonane uderzenie.

• Zagranie ręką Reusa.

• Borussia będzie starał uspokoić swoją grę.

• Za Malandę wchodzi Daniel Caligiuri.

• Durm dośrodkowywał. Bramkarz gości łapie piłkę, ale przewraca się o Knocke. Obok stał Reus i strzelił bramkę po ziemi lewą nogą.

• Za aktywnego Henrik Mkhitaryana wchodzi Oliver Kirch.

• Lewandowski świetnie wypatrzył Reusa, ale Rodriguez przerywa tę akcję Borussi.

• Luis Gustavo z dystansu, ale nie trafił. Ależ umiejętności techniczne tego zawodnika.

• Robert Lewandowski biegł z piłką przez połowę boiska. Podał na lewo do Mkhitaryana, ale ten strzelił obok bramki. Był spalony, ale sędzia puścił tę akcję. Powinien być gol.

• Za kontuzjowanego Traescha wchodzi Patrick Ochs.

• Na boisku leży Christian Trasch, któremu na stopę nadepnął Robert Lewandowski. Trasch schodzi z boiska. Lekarze mu w tym pomagają. Szykuje się zmiana.

• Mkhitaryan wbiegał w pole karne, ale nie było żadnego z jego kolegów i nie miał do kogo podać.

• Jojić strzelał, ale bramkarz gości łapie piłkę w rękawice. Po chwili kontra Wolfsburga. Nie ma gola.

• Naldo strzelał bardzo niecelnie zza pola karnego.

• Malanda do Perisicia, a ten do Olicia. Minimalnie niecelny strzał Chorwata, a mógł drugi raz wyprowadzić swoją drużynę na prowadzenie.

• Wolfsburg buduje cały czas ataki pozycyjne.

• W poprzednim wpisie tamtą akcję kończył Perisić.

• De Broyne z Oliciem świetnie podawali do siebie. W całą akcję włączył się Arnold. Ale akcja zakończona niepowodzeniem.

• Borussia - Wolfsburg

• Mkhitaryan biegł co sił w nogach w stronę bramki, ale był na spalonym. Sędzia przerywa akcję.

• Jojić dostaje żółtą kartkę.

• Robert Lewandowski z krawędzi pola bramkowego próbuje podać swojemu koledze na pozycję do strzału. Obrona wyczyściła to podanie.

• Gol. Rzut rożny dla Dortmundu. Wreszcie Borussia zaczyna gonić wynik. Max Gruen źle obliczył lot piłki, a Knocke przegrał pojedynek z Lewandowskim. Polak kieruje piłkę do bramki swoimi plecami.

• Reus strzelał, ale tylko w bramkarza.

• Druga zmiana w drużynie Klopa to Jojić za Sahina.

• Za Aubameyanga w przerwie wszedł Erik Durm.

• Gramy!

• Sprostowanie:

Przy bramce głowkował Malanda, a przy poprzeczce (a nawet dwóch) Olicia podawał De Bruyne, bo Gruen to raczej na bramce cały czas stał.

Przepraszam.

• Wracamy za kilka chwil.

• Reus nie sięgnął podania. Bardzo dobrze przemyślana akcja. Chyba zaraz skończymy pierwszą połowę.

• Mkhitaryan rozpędzał się na lewej stronie, ale dobrym wślizgiem ta akcja została zakończona. Wolfsburg gra w obronie jak na razie bezbłędnie.

• Sokratis Papastathopoulos wszedł w przeciwnika próbując odebrać mu piłkę i przewraca go na ziemię. Bardzo niebezpieczna sytuacja.

• Gruen z łatwością mija Hummelsa. Podał do środka. Olić z najbliższej odległości trafił w poprzeczkę.

• Perisić próbował akcji indywidualnej. Schodził do środka z prawej strony. Piłka wyszła tylko za linię boczną. Langerak wybił piłkę z piątki.

• Sahin dostaje żółtą kartkę.

• Reus minął Gruena. Chyba chciał, żeby sfaulował go bramkarz. Mógł strzelać. Z tej akcji nic już więcej Borussia nie zrobiła.

• Naldo główkował po dośrodkowaniu. Langerak broni. Jednak Ivica Olić był na swoim miejscu i po tym jak bramkarz odbił piłkę od razu wbił mocno piłkę do bramki. 1-0 dla gości!

• Christian Traesch dostaje żółtą kartkę za brutalny faul na Marco Reusie.

• Niesamowity doping kibiców na Iduna Park. Wiele żółto-czarnych flag na stadionie.

• Mkhitaryan próbował dośrodkować z prawej strony, ale obrońca gości wybił piłkę na aut. Zaraz Wolfsburg próbował kontrować.

• Bardzo ładne włączenie się do akcji ofensywnej Traescha. Langerak był zmuszony wybić piłkę na rzut rożny.

• De Bruyne nie trafił czysto w piłkę i nie strzela bramki. To była kolejna świetna akcja dla Wolfsburga. Jak na razie to goście sprawiają lepsze wrażenie.

• Rzut rożny dla Borussi. Zamieszanie w polu karnym. Ale skończyło się bez bramki.

• Luis Gustavo faulował. Rzut wolny na 45. metrze dla gospodarzy.

• Jest rzut rożny dla Wolfsburga. Langerak ustawił czteroosobowy mur. Naldo trafił w mur. Później była jeszcze jedna próba zaskakującego uderzenia w wykonaniu gości.

• Strata Wolfsburga, ale Dortmund zaraz oddaje piłkę za darmo. Było długie podanie do Aubameyanga, ale obrońcy gości szybko wyjaśnili tę sytuację.

• Słabe podanie Lewandowskiego w środku pola i Olić miał okazję na kolejną akcję ofensywną dla swojego zespołu.

• Z metra nie trafił Ivica Olić. To kolejna akcja dla gości. Ta akcja to ewidentny błąd Hummelsa.

• Reus strzelał. W ostatniej chwili golkiper gości sparował piłkę na końcową linię. Rzut rożny dla Borussi.

• Błąd Piszczka. Musiał wracać za Arnoldem. Było bardzo groźnie. Skończyło się na aucie dla gości.

• Na razie dobrze grają obrońcy Wolfsburga. Nie dają Borussi dużo miejsca w środku pola.

• Pozycyjny atak Borussi. Aubemayang na spalonym.

• Gramy! Zaczynają goście.

• Chwilą ciszy zaczniemy ten mecz. To chwila przypomnienia jednego z byłych zawodników Dortmundu Alfreda Niepieklo.