Borussia pokonała słabe Hoffenheim. Lewandowski z 10. bramką w sezonie

Bartłomiej Szura
Chociaż zawodnicy Borussii Dortmund nie zachwycili postawą w ostatniej kolejce rundy jesiennej, to udało im się zdobyć trzy punkty w meczu z TSG Hoffenheim. Jedną z bramek dla drużyny Juergena Kloppa zdobył Robert Lewandowski, dla którego było to 10 trafienie w sezonie.

Po zawodnikach mistrza Niemiec widać już trudy całej rundy. Gra na trzech frontach: w lidze niemieckiej, Pucharze Niemiec i Lidze Mistrzów mocno nadszarpnęła siły zespołu. Od kilku spotkań w Bundeslidze drużyna Borussii nie prezentuje się najlepiej i w niedzielne popołudnie także to było widać.

Pierwszą bramkę dla gości zdobył kapitalnym strzałem w krótki róg Mario Goetze. Borussia już kilka minut później została skarcona za swój minimalizm, a gola wyrównującego zdobył dla Hoffenheim Sven Schipplock.

Druga połowa zakończyła się wygraną Borussii 2:0. Najpierw Kevin Grosskreutz po efektownej wymianie piłki przez kilku zawodników z bliska pokonał bramkarza rywali, a 7 minut później Lewandowski po ładnej akcji z ostrego kąta pokonał bramkarza gospodarzy. Lewandowski z dorobkiem 10 goli zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców Bundesligi, wspólnie z Bośniakiem Vedadem Ibiseviciem z VfB Stuttgart.

W tym meczu na nietypowej dla siebie pozycji - lewego obrońcy zagrał Jakub Błaszczykowski. Borussię czeka w tym roku jeszcze jedno spotkanie. W 3. rundzie Pucharu Niemiec w środę zmierzą się na własnym boisku z Hannoverem 96.