Borussia pooknała Nurnberg po trudnym meczu

Łukasz Zub
Borussia Dortmund pokonała FC Nurnberg 2:0 w meczu 3. kolejki Bundesligi. Goście postawili twarde warunki gospodarzom, jednak to mądrze grający zespół z Dortmundu zdobył kolejne trzy punkty.

Spotkanie mistrza Niemiec, Borussii Dortmund z FC Nurnberg miało jednego faworyta, był nim oczywiście zespół BVB. Początek spotkania to ciągła walka w środku pola. Zespół trenera Dietera Heckinga świetnie prezentował się w obronie. Czytał wszystkie zagrania gospodarzy. W 39. mnucie świetną okazję dla FC Nurnberg miał Hegeler, który wyszedł sam na sam z Waidenfellerem, lecz bramkarz zachował się bardzo dobrze broniąc jego strzał. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy dobrą okazję do zdobycia gola miał Robert Lewandowski. Uderzył w krótki róg, ale bramkarz był na posterunku. Pierwsza połowa była mało atrakcyjna, oglądaliśmy tylko po jednej okazji z obu drużyn.

Początek drugiej połowy spotkania to agresywna gra obu drużyn. W 50. minucie doskonałą akcję przeprowadziła BVB. Piszczek atakował prawym skrzydłem podał do Mario Götze, ten dośrodkował w pole karne, a akcje celnym strzałem zakończył Lewandowski. Była to pierwsza bramka naszego zawodnika w sezonie. Po bramce zespół z Dortmundu uspokoił grę. Borussia miała mecz pod kontrolą i udokumentowała to w 80. minucie. Kevin Großkreutz uderzył z dystansu piłka po rykoszecie wpadła pod poprzeczkę. Dortmundczycy kontrolowali mecz do samego końca.

W spotkaniu od pierwszych minut wystąpili Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski. Jakub Błaszczykowski wszedł w drugiej połowie, zmieniając Kagawę w 66. minucie.

Borussia Dortmund - 1.FC Nurnberg 2:0 - czytaj zapis naszej relacji na żywo!

Bramki: Lewandowski 50', Großkreutz 80'

Żółte kartki: Hegeler, Pinola

Sędzia: Felix Zwayer Widzów: 78 000