Borussia rozgromiła Hannover w Pucharze Niemiec, gole Kuby i "Lewego" (ZDJĘCIA)

Bartłomiej Szura, psz
Piłkarze Borussii Dortmund łatwo uporali się przed własną publicznością z Hannoverem 96 (5:1) i awansowali do 1/4 finału Pucharu Niemiec. Po jednej bramce dla ekipy mistrza Niemiec zdobyli Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski. Zobacz zdjęcia!

Borussia po średnich występach w meczach Bundesligi, spotkanie w ramach 3. rundy Pucharu Niemiec rozpoczęła niezwykle skoncentrowana. I już po niespełna 150 sekundach gry Mario Goetze z bliska wepchnął piłkę do bramki.

Obrońca tytułu mimo prowadzenia dążył cały czas do podwyższenia wyniku. W. 18 minucie po uderzeniu Kuby Błaszczykowskiego było 2:0 mimo, że pierwsze uderzenie kapitana reprezentacji Polski bramkarz odbił, to poprawka znalazła już drogę do siatki.

Na 3:0 podwyższył znów Goetze, tym razem po uderzeniu z rzutu wolnego. Zawodnik wykorzystał fakt, ze mur ustawiony przez rywali był bardzo dziurawy. Przy wyniku 3:0 do przerwy, w drugich 45 minutach ciężko było oczekiwać emocji.

Po przerwie BVB zdecydowanie zwolniła, a mimo tego goście nie potrafili poważniej zagrozić rywalom. Na 10 minut przed końcem udało się graczom z Hanoweru pokonać bramkarza Borussii, ale to było wszystko, na co stać było w tym dniu zawodników Mirko Slomki.

W 85. minucie bowiem po raz trzeci na listę strzelców wpisał się Goetze, a wynik ustalił tuż przed końcem Robert Lewandowski.

Borussia w przekroju całego spotkania odniosła przekonujące zwycięstwo, a goście zawiedli, bowiem po dobrych występach w Lidze Europejskie można było liczyć, że postawią trudniejsze warunki gospodarzom.