Bośnia i Hercegowina

1

Belgia

1

• Remis w Zenicy, który nie przeszkadza żadnemu z zespołów, co było wyraźnie widać w drugiej połowie. W innych meczach grupy B Walia pokonała Cypr 2:1 i została liderem tabeli, a Andora przegrała z Izraelem 1:4. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec meczu!

• Dwie minuty doliczone.

• Visca jeszcze zdobywa rzut rożny dla Bośni.

• Faul taktyczny Kompanego i pierwsza kartka w tym meczu.

• Mertens! Skrzydłowy Napoli oddał kąśliwy strzał z 16 metrów, który o centymetry minął bramkę Bośni i Hercegowiny!

• Rajd Origiego kończy się kornerem po drugiej stronie.

• Dośrodkowanie Viski w pole karne Belgów, tam Alderweireld nastrzelił Lombaertsa, ale na ich szczęście piłka wyszła na korner, który nie przyniósł strzału na bramkę Courtois.

• Kolejny rzut rożny nie przyniósł zagrożenia dla bramki Begovicia.

• Ostatnie minuty należą zdecydowanie do Belgów, którzy zamknęli gospodarzy na ich połowie.

• Fellaini zmienia Defoura.

• Lulić świetnie powstrzymał teraz w polu karnym De Bruyne'a! Tylko korner dla Belgów.

• Huknął z rzutu wolnego teraz Pjanić, ale po jego strzale piłka wyraźnie minęła bramkę Courtois.

• Zmiana wśród gospodarzy. Schodzi Susić, wchodzi Visca.

• Bardzo nieudane płaskie uderzenie z dystansu Defoura. Piłka wyraźnie mija bramkę rywala.

• Medunjanin szukał teraz swoim dośrodkowaniem Dzeko, ale bez skutku. Po chwili bośniacki napastnik zablokowany w polu karnym i korner dla gospodarzy.

• Błąd Besicia przed własną szesnastką, ale Mertens uderza wprost w Hadzicia.

• Mertens dostał podanie w pole karne od Origiego, ale był na spalonym i sędzia przerwał grę.

• Courtois!!! Przedarł się prawym skrzydłem Pjanić i kapitalnie dośrodkował na głowę Dzeko, którego strzał doskonale przenosi nad poprzeczką Courtois!

• Odpowiada teraz Mertens, ale jego strzał zza szesnastki był słaby i niecelny.

• Pjanić! Kontra Bośni sprawiła, że gwiazdor Romy stanął sam na sam z Courtois, podbił nad nim piłkę, ale przy próbie skierowania jej do bramki, został zablokowany przez Kompanego!

• Bardzo indywidualnie rozwiązał kontratak Divock Origi, ale jego zbyt lekkie uderzenie pewnie broni Begović

• Schodzi z boiska Lukaku, wchodzi Mertens. Zmiana w ekipie belgijskiej.

• Mocny centrostrzał z rzutu wolnego Pjanicia omal nie wpadł do belgijskiej bramki! Piłka odbija się jednak od Dzeko i wypada poza plac gry!

• Naprawdę bardzo dobry mecz rozgrywał Begović, który obronił kilka bardzo trudnych strzałów, a przepuścił jeden z łatwiejszych. Przewrotne bywa życie bramkarza.

• Dwa uderzenia Defoura z dystansu zablokowane, za drugim razem piłka trafia do Lukaku, ale ten był na spalonym.

• Alderweireld zagrał z prawej strony piłkę przed pole karne, gdzie nabiegający Naingolland posłał bardzo mocny płaski na bramkę Begovicia! Ten popełnia błąd, przepuszcza piłkę między rękoma i mamy remis!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Radja Nainggolan!

• Rozgrzewa się kilku belgijskich rezerwowych przy linii bocznej. Nie ma wątpliwości, że niedługo Wilmots sięgnie po zmiany.

• Kapitalne, genialne podanie Hazarda w pole karne do Alderweirelda, ale ten ledwo opanował piłkę i z ostrego kąta nie zdołał wpakować piłki do siatki!

• Wznawiamy grę!

• W innych meczach grupy B, do przerwy Walia prowadzi z Cyprem 2:1, a Andora przegrywa z Izraelem 1:2. W tym pierwszym meczu z powodu kontuzji musiał zejść z boiska obrońca Legii, Dossa Junior.

• Bośnia i Hercegowina do przerwy prowadzi z Belgią 1:0 po trafieniu Edina Dzeko, ale jest to bardzo wyrównany mecz i nie ulega wątpliwości, że po przerwie będzie jeszcze sporo emocji.

• Koniec pierwszej połowy!

• Ostra centra De Bruyne'a i Begović dość niepewnie, ale skutecznie piąstkuje piłkę.

• Dwie minuty doliczone do pierwszej części gry.

• Begović ratuje Bośnię!!! Kapitalne prostopadłe podanie do Lukaku, ten z ostrego kąta uderza mocno i płasko na bramkę gospodarzy, ale Begović nogą odbija piłkę!

• Bośniacki bramkarz łapie teraz futbolówkę po centrze z prawego skrzydła De Bruyne'a.

• Huknął z dystansu Defour i z trudem odbił piłkę przed siebie Begović!

• Była szansa na bardzo dobrą kontrę dla Belgów, ale Hazard nie był w stanie zagrać do wychodzącego sam na sam z bramkarzem Lukaku.

• Bardzo mocny strzał z rzutu wolnego Vertonghena na raty łapie Begović. Belgowie powoli otrząsają się po ciosie od rywali.

• Dzeko z dystansu uderza wysoko ponad bramką.

• Co za błąd obrony Belgów! Kapitan Bośni w tym spotkaniu został zupełnie pozostawiony bez opieki na 11. metrze, otrzymał doskonałe podanie z lewego skrzydła od Pjanicia i potężnym uderzeniem nie dał żadnych szans Courtois! Bośnia na prowadzeniu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Edin Dzeko!

• Bardzo nieudany strzał głową jednego z gości po dośrodkowaniu Defoura. Od bramki grę wznawia Begović.

• Korner dla Belgów po akcji De Bruyne'a.

• Niezły strzał z dystansu Susicia poszybował ponad belgijską bramką!

• Na spalonym złapany teraz Romelu Lukaku.

• Po akcji i dośrodkowaniu De Bruyne'a Lukaku z kilku metrów nie potrafił pokonać głową Begovicia! W dodatku Belg jeszcze faulował jednego ze stoperów gospodarzy.

• Ibisević złapany na spalonym.

• Begović pewnie łapie piłkę po wrzutce Edena Hazarda.

• Lukaku zdobywa korner dla Czerwonych Diabłów.

• Z dystansu uderza teraz Muhamed Besić, ale pewnie broni Courtois.

• Poważne starcie Lombaertsa z Ibiseviciem. Bośniak na murawie, a Lombaerts ma rozbity łuk brwiowy.

• Susic dośrodkowuje prosto w ręce Courtois.

• Zamieszanie w polu karnym Belgii kończy się stratą Pjanicia.

• Alderweireld blokuje centrę Medunjanina. Korner.

• Hazard! Skrzydłowy Chelsea znowu zabawił się na lewym skrzydle z Mujdzą, ale jego potężny strzał z ostrego kąta trafia prosto w Begovicia!

• Korner dla gospodarzy kończy się kontrą gości! Nainggolan z dystansu uderza jednak wysoko ponad poprzeczką!

• Dzeko uprzedzony w polu karnym przez Vertonghena. Rzut rożny dla gospodarzy.

• Hazard doskonale poradził sobie na lewym skrzydle z rywalem i wstrzelił piłkę przed bramkę, gdzie obrońcę uprzedził Origi, ale piętą nie zdołał zaskoczyć Begovicia!!!

• Przerwa w grze, bo sędziemu liniowemu zepsuła się chorągiewka.

• Odpowiedź Belgii. Po podaniu Hazarda zza pola karnego płasko uderza Defour, ale piłka nieznacznie mija bramkę Bośni!

• I już pierwsza akcja Bośni, ale Ibisević nie był w stanie celnie dograć piłki w pole karne do Dzeko.

• Zaczynamy mecz!

• Sędzią spotkania będzie Włoch Luca Banti. Kapitanami obu drużyn są Edin Dzeko (BiH) oraz Vincent Kompany (Belgia).

• Piłkarze już na murawie, czas na hymny narodowe.

• W innych meczach tej grupy, które rozpoczną się również o godzinie 20:45, Walia zagra z Cyprem a Andora z Izraelem.

• Rezerwowi Bośni i Hercegowiny: Fejzić, Dujković, Hajrović, Visca, Vranjes, Vrsajević, Kvesić, Cimirot, Prcić.

• Rezerwowi Belgii: Gillet, Mignolet, Chadli, Ciman, Dembele, Fellaini, Januzaj, Mertens, Pocognoli, Van Damme, Denayer, Ferreira-Carrasco.

• Obok prezentujemy składy wyjsciowe obu drużyn.

• Gospodarze tego spotkania w eliminacjach zanotowali prawdziwy falstart. Po swoim pierwszym w historii występie na mistrzostwach świata, Bośniacy przegrali u siebie z Cyprem 1:2 i tylko zremisowali z Walią 0:0. O Belgach na razie ciężko cokolwiek ciekawego powiedzieć, bowiem piłkarze Marca Wilmotsa wykonali tylko swój obowiązek, bijąc u siebie Andorę 6:0, a mecz w Bośni będzie dla nich dopiero drugim spotkaniem w grupie B.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu eliminacji do Euro 2016, w którym Bośnia i Hercegowina zmierzy się z Belgią.