Bośnia i Hercegowina

1

Irlandia

1

• Koniec meczu! Po bardzo słabym, niewyraźnym i w znacznym stopniu niewidocznym meczu Bośnia i Hercegowina remisuje z Irlandią 1:1. Rewanż w poniedziałek, a bliżej awansu są goście dzisiejszego meczu.

• A Biało-czerwoni pokonali w Warszawie Islandię 4:2. Bramki dla Polski strzelili w drugiej połowie Grosicki, Kapustka i dwa razy Lewandowski.

• Akcja gości bez powodzenia. Begović z "piątki".

• Faul Bośniaków w ataku. Jeszcze dwie minuty do końca.

• Felix Brych dolicza cztery minuty.

• Goście mądrze oddalają grę od własnej połowy. Niebawem dowiemy się o ile minut zostanie przedłużona druga odsłona.

• Z kolei w ekipie gospodarzy Izet Hajrović wchodzi za Senada Lulicia.

• Martin O'Neill reaguje - Aiden McGeady wchodzi za Robbiego Brady'ego.

• Vranjes oskrzydlił akcję prawą stroną i zagrał z niemal z linii koncowej w pole karne na wprost bramki. Tam czekał Dżeko, który odpowiednio dostawiając nogę doprowadza do remisu!

• REMIS, EDIN DŻEKO!!!

• Gospodarze rzucili się do ataku, ale zdołali wywalczyć rzut rożny. Słabe rozegranie i górą goście, którzy są bliscy dowiezienia bardzo korzystnego wyniku.

• Podanie na zapalenie płuc do Brady'ego w stronę pola karnego Bośni. Ten ograł rywala i uderzył zza zasłony w stronę bliższego słupka. Begović nie sięgnął piłki!

• GOL, ROBBIE BRADY!!!

• Ostatnie dziesięć minut spotkania. W Zenicy wyróżniają się jedynie bandy.

• Pjanić centruje z rzutu wolnego, ale Irlandczycy przechwytują piłkę. Na moment - Spahić dopada od bezpańskiej futbolówki turlającej się przed "szesnastką" gości i uderzył anemicznie w stronę bramki. Randolph broni.

• Dżeko fauluje w ofensywie. Randolph wznawia grę od rzutu wolnego w pobliżu własnej "szesnastki".

• Stały fragment gry. Bośniak (Pjanić) centruje, górą irlandzcy obrońcy.

• Milan Djurić zastępuje Edina Viske.

• Visca faulowany przez Wilsona na prawej stronie. Obrońca gości przez dłuższy nie czas nie chciał oddać piłkę.

• Płaskie zagranie Viski w pole karne na 5. metr do Ibisevicia. Szybszy był Randolph, który pewnie łapie piłkę.

• Nie jest źle w Zenicy. Lepiej też (nie mówić) BiH - Irlandia

• Marc Wilson wchodzi na murawę. Schodzi Stephen Ward, który na koncie żółtą kartkę

• Starcie Cocalicia z Murphym. Rzut wolny dla gospodarzy nie przyniósł żadnego zagrożenia.

• Przebojowa akcja McCleana lewą stroną. Minął dwóch rywali i przed trzecim za mocno wypuścił sobie piłkę czym ułatwił rywalowi w przerwaniu "szaleńczej" kontry.

• Odnoście poprzedniego wpisu - przypadkowo piłka trafiła w pole karne pod nogi Lulicia, który jednak przerwał pojedynek sam na sam z bramkarzem!

• Zrobiło się cieplej w polu karnym Irlandii! Zapędy gospodarzy zastopował Randolph udaną interwencją.

• James McClean wchodzi za Wesa Hoolahana.

• Vranjes w roli prawoskrzydłowego. Szarpnął kilka metrów i ożywili się kibice gospodarzy. W tym momencie zawodnik Legii stracił piłkę.

• Mgła w Zenicy utrudnia nie tylko grę, ale też relacjonowanie. Kto wie, czy spotkanie nie zostanie przerwane przed czasem.

• To była najlepsza okazja strzelecka Irlandczyków! Hendrick skacze do dośrodkowania i uderza głową z jedenastu metrów nad poprzeczką!

• Begović bez trudu łapie piłkę po strzale Hoolahana.

• Visca posyła dośrodkowanie w pole karne, ale radzi sobie obrona Irlandii.

• Stojan Vranjes pojawia się na murawie. Zastępuje Mensura Mujdzę.

• "Jak Państwo widzą, nic nie widać w tej mgle"

BiH - Irlandia

• Pjanić egzekwuje rzut wolny. Zagranie przed pole karne na rosłych napastników i po zgraniu przed bramkę piłkę łapie Randolph.

• Whelan strzela zza pola karnego daleko od bramki Bośni.

• Irlandczycy zaczęli.

• Wracamy na drugie trzy kwadranse. Chóralne śpiewy trwają w najlepsze - słychać m.in. The Fields of Atherny. Obie (niezmienione) jedenastki już na murawie, ale gęsta mgła może uniemożliwić rozpoczęcie i dalszy przebieg spotkania.

• Bośnia i Hercegowina - Irlandia. Garść statystyk (źr.: flashscore)

• 58% Posiadanie piłki 42%
    • 1/4 Strzały celne/niecelne 1/0
    • 7 Rzuty wolne 8
    • 2 Rzuty rożne 2
    • 2 Spalone 1
    • 1 Interwencje bramkarzy 1
  • Pierwsze trzy kwadranse nie stały na wysokim poziomie. "Na początku był chaos", potem... niewiele ciekawego. Irlandczycy czekali na swoje sytuacje, a Bośniacy próbowali, ale bez większego efektu. Najbliżej byli w 23. minucie, gdy Ibicević minimalnie spudłował po strzale z woleja.

• Atak pozycyjny Bośniaków na małej przestrzeni przed polem karnym gości. Piłka trafiła do Dżeko, którego strzał z półobrotu zostało zablokowane. Po chwili Felix Brych kończy pierwszą połowę - Bośnia i Hercegowina bezbramkowo remisuje z Irlandią w pierwszym spotkaniu barażowym o EURO 2016.

• Starcie Mujdzy z Clarkiem 25. metrów od bramki Irlandii. Bardziej ucierpiał zawodnik gospodarzy, ale sędzia pokazał, że to goście zaczną od rzutu wolnego.

• Zdaniem sędziego Hoolahan faulował Sunjicia.

• Randolph ratuje swój zespół przez rzutem rożnym. Bardziej napocił się w tej sytuacji niż przy strzałach Bośniaków.

• Płaskie zagranie Dżeko, który był na lewej stronie, w "16". Whelan zaasekurował i wybił piłkę jak najdalej.

• Przepychanki, głównie słowne, między Dżeko a Irlandczykami. Goście mają rzut rożny na prawej stronie, ponad 30 metrów od bramki. Po mocnej centrze Begović na raty chwyta piłkę.

• Atak Colemana z Hendrickiem prawą stroną. Ostatni z wymienionych nabił rywala i będzie rzut rożny.

• Kolejna płaskie zagranie Viski w pole karne. Lulić, Ibisević i Dżeko nie zdołali uderzyć z pola karnego w stronę bramki.

• Bramkarz Irlandii znowu w roli głównej. Bez trudu wyłapał piłkę po centrze z prawego skrzydła.

• Kontra Bośniaków! Mujdza popędził co sił w nogach prawa stroną i zacentrował w pole karne do wbiegającego Lulicia. Temu brakowało sporo by sięgnąć piłkę, ale akcję zamykał Zubanović. Uderzył głową w stronę bramki, ale zbyt anemicznie by pokonać Randolpha.

• Whelan centruje w pole karne. Górą Spiahić, który wyskoczył wyżej od Murphy'ego. To było łatwe, bo ten ostatni nawet nie oderwał się od murawy nawet na centymetr.

• Mujda chciał ostro dośrodkować w pole karne na rosłych napastników. Piłka skozłowała mu w ostatniej chwili i ostatecznie zagrał do "koszyczka" Randolpha.

• Lulić zagrywa płasko do Dżeko. Szybszy był Coleman, który wślizgiem zablokował strzał. Dobitka Ibisevicia do statystyk... niecelny strzał.

• Stephen Ward nieprzepisowo trzymał za koszulkę Viski przez kilka metrów. Sędzia bez wahania pokazał Irlandczykowi żółtą kartkę.

• Pierwszy raz od kilku minut zaatakowała Irlandia. Hendrick złapany w pułapkę ofsajdową.

• Ibisević strzelił z woleja po centrze z prawej strony. Piłka otarła się o boczną siatkę, ale część kibiców widziała ją od tej "właściwej" strony! Jęk zawodu w Zenicy!

• Po rzucie rożnym Ibisević pomagał sobie ręką w przyjmowaniu piłki i w walce o pozycję. To zagranie nie uszło uwadze arbitra.

• Świetne dośrodkowanie Mujdzy w pole karne i Ibisević przeciął powietrze, chcąc uderzyć nożycami. Piłka trafiła pod nogi Dżeko, ale uprzedził go Clark wybiciem na uwolnienie.

• Zagranie na bliższy słupek w stronę McCarthy'ego. Brakowało mu kilkunastu centymetrów by sięgnąć piłkę. Kilka chwil później fatalna strata Ibisevicia zapoczątkowała kontrę, którą chciał zamienić na "jedenastkę" Visca, ale sędzia nie nabrał się na jego "padolino".

• Pjanić musiał wrócić się do defensywy by przerwać akcję Irlandii. Potraktował Warda z "bara". Po rzucie wolnym goście zyskali korner.

• Clark sfaulował Ibisevicia 30 metrów od własnej bramki. Obrońca Irlandii przerwał groźnie zapowiadającą się kontrę.

• Zukanović trącił piłkę głową. Futbolówka wyszła na aut na wysokości pola karnego gości.

• Dobrze zapowiadała się akcja Bośniaków. Szybka gra z "klepki" i fatalne podanie przed "szesnastkę" do Dżeko. Po chwili Lulić wywalczył rzut rożny.

• Akcja Viski prawą i dogranie w stylu Łukasza Piszczka (od 4. minuty Polska przegrywa z Islandią) na 20. metr do Pjanicia. Ten opanował piłkę, po czym uderzył wysoko nad poprzeczką.

• Ostre wejście Hoolahana w nogi Pjanicia w kole środkowym. Gospodarze domagali się kartki dla rywala. Bezskutecznie.

• Dżeko w pojedynku biegowym z Keoghem na lewek stronie. Szybszy był jednak obrońca Irlandii, który jeszcze nabił napastnika AS Roma w taki sposób, że piłka wyszła poza linię końcową. Randolph z "piątki".

• Lulić dostał dobre podanie na lewej stronie od Zukanovicia, ale dał się złapać na spalonego.

• Chaotyczny początek w wykonaniu obu stron. Przeważa niedokładna gra - rzadko kiedy uda się wymienić kilka podań.

• Hendrick wbiegał w pole karne, ale podanie adresowane w jego stronę zostało przerwane. Irlandczycy mieli jednak aut na wysokości pola karnego gospodarzy. Po chwili ostre starcie w walce o piłkę między McCarthy'm a Ibiseviciem.

• Od razu do ataku rzucili się Bośniacy. Murphy musiał ratować sytuację faulem. Na jego szczęście sędzie nie zdecydował się tak szybko sięgać do kieszonki.

• Gwizdek sędziego i zaczęli gospodarze!

• ... i Bośniaków.

• Czas na hymny. Na początku gości...

• A już na murawę wychodzą obie "jedenastki" w asyście niemieckich sędziów.

• Przechodzimy jednak do teraźniejszości. Spora grupa kibiców z Zielonej Wyspy dotarła do Zenicy.

• Skrót jedynego meczu w historii Bośni i Irlandii:

• Obie drużyny zagrały ze sobą zaledwie raz. 26 maja 2012 r. górą byli Irlandczycy, którzy wygrali w meczu towarzyskim 1:0 z Bośniakami. Jedyną bramkę strzelił Long.

• 210 dni - "tylko" tyle czeka nas do Mistrzostw Europy na boiskach Francji. Czy zagrają tam Bośniacy czy Irlandczycy? Chociaż niebawem zacznie się pierwszy mecz obu ekip, ale zachęcam do pisania swoich typów kto awansuje i jakim wynikiem zakończy się to spotkanie.

• Stadion w Zenicy powstał w 1972 r. i może pomieścić 15292 kibiców (dane: soccerway). Ilu będzie dzisiaj obserwować to spotkanie. Stadion w Zenicy

źródło: panoramio.com by Josip Mandić

• Felixowi Brychowi będą na liniach pomagać Mark Borsch oraz Stefan Lupp. Sędzią technicznym jest za to Thorsten Schiffner.

• I rezerwowi Irlandii: Forde, Henderson - Arter, Christie, Doyle, GIbson, Judge, Keane, McClean, McGeady, Pearce, Wilson.

• Rezerwowi Bośni i Hercegowiny z dwoma przedstawicielami Ekstraklasy: Jasmin Burić, Sehić - Bicakcić, Djurić, Hadzić, Hajrović, Hodzić, Kolasinac, Medunjanin, Salihović, Susić, Stojan Vranjes

• Na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór.

• W drugiej parze barażowej o EURO 2016 zmierzą się ekipy o zbliżonym potencjale. Tym samym walka o awans na Mistrzostwa Europy rozgrywane we Francji może trwać do ostatniego gwizdka. Dzisiaj pierwsze starcie Bośni i Hercegowiny z grupowym rywalem Biało-czerwonych, Irlandią.

• Bośnia i Hercegowina - Irlandia LIVE!

Zapowiedź: Bośnia i Hercegowina - Irlandia LIVE! Grupowy rywal Polaków zaczyna walkę w barażach

Wczoraj odbył się pierwszy mecz barażowy, w którym Węgrzy pokonali Norwegów 1:0. Dziś przyszedł czas na starcie Bośni i Hercegowiny z Irlandią. Podopieczni Martina O'Neilla po porażce z biało-czerwonymi mają ostatnią szansę, aby zakwalifikować się na Euro 2016.