Boxing Kane! Świąteczna kolejka w cieniu napastnika Tottenhamu

PI
EAST NEWS
Kolejny Boxing Day za nami. Harry Kane strzelił trzy bramki i wyprzedził Lionela Messiego. Anglik z 56 strzelonymi bramkami został najlepszym strzelcem 2017 roku, przerywając wieloletnią dominację Cristiano Ronaldo i Argentyńczyka. W ośmiu spotkaniach padło 29 bramek.

Świąteczne granie rozpoczęło się od spotkania Tottenham - Southampton. Wszystkie oczy były skierowane na Harrego Kane'a, który miał szanse zostać najlepszym strzelcem w 2017 roku. Żeby wyprzedzić Lionela Messiego potrzebował dwóch trafień. Zadanie wykonał w pierwszej połowie, a po przerwie dołożył jedną bramkę i hattrickiem zakończył strzelanie w 2017 roku.

Sporo emocji i kontrowersji było w Bournemouth. Gospodarze stoczyli z West Hamem emocjonujące spotkanie, a remis drużynie Artura Boruca zapewnił w doliczonym czasie gry Callum Wilson. Jak pokazały powtórki bramka nie powinna być uznana, bowiem Anglik wpakował ręką piłkę do bramki.

Swoje zadanie wykonała Chelsea, która po bramkach Moraty i Alonso wygrała z Brighton 2:0. Remisem zakończyły się potyczki Huddersfield ze Stoke i Manchesteru United z Burnley. Na Old Trafford goście szybko objęli prowadzenie, a wynik podwyższył Steven Defour, który popisał się kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego. Losy spotkania odmienił Jesse Lingard, który pojawił się na boisku w drugiej połowie, strzelił dwie bramki i zapewnił United jeden punkt. Szczególnej urody była pierwsza bramka, która została strzelona piętką.

Serię czterech porażek z rzędu przerwał Watford. Podopieczni Marco Silvy okazali się lepsi od Leicester. West Brom przed własną publicznością bezbramkowo zremisował z Evertonem, który nie przegrał od ośmiu spotkań.

Ostatnie spotkanie odbyło się na Anfield Road. Niepokonany od dziesięciu ligowych spotkań Liverpool podejmował ostatnią w tabeli Swansea. Podopieczni Jürgen Kloppa odnieśli łatwe i wysokie zwycięstwo, a dwie bramki zdobił Roberto Firmino.

Jak tą kolejkę będą wspominać Polacy? Niezbyt dobrze. Jan Bednarek nie znalazł się w meczowej kadrze na mecz przeciwko Tottenhamowi, Artur Boruc cały mecz przeciwko West Hamowi przesiedział na ławce rezerwowych, Grzegorz Krychowiak pojawił się na boisku w 69. minucie, a Łukasz Fabiański rozegrał całe spotkanie przeciwko Liverpoolowi i wpuścił aż pięć bramek.