Bramka Klose dała Lazio zwycięstwo z Interem w hicie kolejki Serie A (ZDJĘCIA)

msz
W meczu na szczycie tabeli Serie A goniące liderujący Juventus Lazio Rzym pokonało 1:0 kolejną ekipę z grupy pościgowej, Inter Mediolan. Bramkę na wagę trzech punktów dla rzymian zdobył Miroslav Klose w 81. minucie spotkania.

Pierwsza połowa była nieciekawa, drużyny bały się otworzyć, bardziej skupiając się na sztywnym wypełnianiu założeń taktycznych.
Większe emocje zaczęły się w drugiej części spotkania. Mediolańczycy przejęli inicjatywę, piłka po ich strzałach 2 razy zatrzymywała się na słupku. Rzymianie nastawili się na kontry i po jednym z takich ataków, swoją 10. bramkę w sezonie zdobył Miroslav Klose.

Dzięki temu zwycięstwu Lazio zrównało się punktami, z trzecim w tabeli Napoli. Jednak Neapolitańczycy grają dopiero dziś z Bolonią. Inter natomiast pozostał wiceliderem, ale jeśli dzisiaj Juventus wygra z Atalantą, to powiększy swoją przewagę do 7 punktów.