Bramkarz obronił karnego. Tego samego. Trzy razy! [WIDEO]

Rafał Babraj
Rzut karny to nie taka łatwa sytuacja, jakby się zdawało...
Rzut karny to nie taka łatwa sytuacja, jakby się zdawało... Paweł Łacheta
Carlos Arias, bramkarz drużyny Oriente Petrolero, dokonał niemożliwego. Sędzia dwa razy nakazywał powtórzenie rzutu karnego, a golkiper za każdym razem okazywał się lepszy niż strzelec!

Obronić rzut karny to sztuka. Obronić dwa to niecodzienny wyczyn. Ale obronić trzy? To się nie zdarza... A jednak!

Drużyna Oriente Petrolero występująca w boliwijskiej ekstraklasie przegrywała z Universitario 1:0. Na domiar złego, w 62. minucie spotkania sędzia podyktował rzut karny, dając rywalom szansę na podwyższenie prowadzenia...

Neymar, Ramos, Terry... Najgorsze rzuty karne w historii! [WIDEO]

Jednak bramki Oriente Petrolero strzegł Carlos Arias. Golkiper najpierw obronił strzał Gabriela Diaza, lecz arbiter zarządził powtórkę. Nie ma problemu. Bramkarz obronił również drugą próbę. Ale sędzia ponownie wskazał na jedenastkę. Kibice zaczęli gwizdać, w piłkarzach zagotowała się krew, a do piłki podszedł tym razem Edgar Escalante. Jednak i jemu nie udało się pokonać Carlosa Ariasa!

Golkiper uratował swoją drużynę, która dziesięć minut później zdobyła wyrównującego gola!

Czarny kot na boisku. Dwie bramki w doliczonym czasie. Przypadek?