Bramki Bartosza Bidy i Sebastiana Kowalczyka. Czyste konto Radosława Majeckiego. Młodzieżowcy na boisku: 5. kolejka PKO Ekstraklasy [RAPORT]

Jacek Czaplewski
Radosław Majecki jest pewnym punktem Legii Warszawa
Radosław Majecki jest pewnym punktem Legii Warszawa Krzysztof Szymczak
PKO Ekstraklasa. Młodzieżowcy dali radę w 5. kolejce. Po golu strzelili Bartosz Bida (Jagiellonia Białystok) i Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin). Asystę zapisali Patryk Klimala (Jagiellonia) i Miłosz Szczepański (Raków Częstochowa), a czyste konto zachował Radosław Majecki (Legia Warszawa).

Występy młodzieżowców w 5. kolejce PKO Ekstraklasy
Arka Gdynia - Mateusz Młyński (rocznik 2001) - Przeciwko Lechowi Poznań zagrał do 62 minuty. Występ bez historii.
Kamil Antonik (rocznik 1998) - Wszedł za Młyńskiego i zepsuł okazję sam na sam z bramkarzem... Presja? Miejmy nadzieję, że tylko presja.

Cracovia - Sylwester Lusiusz (1999) - Prawie cały mecz ze Śląskiem Wrocław. Trener zmienił go bowiem w 88 minucie.
Daniel Pik (2000) - Wszedł na chwilę, za Lusiusza.

Górnik Zabrze - Przemysław Wiśniewski (1998) - Całe spotkanie z Rakowem Częstochowa. Jest "zero z tyłu", lecz ugrane i dużym nakładem sił i dzięki odrobinie szczęścia.
David Kopacz (1999) - Od początku, ale nie do końca. Do dorobku dopisał 45 minut.
Daniel Ściślak (2000) - Grał za Kopacza. Trochę rozruszał uśpione towarzystwo...

Jagiellonia Białystok - Bartosz Bida (2001) - 65 minut w meczu z Górnikiem Zabrze. Okrasił je golem - drugim w sezonie.
Patryk Klimala (1998) - Wszedł za Bidę i też wykorzystał szansę. Zapisał bowiem asystę:

Korona Kielce - Paweł Sokół (2000) - Całe spotkanie z Pogonią Szczecin. Nie miał nic do powiedzenia przy strzale Sebastiana Kowalczyka.

Lechia Gdańsk - Karol Fila (1998) - Cały mecz z Rakowem Częstochowa w Bełchatowie. Raczej z gatunku tych do zapomnienia.
Tomasz Makowski (1999) - Szybko dostał kartkę i już na drugą połowę nie wyszedł. Zmienił go Maciej Gajos.

Lech Poznań - Robert Gumny (1998) - Cały mecz z Arką Gdynia. Podobno upadł temat transferu do Celtiku Glasgow.
Kamil Jóźwiak (1998) - Również w pełnym wymiarze czasowym. Pod bramką zabrakło zimnej krwi.
Tymoteusz Puchacz (1999) - W 63 minucie zmienił Macieja Makuszewskiego. Miał jedną okazję na gola.
Paweł Tomczyk (1998) - W 76 minucie zastąpił Christiana Gytkjaera.

Legia Warszawa - Radosław Majecki (1999) - Zachował czyste konto z Zagłębiem Lubin.

ŁKS Łódź - Jan Sobociński (1999) - 90 minut z Wisłą Kraków. Tym razem się nie popisał o czym dobitnie świadczy końcowy wynik meczu.

Piast Gliwice - Sebastian Milewski (1998) - Całe spotkanie z Wisłą Płock. Nie wyróżnił się niczym szczególnym.
Dominik Steczyk (1999) - Tym razem wszedł minutę później niż poprzednio. W 72 minucie zmienił Piotra Parzyszka.

Pogoń Szczecin - Sebastian Kowalczyk (1998) - Ma pierwszego gola. W meczu z Koroną Kielce huknął nie do obrony, bo z lewej nogi w okienko.
Marcin Listkowski (1998) - Także od początku do końca. Nie rzucał się specjalnie w oczy.

Raków Częstochowa - Miłosz Szczepański (1998) - 80 minut z Lechią Gdańsk. Występ na plus, bo okraszony asystą.
Jakub Apolinarski (1999) - Zszedł w 90 minucie. Dostał żółtą kartkę.
Mcihał Skóraś (2000) - Zmienił Szczepańskiego. W protokole odnotowany jako ten z żółtą kartką.
Kamil Piątkowski (2000) - Witamy debiutanta! W 86 minucie zmienił Sebastiana Musiolika.

Śląsk Wrocław - Przemysław Płacheta (1998) - Cały mecz z Cracovią. Oczywiście na skrzydle. A przedtem wystąpił w Turbokozaku. Zobaczcie poniżej, jak mu poszło.
Adam Łyszczarz (1999) - Tydzień temu w 89 minucie zmienił Płachetę - teraz Michała Chrapka.

Wisła Płock - Damian Michalski (1998) - Chwilę przed zakończeniem meczu z Piastem Gliwice został zmieniony.
Olaf Nowak (1998) - Wszedł za Michalskiego. Za chwilę będzie jeszcze trudniej o skład? Do Mazowsza wybiera się ponoć kolejny młodzieżowiec - Maciej Ambrosiewicz z Górnika Zabrze.

Wisła Kraków - Kamil Wojtkowski (1998) - Niezły występ przeciw ŁKS-owi Łódź. Ale bez asysty i gola.
Aleksander Buksa (2003) - W 73 minucie zmienił Wojtkowskiego. Też dał radę. A przy okazji otrzymał pierwszą żółtą kartkę na tym poziomie.

Zagłębie Lubin - Łukasz Poręba (2000) - Z Legią Warszawa rozegrał tylko pierwszą połowę.
Patryk Szysz (1999) - Passa strzelecka przerwana przez... VAR. Do siatki bowiem trafił, ale system dopatrzył się minimalnego spalonego.
Bartosz Slisz (1999) - Dostał drugie 45 minuty. Zmienił Porębę.

Klasyfikacja kanadyjska młodzieżowców w PKO Ekstraklasie:
2 GOLE: Bartosz Bida (Jagiellonia Białystok), Patryk Szysz (Zagłębie Lubin).
1 GOLE, 1 ASYSTA: Patryk Klimala (Jagiellonia Białystok).
1 GOL: Kamil Jóźwiak (Lech Poznań), Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin), Łukasz Poręba (Zagłębie Lubin), Paweł Tomczyk (Lech Poznań).
1 ASYSTA: Miłosz Szczepański (Raków Częstochowa).

Czyste konta młodzieżowców w PKO Ekstraklasie:
2: Radosław Majecki (Legia Warszawa),
1: Paweł Sokół (Korona Kielce).

Obronione rzuty karne przez młodzieżowców w PKO Ekstraklasie:
1: Bartłomiej Żynel (Wisła Płock).

Kto jest młodzieżowcem?
Od sezonu 2019/20 każdy zespół PKO Ekstraklasy musi wystawić młodzieżowca w swoim składzie. Status młodzieżowca należy się graczom z obywatelstwem polskim, którzy w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie sezonu, kończą 22. rok życia oraz młodszym (w tym sezonie rocznik 1998 i młodsi).

Już raz się z nami pożegnał (oficjalnie!), ale wrócił. I potwierdził, że trzyma się dobrze. 36-letni Pawel Brożek pozamiatał w meczu Wisły Kraków - z ŁKS-em Łódź (4:0). Trafił bowiem dwukrotnie. Internauci wróżą mu jeszcze koronę króla strzelców... Zobaczcie, co jak jeszcze skomentowali wydarzenia z 5. kolejki.

Brożek - król strzelców sezonu 2047/48. Memy o 5. kolejce Ek...