Brawo Błękitni! Wielokrotny mistrz Polski przegrał w Stargardzie

Maurycy Brzykcy
Tadeusz Surma / Archiwum
Trzecie zwycięstwo przed własną publicznością odnieśli w sobotę piłkarze Błękitnych Stargard i odbili sobie porażkę przed tygodniem w Częstochowie. Pokonali w dobrym stylu Ruch Chorzów 3:1. Dwie bramki strzelił dla gospodarzy Piotr Kurbiel.

Po tym zwycięstwie Błękitni tracą już tylko cztery punkty do piątego miejsca. Z drugiej strony tylko sześć oczek dzieli ich od ostatniej pozycji. Walka w tym sezonie II ligi zapowiada się niezwykle ciekawie.

Nieszczęście jednego jest szczęściem drugiego. Z kontuzji kolana Przemysława Brzieziańskiego skorzystał Piotr Kurbiel. Zagrał w Błękitnych od 1. minuty i odwdzięczył się dwoma golami. Najpierw trafił pod poprzeczkę już w 7. minucie, w drugiej połowie wykorzystał okazję sam na sam. Dla gospodarzy w 1. połowie trafił jeszcze w ładny sposób Adrian Kwiatkowski.

W Ruchu zagrali dwaj byli zawodnicy Pogoni, Robert Obst i Michał Walski. Zagrał również Paweł Mandrysz syn Piotra - świetnego przed laty pomocnika i trenera Portowców.

31 października o godz. 14 Błękitni rozegrają zaległe spotkanie na własnym boisku z Radomiakiem Radom.

Błękitni Stargard - Ruch Chorzów 3:1 (2:1)
Bramki: Kurbiel 2 (7, 52), A. Kwiatkowski (17) - Bogusz (25).
Błękitni: Rzepecki - Patrzykąt, Baranowski, Ogrodowski, Rogala - M. Kwiatkowski (87 Włóka), Shimmura, Cywiński (80 Karmański), Starzycki (77 K. Orłowski), A. Kwiatkowski - Kurbiel (90 Ostrowski).
Ruch: Lech - Ďuriška, Obst, Kulejewski, Miahkow - Kowalski (64 Wdowik), Urbańczyk (46 Mandrysz), Walski, Bogusz, Podgórski (80 Nowakowski) - Kędziora (64 Balicki).
Żółte kartki: Cywiński - Walski.
Sędziował: Łukasz Karski (Słupsk).
Widzów: 600 (w tym 150 z Chorzowa).

Materiał oryginalny: Brawo Błękitni! Wielokrotny mistrz Polski przegrał w Stargardzie - Głos Szczeciński