Brazylia pewnie wygrała grupę i zmierza po olimpijskie złoto

Mateusz Wodecki
Brazylijczycy pewnie pokonali na St. James's Park Nową Zelandię 3-0 po bramkach Danilo, Damiao i Sandro. W drugim meczu tej grupy Egipt wygrał 3-1 z Białorusią i z drugiego miejsca w grupie również awansował do ćwierćfinału.

Canarinhos nie mieli najmniejszych problemów z pokonaniem Nowej Zelandii w swoim ostatnim grupowym meczu turnieju olimpijskiego. Przez cały mecz pewnie kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, czego dowodem były dwie bramki przed przerwą, Danilo oraz Damiao oraz jedna w drugiej połowie, autorstwa Sandro. Brazylijczykom nie przeszkodziła nawet czerwona kartka dla Alexa Sandro w 77. minucie. Ekipa "All Whites" zakończyła rozgrywki na ostatnim miejscu w grupie, z jednym punktem na koncie.

W drugim spotkaniu tej grupy, rozgrywanym równolegle w Glasgow, o awans do ćwierćfinału walczyły jedenastki Egiptu i Białorusi. Ostatecznie dające promocję drugie miejsce udało się wywalczyć "Faraonom", którzy po bramkach Salaha, Mohsena i kapitana Aboutreki wygrali 3-1. Honorową bramkę dla Białorusi zdobył Varankov.