Brazylia wygrała Copa America po 12 latach przerwy! W finale pokonała Peru

Piotr Szymański
Brazylia - Peru 2:1
Brazylia - Peru 2:1 East News
Copa America 2019. Brazylia triumfatorem Copa America po raz 9. w historii. W finale na Maracanie piłkarze prowadzeni przez Tite pokonali Peru (3:1). Oba zespoły spotkały się już w fazie grupowej, gdzie Canarinhos zdemolowali rywala 5:0.

Wynik finału otworzył w 15. minucie Everton, który dostawił nogę do świetnego dośrodkowania Gabriela Jesusa. W 44. minucie Peru niespodziewanie wywalczyło rzut karny, który na wyrównującą bramkę zamienił doświadczony Paolo Guerrero. Canarinhos odpowiedzieli błyskawicznie. Jeszcze przed przerwą piłkę w siatce umieścił Gabriel Jesus.

Bohater gospodarzy wyleciał jednak z boiska w 70. minucie, gdy... domagał się kartki dla Peruwiańczyka. Brazylia kontrolowała przebieg spotkania i podwyższyła prowadzenie w 90. minucie za sprawą Richarlisona. Rezerwowy z zimną krwią wykorzystał jedenastkę, a Maracana eksplodowała z radości.

Legia Warszawa transfery. Wszystkie TRANSFERY Legii Warszawa...