Brazylia1

3

Hiszpania1

0

• Puchar Konfederacji 2013 to już historia. Hiszpania może pocieszać się tylko tym, że nikt kto wygrał Puchar Konfederacji, nie wygrał Mistrzostw Świata. To już czas, aby się pożegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę, w imieniu swoim i kolegów, którzy mieli przyjemność pisania dla Was o tym turnieju :) Żeby nie było tak miło przypominam, że dzisiaj poniedziałek :) Za uwagę dziękuje Oktawian Jurkiewicz.

• Xavi, Ramos, Hiszpania XAVI JUŻ WIEDZIAŁ :)

• Statystyki po meczu. Hiszpania po prawej.
    0 Żółte kartki 2

• Oj będzie się jutro działo w Hiszpańskiej prasie. W Brazylii natomiast będą teraz jeszcze z większą ciekawością zerkać na zegar odliczający do Mistrzostw Świata.

• Już widzę te obrazki w internecie: Piłkarze Brazylii poszukiwani za gwałt na Hiszpanach. Fakt jest taki, że Brazylia to pierwsza nacja, która zdobywa Puchar Konfederacji trzeci raz z rzędu.

• KONIEC! Brazylia z Pucharem Konfederacji! Fantastyczny mecz Canarinhos! Luiz wznosi modły, Neymar pogratulował Inieście. To będzie długa noc na ulicach Rio de Janeiro.

• Doliczone zostały dwie minuty.

• Hernanes zastępuje, no przepraszam, nie mogę się powstrzymać - byłego gracza ŁKS Łódź - Paulinho. :)

• DAVID VILLA! Znakomity strzał na długi słupek, ale obrona Julio Cesara składa ręce same do oklasków!

• Ofensywnie próbował Marcelo, ale po dobrej akcji i strzale Jo, Iker Casillas uratował znakomicie swój zespół.

• Z ciekawostek. Czerwona kartka Pique była jego pierwszą w reprezentacji Hiszpanii z ósmą w karierze. 6 w Barcelonie, 1 w Zaragozie i 1 w Hiszpanii.

• Jo za Freda. Maracana szaleje. Przy okazji wspomnę, że po czerwonej kartce Pique stadion skandował "Shakira! Shakira!"

• Na boisku zobaczymy za moment Jo. Kogo zastąpi?

• Po czerwonej kartce Pique w obronie zmuszony jest grać Busquets. Zdarzało mu się to już w Barcelonie, ale królem defensywy na pewno nie jest. To fenomenalny pivote (tak w Hiszpanii określa się defensywnego pomocnika) ale na pewno nie obrońca.

• Dzisiaj już na pewno nie zobaczymy wielkiej Hiszpanii. Piszę to z pełną odpowiedzialnością. Hiszpania się dzisiaj kończy. Ale tylko dzisiaj. Przypominam, że to wciąż są mistrzowie Świata i Europy.

• Doczekaliśmy się zmiany w Brazylii. Zejdzie Hulk, którego trochę mało było w tym meczu. Za niego Jadson.

• Neymar uderzył z rzutu wolnego, ale tuż nad bramką. Piłka zdołała zahaczyć o górną siatkę opadając.

• To jest czerwień. Pique brzydko potraktował nowego klubowego kolegę. Kamery od razu znalazły na stadionie Shakirę. Minę miała smutną. Ale na pewno wśród naszych czytelników jest rząd panów oferujących pocieszenie :)

• Neymar bardzo brzydko faulowany przez Pique! To musi być czerwień!

• Wydaje mi się, że Hiszpania za bardzo próbuje grać wszystko przez środek. Nie jestem taktykiem, ale uważam, że za mało wykorzystują szybkiego Jordiego Albę.

• Hiszpania powraca do swojego starego stylu, czyli to nachalnego przetrzymywania piłki. 40 metrów od bramki to działa, ale im bliżej tym większe kłopoty. Defensorzy Brazylii ustawiają się bezbłędnie i odbierają piłkę jak profesorzy.

• Schodzi Torres a w jego miejsce David Villa. To to tyle ze zmian Hiszpanii. Trener del Bosque musi się teraz modlić, żeby nikt przez 30 minut nie miał problemów ze zdrowiem.

• ZMARNOWANY KARNY RAMOSA

• BRAMKA NA 3:0

• Ramos... Ech. No cóż ja tu mogę napisać. Przestrzelił, po prostu. Hiszpania traci już chyba wszystkie nadzieje.

• Ramos VS Cesar!

• RZUT KARNY DLA HISZPANII! Moc Jesusa zaczyna działać i Marcelo z nerwów go faulował.

• Jak nie idzie to trzeba do samego Jesusa dzwonić. Okazało się, że ma chwilę i może pomóc biednej Hiszpanii. A tak poważnie to Jesus Navas za Juana Matę.

• No i proszę. Fred znakomicie rozpoczyna po raz drugi! Pierwsza akcja i GOL! Czyżby to był już koniec Hiszpanii? Wszystko rozpoczęło się od dobrego podania Hulka, piłka przelatując przez Neymara trafiła do Freda, a ten świetnym strzałem chyba pogrąża już Hiszpanię. A na pewno podcina jej skrzydła na początku drugiej części meczu.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! FRED!

• I wracamy. Aż mam ciarki na myśl o tym co tu się może stać w drugiej połowie. Jeżeli Brazylijczycy zwolnią, to Hiszpanie bez zawahania odwrócą losy tego meczu. Jestem pewien, ze ich na to stać. Dlatego ważne jest to w jakim nastawieniu wyjdą Brazylijczycy .

• I to o czym pisałem. Arbeloa zdecydowanie najsłabszy na boisku. Vicente del Bosque w pełni się ze mną zgodził i postawił na Azpilicuetę.

• *Pisząc o 15 bramkach Neymara i 14 Ronaldo chodziło mi oczywiście o bramki w JEDNYM SEZONIE. Przepraszam za pomyłkę :)

• Oj wiele słów podsumowanie przede mną. Dla tych co nie lubią czytać w jednym słowie: WOW! A teraz dla reszty: Zacznę nieco od końca. Od Neymara. Strzelił wspaniałą bramkę, która otworzyła mu drogę do zostania legendą. Nie, nie przesadzam. Jest teraz pierwszym Brazylijczykiem, który zdobył 15 bramek dla swojego kraju i pobił tym samym samego Ronaldo, który miał 14 trafień. Niesamowite, prawda? Dodatkowo jego bilans na tym turnieju również robi wrażenie. 4 bramki w 5 meczach. Odchodząc od Neymara - Brazylia gra swoje i to widać. Prowadzą grę i to z rywalem, którego bardzo ciężko jest zdominować. Duże brawa również dla Luiza, za interwencję przy strzale Pedro. Coś wspaniałego. Kto wie jak potoczyłby się dalej ten mecz? Wysoce prawdopodobne, że byłoby teraz 1:1. Trzeba również powiedzieć kilka gorzkich słów. Alvaro Arbeloa gra tak słabo, że powinien być zdjęty od razu. Ale umówmy się, jeżeli ktoś teraz dochodzi do tego, że Arbeloa gra słabo to spóźnił się o kilka lat...

• I BRAMKA NEYMARA

• GOL FREDA NA 1:0

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY! Uff. Można odetchnąć. Ależ tempo tego spotkania.

• Nie mam pytań drodzy Państwo. Brazylia pokochała tego chłopaka już dawno. W Europie trochę się uśmiechali, że jak będzie miał przed sobą mocniejszych rywali to nie da rady. A teraz strzela Hiszpanii bramkę w finale prestiżowych rozgrywek. Znakomicie piłkę do Neymara zagrał Oscar. Młody gwiazdor stanął oko w oko z Casillasem i huknął pod poprzeczkę aż miło. Święto na Maracanie trwa!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! NEYMAR! TONIE W UŚCISKACH KIBICÓW!

• DAVID LUIZ! DAVID LUIZ! DAVID LUIZ! Żałuj pan, panie Mourinho, że go nie chcesz! Co tu się stało! Znakomite podanie Maty do Pedro i ten wyszedł na sam na sam. Duży błąd krycia Brazylii. Oddał świetny strzał i kiedy już, jak chyba wszyscy, widziałem tę piłkę w siatce, David Luiz wślizgiem wybił ją z niemal samej linii. Cała Maracana skanduje teraz jego nazwisko!

• Kolejny rzut oka na statystyki. Zwróćcie uwagę na posiadanie piłki, które Hiszpania powoli przesuwa na swoją korzyść. Brazylia tradycyjnie po lewej.
    14 Faule 7

• Neymar porwał się sam na trzech piłkarzy Hiszpanii. Nie miał w sumie wyjścia bo znalazł się tam po długim podaniu. Nie dał sobie jednak rady, ale oczywiście przy stracie piłki musiał się przewrócić. Uspokajam - faulu nie było, wiatr zawiał mocniej :)

• FRED! GOL! NIE MA! Ależ podanie Neymara! Ale od początku. Neymar znakomitym podaniem uruchomił Freda, który znalazł się tuż przed Casillasem. Kapitalnie jednak Iker wybronił to uderzenie na siłę! Fred ma powody by pluć sobie w brodę.

• Pisałem przed tym meczem, że to może być duży stres i przeżycie dla sędziego - bo to dla niego pierwszy tak ważny mecz. Jak na razie ma jednak bardzo trudne zadanie. Na boisku wciąż dochodzi do różnych spięć, kopnięć i innych trudnych sytuacji. To dla niego prawdziwy test!

• Jednak siła! Hulk przyłożył aż miło, ale chyba ciut za bardzo się odchylił i piłka poleciała wysoko, wysoko nad bramką.

• Nie ma żadnych wątpliwości. Żółta kartka. Piłka już stoi ok. metr przed polem karnym. Kto się podejmie. Naradza się Neymar z Hulkiem. Technika czy siła?

• Ramos fauluje tuz przed polem karnym! Będzie groźnie! Jaka kara dla Ramosa?

• Fred mógł w bardzo łatwy sposób stworzyć zagrożenie. Ma jednak przed sobą klasowych obrońców. W każdym bądź razie próbował przerzucić piłkę nad graczami Hiszpanii i podać wprost do wbiegającego Oscara

0 Żółte kartki 1

• Iniesta ze znacznej odległości, ok. 25 metrów, ale Cesar zdołał wybronić to uderzenie, parując je na rzut rożny.

• Alvaro Arbeloa ukarany żółtą kartką za wspomniany faul za Neymarze. Sędziowie się naradzili i ustalili środek. Wyobraziłem sobie szybko taką sytuację, że jeden z liniowych mówi "Paaanie, nic nie było", drugi się wtrąca "Przecież na czerwoną!". No i sędzia główny rozstrzygnął "Dobra chłopy. Kompromis. Dam żółtą" A tak poważnie to bardzo dziwna decyzja, bo jak był faul to powinna być czerwona

• Oj, gorąco nam się robi! Na sam na sam z Casillasem wychodził Neymar, ale Arbeloa go powtrzymał. Jak się okazało po powtórkach nie było to czyste. Sędzia jednak puścił grę, a mógł piłkarza Królewskich wysłać prosto do szatni!

• Przed momentem spore kłopoty miał Iker Casillas, który za daleko wyszedł z bramki i mógł puścić mocny strzał Hulka, który w pore dostrzegł złe ustawienie bramkarza. Iker palcami dosłownie wyciągnął futbolówkę i odbiła się ona od poprzeczki!

• Brazylia próbuje teraz dłużej utrzymywać się przy piłce, ale widać, że to nie ten styl i od razu ciągnie do przodu wszystkich.

• Przed momentem jeden z piłkarzy Brazylii lekko "smyrnął" piłkę ręką w polu karnym. Bez powtórki nie dało się jednak tego dostrzec. Pedro oczywiście dostrzegł i sygnalizował z murawy, ale sędzia pozostał niewzruszony.

• Oscar! Dostał piłkę zagraną piętą od Freda na ok. 12 metrze i spudłował! A mogło być już 2:0

• Bardzo się cieszę, że ta bramka padła tak szybko. Nie dlatego, że kibicuję Brazylii, ale dla tego, że Hiszpania poderwała się teraz do ataku z niesamowitą agresją. Nie klepią piłki bezcelowo tylko prą do przodu. Dlatego ten mecz będzie świetnym widowiskiem.

• Hiszpania wygra w meczu 2:2 w rzutach karnych 5:4 Braki dla Hiszpani Torres 25 i Mata 48 Bramki dla Brazyli Neymar 9 i Fred 89

Przykro mi Krzysztof, ale z golem Freda pomyliłeś się o 88 minut :) Może reszta wpadnie? :)

• Tak jak napisałem, to od początku nie jest nudny mecz! Fred jakimś cudem w tym zamieszaniu wbił piłkę do bramki. Dobrze piłkę dośrodkował Hulk z prawej strony i po wspomnianym zamieszaniu Fred pokazał, że trzeźwo myśli i szybko zareagował.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! FRED!

• Wymarzony finał właśnie się rozpoczął! To nie może być nudny mecz!

• Melodia hymnu już dawno ucichła a stadion nadal śpiewał razem z piłkarzami. Piękna scena!

• Piłkarze już są na boisku i grane są hymny obu reprezentacji. Najpierw "Marcha Real" czyli hymn Hiszpanii a zaraz po nim "Hino Nacional Brasileiro" czyli po prostu... Hymn Narodowy Brazylii :)

• Ok, ostatnie minuty przed startem tego długo oczekiwanego pojedynku. Jakie są wasze typy? Najciekawsze wrzucę do relacji. Liczę na konkretne wyniki, strzelców i minuty :) Może akurat wam się uda. Osobiście stawiam na 3:3 do 90 minuty. Trzy gole Casillasa i trzy Cesara ;)

• Kibice reprezentacji Brazylii

• W studio TVP padło właśnie zdanie, że "Trwa głosowanie na najlepszego piłkarza meczu..." Nie za wcześnie czasem? :)

• Hiszpania - Brazylia to nie jest widowisko, które oglądamy zbyt często. Ostatni mecz to starcie towarzyskie, które odbyło się w 1999 rok i zakończyło się bezbramkowym remisem. Przedtem mecz odbył się w roku 1990 i również był to mecz towarzyski, ale tym razem Hiszpania zlała Brazylię 3:0. Dosyć często zespoły grały ze sobą na Mistrzostwach Świata. Takie pojedynki odbyły się na turniejach w roku 1986, 1978, 1962, 1950 i 1934. W tych pojedynkach Brazylijczycy wygrywali trzykrotnie, raz wygrała La Furia Roja i jeden raz padł remis. Bilans bramkowy: 10:5 z przewagą Brazylii.

• Ze statystyk, które mam przed oczami, a sięgają 2006 roku, Bjoern Kuipers nie sędziował nigdy meczu ani Brazylii ani Hiszpanii. To jest nawet jego pierwszy tak ważny turniej w karierze. Na pewno też w jakiś sposób to przeżywa :)

• Jeżeli macie jeszcze ochotę na krótką lekturę przed tym spotkaniem to zachęcam do przeczytania zapowiedzi tego spotkania: *KLIK* , oraz krótkiego opisu składów, które obaj selekcjonerzy wybrali na ten mecz: *KLIK*

• Dzisiejszy finał odbędzie się na mieszczącym 78 838 osób stadionie Maracana. Podobno w czasie finału Brazylia - Urugwaj w 1950 roku zmieściło się tam niemal 200 tysięcy osób! Z tym meczem wiąże się kilka ciekawych historii, bowiem na medalach przed tym spotkaniem wygrawerowano nazwiska brazylijskich piłkarzy a jak się okazało finał wygrał Urugwaj. I właśnie te niemal 200 tysięcy osób obserwowało największą porażkę swojej reprezentacji w historii. Urugwajczycy dostali swoje medale dopiero kilka tygodni później. To nie była jednak jedyna wpadka. Dziennik "Cruzeiro" rano w dniu finałowego meczu podstawił rząd sportowych aut ufundowanych dla "zwycięskiej" reprezentacji Brazylii. Z ciekawostek dotyczących nazwy - stadion o przydomku Marakana znajduje się w Belgradzie, ale chodzą słuchy, że w każdym mieście w Polsce znajduje się stadion o takim przydomku :)

• Do meczu pozostała nieco ponad godzina, więc możemy startować z relacją LIVE! Składy już znamy! "Wymarzony finał", takie nagłówki w prasie i w internecie można było dzisiaj spotkać. Ogromne emocje przed tym spotkaniem i wiele pytań, na które poznamy odpowiedź już niebawem. Czy Neymar błyśnie przeciwko mocnemu rywalowi? Czy Hiszpania jest w formie przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata? Najważniejsze z nich to jednak: Kto dzisiaj wygra? Na ten - mam nadzieję - niezapomniany spektakl zaprasza Oktawian Jurkiewicz.