Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1 - 1 Arka Gdynia

Bruk-Bet Termalica Nieciecza

1

Arka Gdynia

1

• Bartosz Ława w pomeczowym wywiadzie przyznał, że Arka jest zadowolona z 1 punktu zdobytego na trudnym terenie w Niecieczy. Słowa zawodnika z Gdynii potwierdza przebieg meczu, z którego Termalika miała więcej sytuacji bramkowych oraz statystyki, które również wypadają lepiej na korzyść gospodarzy. Dobrze zagrali dziś Plizga oraz Jarecki, oraz Miszczuk po stronie gości. Po słabej pierwszej połowie wybronił się również Janeczko, który w drugiej odsłonie zaliczył kilka bardzo dobrych zagrań. Za śledzenie dzisiejszej relacji serdecznie dziękuje Maciej Popko.

• Chwilę później arbiter gwiżdże po raz ostatni.

• ... i dla Janeczki.

• W końcówce jeszcze po żółtej kartce dla Janeczki i Ławy za spięcie przy linii bocznej.

• Arka w krótkim czasie oddała 3-4 strzały, ale wszystkie zbyt słabe by zaskoczyć obrońców, a tym bardziej bramkarza gospodarzy.

• Teraz również dyskusyjny rzut wolny sprzed boku pola karnego po odgwizdanym faulu Sołdeckiego na Warcholaku. Szczęścia próbował Marcus, ale Nowak wybija na korner.

• Arbiter Sebastian Jarzębak chyba sam nie wie, co teraz wyczynił. Foszmańczyk zastawiał piłkę, został lekko popchnięty przez atakującego z tyłu Sobieraja, sędzia użył gwizdka, Sobieraj zaczął machać rękami, więc... arbiter podyktował rzut wolny dla Arki.

• Marcus bardzo dobrze wyszedł z piłką z własnej połowy, przeniósł ciężar gry na lewą stronę, tam dobrze odnalazł się Warcholak, który przesadził z siłą przy próbie dośrodkowania z bliskiej odległości.

• Jareckiemu udaje się dośrodkować z lewej strony pola karnego, nikt nie spodziewał się jednak piłki odchodzącej od bramki. Po chwili przy piłce znalazł się jednak Janeczko, który z trudnej pozycji odchylił się nieco i w efekcie strzelił wysoko nad poprzeczką.

• Ostatnia zmiana w meczu. Na boisku melduje się Drozdowicz, zmieniając Paluchowskiego.

• Ależ świetna akcja w wykonaniu Termaliki. Paluchowski dobrze rozegrał na prawą stronę do Janeczki, który podprowadził piłkę i zagrał znakomicie z wyczuciem do Fryca, Fryc półgórnym podaniem obsługuje w polu karnym Plizgę, który szczupakiem strzela czysto, w kierunki bliższego słupka, ale znów dobrze broni Miszczuk. Dobijać próbował jeszcze Paluchowski, ale zrobił to bardzo niedobrze.

• ...oraz Kaczmarczyk za Plevę.

• Nastąpiły zmiany w obu ekipach. Nalepa zmienia Rzuchowskiego...

• Plizga znalazł się w dobrej sytuacji do dośrodkowania z lewej strony pola karnego, ale był zmuszony poczekać na nadbiegających dopiero partnerów.

• Sobieraj na pełnym spokoju przyjął teraz stykową piłkę, czym zmylił nacierających napastników Termaliki.

• Miszczuk nerwowo wybija teraz ze skraju pola karnego, piłka nie poszybowała daleko i trafiła pod nogi Plizgi, który bez zastanowienia spróbował zaskoczyć Miszczuka z dystansu, jednak z 35 metrów pocelował nieco obok bramki.

• Foszmańczyk dobrze pokazuje się teraz do dynamicznego rozgrywania akcji na połowie Arki. Póki co gospodarzom przyniosło to rzut rożny.

• Druga zmiana w Arce. Karłowicz w miejsce Abbotta.

• Janeczko bardzo dobrze zachował się teraz w polu karnym. Przyjął piłkę stojąc tyłem do bramki, jednocześnie przygotowując ją sobie do strzału, obrócił się i lewą nogą uderzył wprost w okienko bramki Miszczuka, lecz zachowanie golkipera Arki jeszcze lepsze, niż strzelającego - wyciągnął się jak struna i wybił piłkę na korner.

• Kolejna kartka, tym razem dla Sobieraja

• Pierwsza kartka dla arkowców, a ukarany indywidualnie został Marcjanik za faul na wychodzącym z kontrą Plizdze.

• Otrzymaliśmy właśnie informację, iż Jakub Biskup narzekał na uraz łydki

• Drugą odsłonę rozpoczynają gospodarze!

• W przerwie meczu zmiana także w ekipie Arki. Wojowski zmienia Renusza.

• Chwile po tym wydarzeniu arbiter główny kończy pierwszą część spotkania.

• Ława z rzutu wolnego, nieudana próba pułapki ofsajdowej obrońców Termaliki i Marcjanik płaskim strzałem w kierunku bliższego słupka strzela gola do szatni.

• ARKA WYRÓWNUJE W DOLICZONYM CZASIE GRY! 1:1 !!

• Paluchowski dobrze przyjął górną piłkę i odegrał do prawej strony do Fryca, ten silnie wrzuca w pole karne, źle ustawiony Stolc próbuje wybijać instynktownie piętą ale robi to na tyle niefortunnie, że piłka trafia pod nogi Plizgi, który bez namysłu strzela z powietrza, a Miszczuk nie nadąża z interwencją!

• GOOOOL!! 1:0 DLA TERMALIKI!!

• Pierwsze dobre zagranie Janeczki w dzisiejszym meczu. Jego dośrodkowanie do wbiegającego w pole karne Paluchowskiego nieco za mocne, a samemu napastnikowi Termaliki nie udało się sięgnąć piłki mimo pozycji rodem z kung fu.

• Utykającego Biskupa zmienia Foszmańczyk

• Żółtko dla Foszmańczyka

• Sołdecki "czyści" teraz dwa dośrodkowania w wykonaniu arkowców. Tymczasem trener Mandrysz przeprowadza zmianę...

• Żółtą kartką ukarany Dalibor Pleva. Faulował on wychodzącego z kontrą Ławę.

• Niedokładny przerzut Janeczki w kierunku Jareckiego, który był przede wszystkim nieprawidłową decyzją. Od autu rozpoczną arkowcy. Janeczko nie wyrasta póki co na piłkarza meczu, a wręcz odwrotnie.

• Z chmur zebranych nad Niecieczą zaczyna padać deszcz.

• Swoją firmową przekładankę zaprezentował teraz Renusz, ale jego dośrodkowanie spadło prosto na głowę stopera Termaliki.

• Jarecki forsuje lewą stroną, minął już dwóch rywali na szybkości, otworzył sobie całkiem szeroki kąt do strzału, przytomnie przymierzył w kierunku krótszego słupka, gdzie nieco przestrzeni zostawił Miszczuk, lecz... próba uderzenia zbyt lekka, by zaskoczyć bramkarza gości.

• Rzut rożny dla Słoników, sprzed pola karnego z woleja strzela Plizga, piłka zatrzymuje się na ciele Sobieraja, gospodarze sugerują zagranie ręką, jednak arbiter nie decyduje się na odgwizdanie jedenastki.

• Jarecki wygrywa pojedynek bark w bark z Rzuchowskim, przerywając akcję Arki na prawym skrzydle.

• Gospodarze powinni teraz wyjść na prowadzenie! Plizga do Paluchowskiego, który ustawiony centralnie przed bramką dokłada stopę, lecz piłka odbija się też od nóg obrońcy i koziołkującą przed linią bramkową futbolówkę wybijają obrońcy!

• Po chwili pierwszy zalążek akcji bramkowej Termaliki. Jarecki dośrodkowuje z lewej strony między linię obrony, a bramkarza, a Paluchowskiemu zabrakło kilku kroczków do przecięcia tej wrzutki.

• Rzuchowski szukał Abbotta podaniem na plecy obrońców, ale jego zagranie nie spotkało się ze zrozumieniem kolegi. Gospodarze szanują piłkę na własnej połowie

• Renusz faulowany przez Janeczkę. Goście staną przed pierwszą szansą na dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry.

• Pleva ucierpiał teraz w twardym starciu w powietrzu z Abbottem. Nieustępliwie od samego początku napastnik Arki.

• Termalica na pomarańczowo,Arka na żółtko-niebiesko. Goście od środka i rozpoczynamy pierwszy sobotni, pierwszoligowy mecz!

• Termalica zajmuje obecnie 3. miejsce z 47 punktami na koncie. Arka plasuje się na 7. miejscu z 34 oczkami.

• Witamy serdecznie w Wielką Sobotę. Po poświeceniu koszyczków można pozwolić sobie na dawkę sportowych emocji. W tym celu zapraszamy do śledzenia dzisiejszych pierwszoligowych relacji.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANA TERMALICA BRUK-BET NIECIECZA - ARKA GDYNIA

Termalica - Okocimski Brzesko 4:0

Świąteczną, 24. kolejkę 1. ligi rozpoczniemy w Niecieczy, gdzie Termalica zmierzy się z Arką Gdynia. Popularne „Słoniki” nie mogą mówić o szczęściu w ostatnim czasie, bowiem niedługo po wznowieniu rozgrywek po przerwie zimowej stracili pozycję lidera na rzecz Zagłębia Lubin. Na ten moment piłkarze Piotra Mandrysza zajmują trzecie miejsce, mając na koncie tyle samo punktów co Wisła Płock.

Termalica będzie mogła zrehabilitować się kibicom za ubiegłotygodniową porażkę z GKS-em Tychy w sobotnim meczu z Arką. Gdyńska drużyna utrzymuje wiosną dobrą passę, nie przegrała jeszcze żadnego spotkania, jednak po dwóch wysokich zwycięstwach z zespołami z Tych i Olsztyna, zanotowała dwa bezbramkowe remisy.