Bruk-Bet Termalica - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Nie potknąć się w Niecieczy

1

Lechia Gdańsk

3

• Koniec meczu. Lechia Gdańsk jako przedostatnia melduje się w ćwierćfinale Pucharu Polski po pokonaniu Bruk-Bet Termaliki 3:1

• Przejmuje on piłkę po ogromnym błędzie Mateusza Kupczaka i po "objechaniu" bramkarza kieruje piłkę do pustej bramki!

• RAFAŁ WOLSKI USTALA WYNIK SPOTKANIA

• Arni Vilhjalmsson ruszył do "lagi" na prawym skrzydle. Nie zdążył - piłka wyszła poza linię końcową.

• Walka w narożniku LUkasa Haraslina z Przemysławem Szarkiem. Najbardziej ucierpiała... chorągiewka.

• Kontra "Słoników" zastopowana przez Joao Nunesa. Skutecznie przyblokował szarżującego Michała Skórasia pozwalając piłce doturlać się do bramkarza.

• Tomasz Musiał dolicza 7 minut do drugiej połowy.

• Korner dla Bruk-Betu nie przynosi zagrożenia. Tylko że Michał Kupczak i Jarosław Kubicki również zderzyli się głowami. Pomocnik Lechii nie podnosi się z murawy.

• Już wszystko w porządku.

Michał Skóraś na murawie za Patrika Misaka, strzelca (na razie?) jedynego gola dla gospodarzy.

• Michał Leżoń odbija piłkę po centrostrzale Filipa Mladenovicia.

Bramkarz Bruk-Betu i Steven Vitocira zderzyli się głowami. Obaj są opatrywani

• Nie ma trzeciego gola dla Lechii. Uderzenie Lukasa Haraslina z pola karnego blokuje Przemysław Szarek. Po kornerze jest rzut wolny tuż przy linii bocznej "szesnastki".

• Rafał Wolski zastępuje Jakuba Araka.

• Znowu zaostrzyło się to spotkanie. Seria przewinień z obu stron "szarpie" grę.

• Flavio Paixao uderza z prawej strony pola karnego w stronę dalszego rogu. Za słabo "podkręcił" i piłka wychodzi poza linii końcowej.

• Michał Leżoń pewnie piąstkuje po centrostrzale Filipa Mladenovicia z rzutu rożnego.

• Jacek Kiełb nie może się "wstrzelić". Posyła piłkę obok bramki Dusana Kuciaka.

• "Żółtko" na koncie Vlastimira Jovanovicia.

• Bartosz Szeliga dobrze podłączył się do akcji skrzydłem, b niemal z linii końcowej posłać piłkę na dalszy słupek. Tam stał jak słup soli Joao Nunes, co wykorzystał Patrik Misak. Uderza głową z kilku metrów tuż przy słupku!

• TERMALICA ŁAPIE KONTAKT! PATRIK MISAK!!!

• Flavio Paixao na murawie. W stronę ławki udaje się Karol FIla.

Portugalczyk już szykował się do wejścia kilka minut temu, ale "akurat" na listę strzelców wpisał się Tomasz Makowski.

• Wymuszona zmiana w ekipie gospodarzy. Roman Gergel przy sprincie doznał urazu mięśniowego. Zatem na murawie jest już Arni Vihjalmsson.

• Już wiemy - gol Tomasza Makowskiego zostaje uznany!

• Przed "wyrokiem" zmiana - Vlastimir Jovanović za Florina Purece.

• Pomocnik Lechii dopada do odbitej piłki na 25. metrze i uderza płasko tuż przy lewym słupku!

Jeszcze sędzia korzysta z VAR-u, bowiem na linii strzału był Joao Nunes, który zasłonił pole gry Michałowi Leżoniowi.

• LECHIA PODWYŻSZA PROWADZENIE! TOMASZ MAKOWSKI!!!

• Niepotrzebnie zaostrza się nam to spotkanie. Żółta kartka na koncie Artema Putiwcewa za faul na Karolu Fili.

• PIOTR WLAZŁO DOSTAJE DRUGĄ ŻÓŁTĄ KARTKĘ I W KONSEKWENCJI CZERWONĄ!!!

Mizerne padolino pomocnika Bruk-Betu w polu karnym gdańszczan. Sędzia od razu wyciągnął żółty kartonik, a po chwili czerwony!

• DUSAN KUCIAK!!! CO ZA PARADA!!!

Po rzucie rożnym Roman Gergel uderza raz, ale został zablokowany. Dobitkę z linii bramkowej odbija bramkarz Lechii!

• Lukas Haraslin zmienia Konrada Michalaka. "Dyskretny" występ reprezentanta polskiej młodzieżówki.

• Bardzo złe wybicie Dusana Kuciaka. Dostaje piłkę na 25. metrze i chciał od razu uderzyć na pustą bramkę. Pomylił się o kilka metrów.

• W odpowiedzi atak Jakuba Araka. Jego uderzenie z ok. narożnika pola bramkowego w ostatniej chwili zablokował Artem Putiwcew. Rzut rożny nie przynosi zagrożenia.

• Źle rozegrany rzut rożny przez Filipa Mladenovicia zapoczątkował kontrę "Słoników". Skończyła się ona kilka metrów za linią środkową.

• Piotr Wlazło został upomniany żółtą kartką za faul na Jakubie Araku.

• Konrad Michalak włożył za dużo siły w dośrodkowanie. Ostatecznie grę od bramki wznawiają gospodarze.

• Nakładka Jakuba Araka na Artemem Putiwcewie. Przerwa w grze.

• Niezła centra z rzutu rożnego, po której jeden z piłkarzy Marcina Kaczmarka główkuje wysoko nad bramką.

• Florin Purece centruje z prawej strony na bliższy słupek. Steven Vitoria wybija piłkę na rzut rożny.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Przez znaczną część gry przewaga była po stronie gospodarzy, którzy stworzyli kilka klarownych sytuacji. W miarę upływu czasu działo się coraz więcej pod obiema bramkami, aż w końcu mocnym akcentem zwieńczył ją Daniel Łukasik.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się już niebawem.

• +1' Koniec pierwszej połowy. Po bramce do szatni Daniela Łukasika Lechia Gdańsk prowadzi w Niecieczy z Bruk-Bet Termalicą w walce o ćwierćfinał Pucharu Polski.

• Jak uczcić 100. mecz w barwach Lechii? Najlepiej bramką, a jak zapewni awans do ćwierćfinału Pucharu Polski, to już "kumulacja"!
    Daniel Łukasik popisał się kapitalnym uderzeniem z ok. 16 metrów w samo okienko bramki Michała Leżonia.

Strącił pajęczyną, zabił pająka i jeszcze "ukłuł" Słoniki"!

• LECHIA NA PROWADZENIU! DANIEL ŁUKASIK!!!

• Dusan Kuciak znowu w roli głównej! Broni strzał Jacka Kiełba z "szesnastki"

• Swoich sił w ataku spróbował Karol Fila. Uderza sprzed pola karnego nad poprzeczką.

• Czujny Dusan Kuciak ratuje swoich kolegów przed utratą gola! W ostatniej chwili "zdejmuje" piłkę Jackowi Kiełbowi, który składał się do strzały po zagraniu Romana Gergela!

• Nie wyszło lewą, to Lechia zaatakowała prawą stroną. Piłka po centrze Konrada Michalaka ląduje w "koszyczku" bramkarza gospodarzy.

• Puchar Polski dla koneserów. Niewiele ciekawego dzieje się na murawie.

• Ładnie do akcji podłączył się Filip Mladenović. Przeciągnął jednak dośrodkowanie i piłkę łapie Michał Leżoń.

• Ciut za mocne podanie Jarosława Kubickiego w "szesnastkę" pada łupem Michała Leżonia.

• Bez zagrożenia pod bramką "Słoników".

• To byłby kuriozalny gol samobójczy! Piotr Wlazło źle zagrywa do własnego bramkarza w światło bramki. Na szczęście Michał Leżoń zdołał skierować piłkę poza linię końcową!

• Przydał się w defensywie Patrik Misak, który przerywa akcję Lechii. Ci mają rzut rożny, po którym Filip Mladenović centruje. Czujny Roman Gergel wybija piłkę.

• Wydaje się, że z napastnikiem Lechii jest wszystko w porządku. Będzie w stanie kontynuować grę.

• Florin Purece "znokautował" "cegłę" w murze gdańszczan. Powalony został Jakub Arak. Przerwa w grze.

• Żółta kartka dla Stevena Vitorii za faul. Ucierpiał Piotr Wlazło. Rzut wolny z obiecującej pozycji.

• Roman Gergel próbował przedrzeć się w okolice pola karnego gości. W ostatniej chwili został powstrzymany.

• Początkowa faza meczu to przewaga piłkarzy Marcina Stokowca. Nie "cofnęła" ich presja gry z liderem Ekstraklasy.

• Piotr Wlazło pokonuje Dusana Kuciaka! Jednak radość gospodarzy nie trwała długo - tuż przed jego strzałem piłka była poza linią końcową!

• Podanie Florina Purece nie znajduje adresata w okolicach pola karnego Lechii.

• Teraz lewą stroną próbowali przedrzeć się piłkarze Piotra Stokowca. Brak dokładności na to nie pozwolił.

• Jacek Kiełb decyduje się na strzał z dalszej odległości. Ta próba nie mogła zaskoczyć Dusana Kuciaka.

• Po interwencji Joao Nunesa gospodarze mają aut na połowie Lechii. Rafał Grzelak wyrzuca pikę zza linii bocznej raczej w stronę... środka pola.

• Tomasz Musiał gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Obie drużyny powoli wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Sądząc po ustawieniu, lechiści zagrają w ustawieniu 4-3-3 z wysoko ustawionymi skrzydłowymi, którymi są dziś Konrad Michalak i Karol Fila. Co ciekawe, w ostatnim meczu ze Śląskiem ten drugi zagrał na prawej stronie obrony. Dziś przekonamy się, czy ten młody zawodnik jest na tyle wszechstronny.

• Piłkarze gdańskiego zespołu powtarzają, że Puchar Polski to najkrótsza droga do europejskich pucharów. W Niecieczy będą zdecydowanymi faworytami, ale nie mogą sobie pozwolić na zlekceważenie rywala. Mimo to zmiany były nieuchronne.

• W Termalice są zawodnicy ekstraklasowi, których trochę przytłumiła pierwsza liga. Na pewno będzie im się lepiej grać z drużyną z ekstraklasy. Tam są naprawdę dobrzy zawodnicy i czeka nas ciężka przeprawa - powiedział przed meczem Piotr Stokowiec, trener biało-zielonych.

• Do Niecieczy zawitał właśnie lider Ekstraklasy, którego w tym sezonie zatrzymano tylko dwukrotnie. "Słoniki" zawodzą natomiast w Fortuna 1 Lidze. Faworyt jest więc pewny, ale nie oznacza to, że awansuje dziś do 1/4 finału. W tej edycji Pucharu Polski mieliśmy już bowiem kilka niespodzianek.

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Bruk-Bet Termalica - Lechia Gdańsk!

red

Bruk-Bet Termalica - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Piotr Hukało

Puchar Polski: Bruk-Bet Termalica - Lechia Gdańsk ONLINE. Lider Lotto Ekstraklasy o ćwierćfinał Pucharu Polski zagra w Niecieczy z pierwszoligowym Bruk-Bet Termalicą. Początek meczu w środę 5 grudnia o godz. 17. Relacja na żywo w GOL24!

Puchar Polski: Bruk-Bet Termalica - Lechia Gdańsk ONLINE

O awans do ćwierćfinału Pucharu Polski zawodnicy Lechii powalczą w Niecieczy z pierwszoligowym Bruk-Bet Termalicą. Trenerem rywali jest wychowanek Lechii, Marcin Kaczmarek. - Czeka nas bardzo trudny mecz, ale jeszcze nie zastanawialiśmy się nad składem.
W Termalice są zawodnicy ekstraklasowi, których trochę przytłumiła pierwsza liga. Na pewno będzie im się lepiej grać z drużyną z ekstraklasy. Tam są naprawdę dobrzy zawodnicy i czeka nas ciężka przeprawa - powiedział Piotr Stokowiec, trener biało-zielonych.

Piłkarze gdańskiego zespołu powtarzają, że Puchar Polski to najkrótsza droga do europejskich pucharów. W Niecieczy będą zdecydowanymi faworytami, ale nie mogą sobie pozwolić na zlekceważenie rywala. Trener Piotr Stokowiec z pewnością zrobi zmiany w składzie. Nie będzie miał jednak wszystkich zawodników do dyspozycji, bo chory jest Dusan Kuciak, a dopiero wracają po kontuzjach Patryk Lipski i Artur Sobiech. Większe szanse na grę w Niecieczy ma Lipski.

– Mecz z liderem ekstraklasy na pewno będzie ciekawym wydarzeniem dla publiczności – mówi szkoleniowiec „Słoni” Marcin Kaczmarek. – Dla nas będzie to już czwarty mecz w ciągu ostatnich dwóch tygodni, a zważywszy także na fakt, że jest to końcówka jesiennej części sezonu, zmęczenie naszych zawodników coraz bardziej się nawarstwia. Mimo wszystko postaramy się na tyle zregenerować i ustawić zespół taktycznie, by w meczu z Lechią zaprezentować się z jak najlepszej strony – zapowiada szkoleniowiec.

W składzie Termaliki na pewno zabraknie leczących urazy bramkarza Huberta Gostomskiego oraz Dawida Szymonowicza i Łotysza Vladislavsa Gutkovskisa. Nie zagra także kontuzjowany w ostatnim meczu ligowym Martin Miković. Wiele wskazuje na to, że w bramce niecieczan, podobnie jak w meczu pucharowym z Cracovią, stanie 20-letni Michał Leżoń.

Spotkanie poprowadzi Tomasz Musiał. Arbiter z Krakowa w tym sezonie sędziował tylko jeden pojedynek Lechii. W 16. kolejce gdańszczanie wygrali u siebie 3:2 z Jagiellonią Białystok.

Bruk-Bet Termalica - Lechia Gdańsk TRANSMISJA TV

Spotkanie Bruk-Bet Termaliki z Lechią pokaże Polsat Sport. Wstęp do meczu o 16:45. Początek transmisji na żywo dziesięć minut później. Komentuje duet: Tomasz Smokowski – Tomasz Hajto. W internecie spotkanie będzie można obejrzeć na ipla.tv. Relacja LIVE w GOL24!

17:00 Bruk-Bet Termalica - Lechia Gdańsk Polsat Sport