BS Leśnica 4. liga piłkarska. Agroplon Głuszyna - OKS Olesno 4-0

Łukasz Baliński
Radosław Mikulski zdobył cztery gole w starciu z OKS-em.
Radosław Mikulski zdobył cztery gole w starciu z OKS-em. Oliwer Kubus
Po bqrdzo jednostronnym widowisku spadkowicz z 3. ligi pewnie pokonał team z Olesna. Wszystkie cztery bramki dla zwycięzców zdobył Radosław Mikulski.

- Od samego początku mecz był pod naszą kontrolą, dominowaliśmy praktycznie od pierwszej do ostatniej minuty - nie kryje Marcel Surowiak, szkoleniowiec zwycięskiej ekipy, choć też przyznawał, że długo jego podopieczni nie mogli się „wstrzelić”, ale gdyż już się to udało to na całego…

Dopiero po 29. minutach wynik otworzył bowiem wspomniany Mikulski, który wykończył ładną akcję oraz dośrodkowanie Michaela Zuzla. Tym samym rozpoczął swoje i drużyny strzelanie.

Nieco ponad kwadrans później z kolei wykazał się największych sprytem w polu karnym przeciwnika. Dopadł do bezpańskiej piłki, po tym jak ta urządziła sobie „mały bilard” i kopnął ją tam gdzie chciał. Rywala bolało tym bardziej, że był to tzw. gol „do szatni”.

Goście zupełnie z losem jednak pogodzili się po upływie godziny gry. Wówczas to na przestrzeni 60 sekund dostali dwa mocne ciosy. Najpierw stracili trzeciego gola, a zaraz potem za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić Michał Konieczny.

- Zeszło z nas powietrze, ale i tak rywal był duży lepszy - przyznaje kierownik gości Adam Kutynia.

Co ciekawe gole na 3-0 i 4-0 były dość podobne, z tymże padły po akcjach z różnych stron boiska. Najpierw podawał Patryk Słupianek, a potem Zuzel i za każdym razem Mikulski wiedział gdzie być praktycznie dokładając nogę. Przyjezdni z kolei jedyną poważną okazję na gola mieli w ostatniej minucie, ale czujny był Sebastian Idziorek.

Tak czy inaczej team spod Namysłowa już wiceliderem tabeli i jego piłkarze znowu pokazali, że po spadku są w stanie szybko wrócić poziom wyżej.

- Na razie jest za wcześnie, żeby mówić o awansie - uspokaja Surowiak. - Zobaczymy na którym miejscu będziemy zimą i wtedy będziemy myśleć.

Agroplon Głuszyna - OKS Olesno 4-0 (2-0)