Bartosz Wartałowicz
Bucovia Bukowa wygrała 3:1 z Piastem Stopnica w ramach meczu 28 kolejki klasy okręgowej. Zobaczcie zdjęcia z tego spotkania.

Pierwsza wygrana Bucovii Bukowa w 2023 roku. Zespół Jana Luzara pokonał Piasta Stopnica

Bucovia Bukowa - Piast Stopnica 3:1 (1:1)
Bramki: Mateusz Wsułek 16, Radosław Bała 61, Jakub Kosiński 64 - Piotr Rajca 9.
Bucovia: Gągorowski, Borowski, Król, Korba (64. Kruk), Krzysztofik (73. Stefańczyk), Nawrot, P. Bąk, Bała (73 Cygan), Ogonowski, Wsułek, Kosiński (66. Tatar)

To był mecz dwóch zespołów, które w przyszłym sezonie zagrają w niższej klasie rozgrywkowej. Zawodnicy Bucovii byli zdeterminowani i chcieli zapewnić odrobinę radości swoim kibicom. Po błędzie w defensywie, to goście wyszli na prowadzenie w 9 minucie, ale potem strzelali tylko gospodarze, dla których była to pierwsza wygrana w domowym meczu w 2023 roku.

Bardzo nerwowe pierwsze minuty, dużo prostych błędów indywidualnych dzięki czemu rywal zdominował nas przede wszystkim w środku pola, w konsekwencji, popełniliśmy niepotrzebny faul w bocznym sektorze boiska. Dośrodkowanie, błąd w kryciu i przeciwnik wyszedł na prowadzenie. Na szczęście w krótkim czasie zdołaliśmy uzyskać bramkę wyrównującą, wykorzystując sytuację po szybko rozegranym rzucie wolnym. W pierwszej połowie zarówno my jak zespół ze Stopnicy nie wykorzystaliśmy dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. W drugą połowę lepiej weszli rywale, stwarzając sobie dwie dogodne sytuacje. Po bramce ze składnej kontry Radka Bały, udało uspokoić się grę i uzyskać lekką przewagę czego efektem było zdobycie trzeciej bramki. Po tej bramce do końca spotkania nasza drużyna kontrolowała już spotkanie