0

Chorwacja

1

• Ja już dziękuję za uwagę. Zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net. Dobranoc.

• Chorwaci pewnie zwyciężają i po dwóch spotkaniach mają 6 punktów. Sytuacja Bułgarów się komplikuje, bowiem dziś zwyciężają także Norwegowie i Włosi.

• Nawet o sekundę nie przedłuża sędzia i w 90. minucie rozbrzmiewa ostatni gwizdek. Koniec spotkania.

• Chorwaci nie dążą specjalnie do zmiany wyniku. Grają na utrzymanie, nie atakują zbyt zaciekle.

• Bułgarzy atakują. Szukają swoich szans po wrzutkach, ale albo są one niecelne, albo wybijane.

• Dopiero na 10 minut przed końcem zaczyna zmieniać Niko Kovać. Zmienia Ivana Rakiticia, a wprowadza Mateo Kovacicia.

• Dośrodkwanie Srny, głową przelobował bramkarza Brozović, ale był na spalonym i gol nieuznany.

• Dobre uderzenie z daleka Toneva, ale odbija piłkę Subasić.

• Dośrodkowanie z rogu. Bułgarzy domagają się karnego za zagranie ręką jednego z Chorwatów, ale sędzia wskazał na róg.

• Dobre rozegranie Bułgarów. Z półobrotu zza szesnastki strzelał Galabinov, ale rykoszet i tylko rożny.

• Ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy. Na boisku pojawia się Aleksandar Tonev, który zmienia Vladmira Gadzheva.

• Iliev tym razem strzelał z gry. Uderzenie tzw. spadający liść. Piłka dobrze leciała, ale spadła dopiero za bramką.

• Kolejny rzut wolny dla Bułgarii. Wrzuca Iliev, ale wybija Corluka.

• Dośrodkowanie Popova z wolnego, kończy się kornerem dla Bułgarii.

• Zaostrza się nam mecz, dużo walki. Teraz fauluje Ivica Olić.

• Wrzutka Mandżukicia z lewej strony. Wybijają jednak piłkę Bułgarzy.

• Uderzał Bodurov z woleja sprzed szesnastki, ale nad bramką.

• Popov strzela po ziemi z ok. 25. metrów z wolnego, ale piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

• Vida fauluje i otrzymuje żółtą kartkę.

• Boisko opuścił także Petar Zanev, a w jego miejsce pojawił się Georgi Iliev.

• W przerwie Luboslav Penev przeprowadził 2 zmiany. Ilijana Micanskiego zastąpił Andrej Galabinov.

• Druga połowa rozpoczęta.

• Mecz dosyć wolno się rozkręcał. Pod koniec pierwszej połowy w końcu mieliśmy dobre sytuacje, a nawet gola dla Chorwacji. Z przebiegu gry prowadzenie gości zasłużone. Dalszy ciąg spotkania za kwadrans.

• Koniec pierwszej części spotkania.

• Doliczony czas już minął. Dośrodkowanie Zaneva łapie Subasić.

• Chorwaci kontrolują grę, chcą dowieźć prowadzenie do przerwy.

• Pierwsza połowa przedłużona o 2 minuty.

• Bułgaria w natarciu. Kolejny rzut wolny, ale dobrze bronią się Chorwaci.

• Teraz wolny dla Bułgarii. Dośrodkowanie Popova wybija Corluka. Poprawka, wrzutka za linię obrony i z drugiej linii wbiegał Gadzhev. Musnął jednak tylko piłkę wślizgiem i w efekcie uderzył obok bramki.

• Dobrze z woleja, z 16. metrów strzelał Brozović, ale uderzył minimalnie nad bramką.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego Rakiticia. Piłka spada na głowę niepilnowanego Olicia, który pewnie umieszcza piłkę w siatce. Piłka otarła się jeszcze o Bodurova, ale gol zapisany Chorwatowi.

• GOOOOOOOL!!!!!!!!!!! CHORWACJA PROWADZI

• Milanov fauluje Modricia i wolny dla Chorwacji.

• Dośrodkowanie Pranjicia i niewiele zabrakło, aby zaskoczyło ono Stoyanova. Piłka otarła się o poprzeczkę i opuściła boisko.

• Kontra Chorwatów. Modrić uderza po ziemi sprzed szesnastki. Piłka odbija się jeszcze od Olicia, który wbija ją do siatki. Gol jednak nieuznany, piłkarz Wolfsburga był bowiem na spalonym.

• Dośrodkowanie na krótki słupek Rakiticia z rożnego. Głową strzelał Vida, ale uderzył nad bramką.

• Dośrodkowanie z prawej strony do Perisicia. Ten przyjmuje na klatkę piersiową, zmylił jeszcze obrońcę i oddał strzał. Odbita przez jednego z defensorów piłka wychodzi jednak na róg.

• Na razie wznowienie gry. Popov dogrywa z wolnego, ale dobrze głową wybija Mandżukić.

• Teraz niewytrzymują kibice. Odpalili race i rzucają je na boisko. Arbiter grozi przerwaniem meczu.

• Brozović fauluje teraz Manoleva i żółta kartka dla Chorwata.

• Faulowany Mandżukić z prawej strony. Z wolnego dośrodkował Rakitić, ale niecelnie.

• Starcie Zaneva z Rakiticiem. Popracował łokciami Bułgar i został ukarany żółtą kartką.

• Tym razem Bułgarzy mieli dobrą sytuację. Popov głową uderza jednak nad bramką.

• W końcu celna wrzutka. Pranjić do Mandżukicia, ale napastnik Atletico dobrze pilnowany, nieczysto trafił w piłkę, ta odbiła się jeszcze od obrońcy i wychodzi na rzut rożny.

• Chorwaci długo rozgrywają atak pozycyjny i szukają dośrodkowań z bocznych sektorów boiska. Jak dotychczas jednak żadna wrzutka nie była celna.

• Teraz prostopadła piłka do Micanskiego, ale były piłkarz m.in. Zagłębia Lubin był na spalonym.

• Od początku dużo walki. Na razie lepiej wyglądają Chorwaci, ale nie przedarli się jeszcze pod bramkę Stoyanova.

• Rozpoczęli goście.

• Na stadionie Levskiego właśnie rozbrzmiewają hymny i zaraz rozpocznie się to spotkanie.

• Oba zespoły udanie rozpoczęły eliminacje. Chorwaci 2:0 ograli Maltę, a Bułgarzy na trudnym terenie, w Azerbejdżanie wymęczyli zwycięstwo 2:1.

• Dobry wieczór. Drugi dzień zmagań w drugiej kolejce eliminacji do Mistrzostw Europy 2016. W hicie grupy H, w Sofii Bułgarzy podejmą Chorwatów. Michał Przybycień. Zapraszam.