Bułgaria - Polska 3:0. Bułgarzy przeszkolili drużynę Michniewicza, 45 minut Płachety

RH
W meczu eliminacyjnym do Euro U21 reprezentacja Polski U21 wyraźnie przegrała z Bułgarią. Całą połówkę rozegrał Przemysław Płacheta.

Mimo że to Polacy prowadzili grę, znacząco zdominowali posiadanie piłki, brakowało jakiejkolwiek konsekwencji pod bramką Daniela Naumova. W pierwszej połowie padły zaledwie dwa strzały w kierunku golkipera Bułgarów. Gospodarze natomiast wyprowadzali znakomite kontrataki i wykorzystywali chaos w szeregach defensywnych Biało-Czerwonych - bardzo słabe zawody rozegrali Kamil Pestka i Jan Sobociński. Niezwykle groźny był Stanislav Ivanov, który aż dwukrotnie trafił do siatki.

Dodatkowo, od 67 minuty Polacy, przy stanie 0:3, grali już w dziesiątkę po tym jak czerwoną kartkę ujrzał Karol Fila. Do końca spotkania nie udało się zdobyć bramki.

W 46 minucie w miejsce Michała Listkowskiego pojawił się Przemysław Płacheta. Piłkarz WS-u Śląska Wrocław jednak nie odwrócił losów tego spotkania. Około 60 minuty miał na nodze piłkę, stojąc oko w oko z bramkarzem, jednak nie udało mu się zdobyć bramki.

Bułgaria Polska 3:0 (1:0)