saw
W pierwszej kolejce ekstraklasy piłkarskiej zadebiutowało trzech piłkarzy, którzy w poprzednim sezonie grali w Koronie Kielce . Żaden nie cieszył się z trzech punktów.

W drużynie Arki Gdynia zadebiutowali dwaj byli Koroniarze – Słoweniec Goran Cvijanović i Marokańczyk z francuskim paszportem Nabil Aankour. Ich zespół zremisował w Krakowie z Wisłą 0:0. Cvijanović grał od początku do 60 minuty a zmienił go Aankour. Słoweniec zobaczył w tym spotkaniu żółtą kartkę i była to jedyna kartka tego dnia w Krakowie. \

W Arce cały mecz rozegrał inny były piłkarz Korony – Michał Janota, który w Kielcach grał w latach 2012-2014. Do Arki przeszedł przed obecnym sezonem z pierwszoligowej Stali Mielec.

Gospodarze mieli znakomitą okazję na gola, ale w 64 minucie rzutu karnego nie wykorzystał Rafał Boguski (Pavels Šteinbors obronił).

Z kolei w bramce Cracovii zadebiutował inny były gracz Korony – Maciej Gostomski, ale meczu nie będzie wspominał miło. Cracovia przegrała we Wrocławiu ze Śląskiem 1:3.

Materiał oryginalny: Byli Koroniarze - Cvijanović, Aankour, Gostomski i Janota zadebiutowali w nowych klubach. Jak im poszło? - Echo Dnia Świętokrzyskie