Byli lechiści błysnęli. Dwa gole Bensona i Traore (WIDEO)

jac
Tak Fred Benson cieszył się z pierwszego gola na PGE Arenie. Teraz gra w holenderskim Zwolle Piotr Jarmułowicz
Niedziela należała do byłych zawodników Lechii Gdańsk. Fred Benson zdobył dwie bramki w meczu ligi holenderskiej, natomiast Abdou Razack Traore trafił w spotkaniu ligi tureckiej. Dla Burkińczyka były to pierwsze trafienia w sezonie. Benson ma ich na koncie cztery.

Benson, który zapisał się na kartach Lechii pierwszym oficjalnym golem na PGE Arenie, wpisał się wczoraj na listę strzelców w wygranym 6:1 meczu Zwolle z Den Haag. Do siatki trafiał po podaniach Polaka, Mateusza Klicha. Stało się tak tuż przed przerwą, w 44. minucie, i zaraz po niej - w 53. minucie. W pierwszej bramkowej akcji Benson dostał piłkę z głębi pola, w drugiej Klich zagrał mu na czystą pozycję, wykorzystując lukę między lewym obrońcą, a stoperem. Zwolle Klicha i Bensona po dziesięciu kolejkach zajmuje trzecią pozycję w tabeli.

W blasku kamer, tyle że tureckich, ogrzał się też Traore, którego dwa gole zapewniły Gaziantepsporowi remis Konyasporem. Mecz zakończył się bowiem wynikiem 3:3, choć po bramkach reprezentanta Burkina Faso gospodarze prowadzili już 3:1. Traore wprawił kibiców w ekstazę w 53. i 59. minucie. W obu przypadkach strzelał z podobnego miejsca, ale różny sposób; najpierw zgasił piłkę na klatkę piersiową i lewą nogą uderzył ją w bliższy słupek, potem krótkim prowadzeniem futbolówki zmylił przeciwnika oraz bramkarza, precyzyjnie kopiąc na długi słupek.

Gaziantepspor po ośmiu meczach plasuje się dopiero na dwunastym miejscu. Wygrał na razie dwa mecze, dwa zremisował, a cztery przegrał. Traore, o którego powrocie do Polski mówiło się głośno w letniej przerwie, zagrał w czterech spotkaniach. Co ciekawe, jego klubowymi kolegami są dwaj inni gracze, którzy w przeszłości biegali po polskich boiskach. Mowa o Semirze Stiliciu (były piłkarz Lecha Poznań) i Darvydasie Sernasie (Widzew Łódź, Zagłębie Lubin).